Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent week met winsten

Wall Street opent week met winsten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen aan de week begonnen. Beleggers keken vooral uit naar de langverwachte ondertekening van de fase 1-handelsdeal tussen China en de Verenigde Staten later deze week. Dan worden ook de details van het akkoord bekend. Daarnaast gaat het cijferseizoen op Wall Street van start met resultaten van onder meer de grote Amerikaanse banken.

De Dow-Jonesindex sloot 0,3 procent hoger op 28.907,05 punten. De breed samengestelde S&P 500 kreeg er 0,7 procent bij tot 3288,13 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1 procent tot 9273,93 punten. Voor die laatste twee beursgraadmeters betekenden dat wederom nieuwe recordstanden.

Een Chinese handelsdelegatie onder leiding van vicepremier Liu He is in Washington gearriveerd. Woensdag ondertekenen China en de VS het voorlopige handelsakkoord.

Woodward

Aan het bedrijvenfront maakten de luchtvaart- en defensietoeleveranciers Woodward en Hexcel bekend te gaan fuseren. Met de deal wordt Hexcel gewaardeerd op 6,4 miljard dollar. Woodward dikte 4,8 procent aan, Hexcel klom bijna 10 procent.

Daarnaast werd bekend dat de producent van bekabeling en beveiligingsapparatuur Anixter International (min 0,5 procent) heeft ingestemd met een verhoogd overnamebod van elektronicadistributeur Wesco (min 2,9 procent) van 4,5 miljard dollar.

Tesla

De maker van sport- en yogakleding Lululemon Athletica verhoogde zijn verwachtingen voor de winst en omzet in het vierde kwartaal dankzij goede zaken in de feestdagenperiode. Het aandeel steeg 4,4 procent.

Tesla steeg na een positief analistenrapport 9,8 procent. Ook het nieuws dat China dit jaar de subsidies voor elektrische auto's niet verder verlaagt, viel goed bij beleggers. Een aandeel van de maker van elektrische auto's ging voor het eerst voor meer dan 500 dollar van de hand.

Alphabet

Verder staat Google-moeder Alphabet (plus 0,7 procent) in de belangstelling. Het bedrijf nadert een beurswaarde van 1 biljoen dollar (duizend miljard dollar), maar bleef daar nog ruim 7 miljard dollar van verwijderd.

De euro was 1,1136 dollar waard tegen 1,1138 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie werd 1,4 procent goedkoper op 58,19 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent minder op 64,24 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eigenaar bioplasticfabriek Delfzijl mag extra miljoenen ophalen

AMSTERDAM (ANP) - Aandeelhouders van bioplasticmaker Avantium hebben het bedrijf woensdag toestemming gegeven om tientallen miljoenen euro's extra op te halen met de uitgifte van aandelen. De eigenaar van een bioplasticfabriek in Delfzijl heeft extra geld nodig omdat het langer dan verwacht duurde om die productielocatie op te starten.

35 minuten geleden
Bloomberg: mededingingsautoriteit VS onderzoekt AI-bedrijven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse toezichthouder FTC onderzoekt grote AI-bedrijven vanwege verschillende veiligheidsincidenten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De Amerikaanse mededingingsautoriteit zou onder meer OpenAI, bekend van ChatGPT, en Anthropic van chatbot Claude onderzoeken.

48 minuten geleden
AEX-index sluit lager ondanks tussentijdse recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag op de laatste handelsdag van september lager gesloten. Aan het begin van de dag noteerde de index van de hoofdfondsen nog wel een nieuw tussentijds record van 1127,38 punten.

1 uur geleden
EASA waarschuwt voor vliegen door Saudisch luchtruim

KEULEN (ANP) - Het Europees Agentschap voor de veiligheid van de Luchtvaart (EASA) waarschuwt luchtvaartmaatschappijen voor risico's in het luchtruim van Saudi-Arabië. De aanleiding is een toename van aanvallen door de aan Iran gelieerde Houthi-rebellen.

2 uur geleden
Belangenclub vreest voor pensioenen ondernemers door box 3-plan

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersvereniging ONL voor Ondernemers vreest voor de pensioenen van haar achterban als de dinsdag gepresenteerde kabinetsplannen voor box 3 doorgaan. Dan zouden beleggers vanaf een lager bedrag belasting gaan betalen over hun rendement. "Veel mkb'ers hebben geen pensioenfonds achter zich: hun spaargeld en beleggingen zijn hun pensioen. Een ondernemer die al jaren belegt en zijn winst liquide maakt, betaalt daarover maar liefst 36 procent", reageert de belangenorganisatie.

2 uur geleden
Voorzitter MKB-Nederland hoopt op sociaal akkoord in najaar

DEN HAAG (ANP) - Voorzitter Marijke Vuik van ondernemersvereniging MKB-Nederland denkt dat een akkoord over sociale zekerheid met het kabinet en de vakbonden nog dit jaar mogelijk is. Vuik denkt aan een overeenkomst op hoofdlijnen, waarvoor dan nog enige tijd nodig is om die uit te werken. "Op een abstract niveau zijn we het heel erg met elkaar eens. We vinden allemaal dat de instroom van mensen die arbeidsongeschikt worden verklaard omlaag moet en de uitstroom omhoog", zei de in juli aangetreden voorzitter in het radioprogramma Sven op 1.

3 uur geleden
Autofabrikant BMW wil 20 procent van managementbanen schrappen

MÜNCHEN (ANP) - Autofabrikant BMW is van plan om volgend jaar 20 procent van de managementfuncties te schrappen. Het bedrijf wil op die manier kosten besparen. BMW verwacht de taken die de managers doen over te kunnen laten aan AI. Daarmee wordt het bedrijf volgens een verklaring weer wendbaarder.

3 uur geleden