Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opgelucht na aankondigingen Biden over sancties

Wall Street opgelucht na aankondigingen Biden over sancties

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse beleggers zijn opgelucht dat president Joe Biden de Russische oliebranche min of meer spaart bij de sancties vanwege de oorlog in Oekraïne. Ook heeft Biden aangekondigd meer strategische oliereserves vrij te geven om te zorgen dat de inflatie niet extra sterk zal oplopen door het conflict. De aandelenbeurzen in New York sloten donderdag met winsten, terwijl er aan het begin van de sessie nog sprake was van fikse koersverliezen.

Technologiegraadmeter Nasdaq steeg met 3,4 procent zelfs het sterkst in bijna een jaar. De index kwam uit op 13.473,59 punten. Vooral techaandelen waren in trek, want hun waardering zou onder druk komen te staan als de Federal Reserve sneller de rente zou gaan verhogen. En de kans dat de Amerikaanse centrale bank dat doet is groter als de inflatie sterk blijft oplopen. Grote techbedrijven als Apple, Facebook en Tesla wonnen tot bijna 5 procent. De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent in de plus op 33.223,83 punten en de brede S&P 500 won 1,5 procent tot 4288,70 punten.

De Russische invasie in Oekraïne zorgde voor flinke onrust op de wereldwijde financiële markten. Als reactie heeft Biden nieuwe zware sancties aangekondigd. Hij wil onder meer de mogelijkheden beperken dat de Russen zaken kunnen doen in dollars. De president zei ook meer Amerikaanse troepen naar Europa te sturen. Intussen hebben de Russen al delen van Oekraïne veroverd, onder meer het gebied rond de voormalige kerncentrale van Tsjernobyl.

Olieprijzen

De olieprijzen gingen eerder op de dag nog flink omhoog. Maar de prijstoename liep in de loop van de beurshandel in New York terug. Voor Amerikaanse olie bleef een plusje van minder dan 1 procent over op 92,81 dollar per vat. Brentolie werd voor 2 procent meer verhandeld op bijna 99 dollar per vat. Oliebedrijven als Chevron en ExxonMobil leverden uiteindelijk tot meer dan 1 procent aan waarde in.

De Amerikaanse banken stonden eveneens onder druk in navolging van de forse koersverliezen in de Europese bankensector, die volgden op de maatregelen tegen de Russische banken. Bank of America verloor bijna 3 procent en Bank of New York Mellon daalde een kleine 2 procent. Internetmarktplaats eBay won verder bijna 2 procent. Het bedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, maar de vooruitzichten voor dit jaar vielen wel tegen. Farmaceut Moderna klom dik 15 procent na goede resultaten van de maker van een coronavaccin.

Meer uit Financieel

Winst Netflix flink omhoog, voorzitter Hastings treedt af

LOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.

1 uur geleden
Beurzen New York bouwen recordstanden verder uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.

2 uur geleden
IMF: oorlog raakt economieën in Midden-Oosten hard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz: geen Duitse terugkeer naar kernenergie

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz vindt een terugkeer naar kernenergie geen oplossing voor de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei Merz donderdag in een persconferentie. Het was volgens Merz wel een fout van Duitsland om volledig te stoppen met kernenergie toen drie jaar geleden de laatste operationele reactoren werden stilgelegd.

5 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, ASML opnieuw bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag met een kleine winst gesloten. Chipmachinefabrikant ASML stond wel opnieuw bij de dalers in de hoofdindex op het Damrak na de kwartaalcijfers die woensdag werden gepubliceerd. Olie- en gasconcern Shell profiteerde juist van de gestegen olieprijzen en werd hoger gezet.

6 uur geleden
FT: Carglass-moeder Belron werkt aan beursgang Amsterdam

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan een beursgang in Amsterdam, waarbij de waardering van het bedrijf meer dan 30 miljard euro bedraagt. Dat meldt de Financial Times. De zakenkrant had eerder dit jaar al gemeld dat Belron voorbereidingen treft voor een beursgang in Amsterdam of New York. Nu is dus gekozen voor het Damrak, aldus bronnen tegen de Financial Times.

6 uur geleden
Oekraïens bedrijf bouwt in Born aanvals- en verkenningsdrones

MIDDELBURG (ANP) - Oekraïne gaat in de VDL-fabriek in het Limburgse Born langeafstandsdrones bouwen. Het gaat om een aanvalsdrone en een verkenningsdrone, de K4 Deepstrike en de Midstrike Plane Baton.

6 uur geleden