Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent vrijwel onveranderd na banenrapport ADP

Wall Street opent vrijwel onveranderd na banenrapport ADP

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag op de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar met kleine uitslagen geopend, na de nieuwe records voor de brede S&P 500 en technologiebeurs Nasdaq op dinsdag. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar het banenrapport van loonstrookverwerker ADP dat beter uitviel dan verwacht.

Volgens ADP nam de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in juni met 692.000 banen toe, terwijl was gerekend op een plus van 600.000 arbeidsplaatsen. Met name in de sectoren voor vrijetijdsbesteding en horeca kwamen er meer banen bij, geholpen door de verdere versoepelingen van de coronamaatregelen waardoor de vraag naar personeel sterk toenam. De gegevens van ADP lopen vooruit op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat vrijdag wordt gepubliceerd.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een plus van 0,2 procent op 34.366 punten. De S&P 500 won 0,1 procent tot 4294 punten en de Nasdaq daalde 0,2 procent tot 14.502 punten. In de eerste helft van dit jaar lieten de Dow en de Nasdaq plussen van circa 12 procent optekenen. Voor de S&P 500 was dat een koersstijging van ongeveer 14 procent.

Sterkste stijgers

De sterkste stijgers in de Dow sinds begin dit jaar waren zakenbank Goldman Sachs, creditcardmaatschappij American Express en drogisterijketen Walgreens Boots Alliance met winsten van meer dan 30 procent. Ook olie- en gasconcern Chevron, softwarebedrijf Microsoft en de grote bank JPMorgan Chase deden het goed met plussen van meer dan 20 procent in de eerste zes maanden van 2021.

Woninginrichter Bed Bath & Beyond kwam met kwartaalcijfers en verhoogde zijn omzetverwachting voor het gehele boekjaar. Dat werd beloond met een winst van 11 procent. Andere bedrijven met kwartaalresultaten waren drank- en bierconcern Constellation Brands (plus 2,1 procent) en levensmiddelenproducent General Mills (plus 0,6 procent).

Virgin Galactic

Ruimtevaartonderneming Virgin Galactic verloor 2,5 procent. Bank of America kwam met een adviesverlaging voor het aandeel. Sinds vorige week vrijdag is de koers van Virgin Galactic stevig opgelopen door het nieuws dat het bedrijf van de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA toestemming kreeg voor commerciële vluchten naar de ruimte.

De Chinese taxi-app Didi Global maakt woensdag naar verwachting zijn debuut op Wall Street. Met de beursgang werd 4,4 miljard dollar opgehaald. Het is de grootste beursgang van een Chinees bedrijf in New York sinds die van webwinkel Alibaba in 2014. Didi is de grootste speler op de taximarkt in China.

Meer uit Financieel

FNV en CNV: maandag staking bij spoedbezorgdienst DHL

UTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.

2 uur geleden
IEA-landen geven bijna 412 miljoen olievaten vrij uit reserves

PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.

5 uur geleden
Minister: bedrijven VS sluiten 56 miljard dollar aan energiedeals

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.

6 uur geleden
Hoofdeconoom ING bezorgd over stijgende olieprijzen

HILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.

7 uur geleden
Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

9 uur geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

13 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden