
Wall Street opent voorzichtig na tegenvallende winkelverkopen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten begonnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers reageerden op de Amerikaanse winkelverkopen, die in mei met 0,1 procent zijn toegenomen. Dat was minder dan verwacht. Het cijfer geeft meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Vorige week bleek nog dat het consumentenvertrouwen in de grootste economie ter wereld onverwacht is gedaald, door zorgen bij huishoudens over de inflatie en koopkracht.
Beleggers namen verder weinig risico. Woensdag zijn de Amerikaanse beurzen dicht om Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Juneteenth is sinds 2021 een nationale feestdag in de VS.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.801 punten. De brede S&P 500-index klom 0,2 procent tot 5483 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 17.872 punten. De Nasdaq won een dag eerder 1 procent en scherpte het slotrecord voor de zesde keer op rij aan. Ook de S&P 500 eindigde maandag op een nieuwe recordstand.
Chegg
Lennar daalde 2 procent, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Amerikaanse huizenbouwer. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Meubelmaker La-Z-Boy maakte een koerssprong van 18 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.
Chegg werd bijna 18 procent meer waard. Het bedrijf, dat leerlingen en studenten helpt met het schrijven van essays of het maken van huiswerk, kondigde een grote reorganisatie aan. Daarbij zullen wereldwijd zo'n 23 procent van de banen verdwijnen. Bij Chegg werken ruim 3000 mensen. Het bedrijf waarschuwde vorig jaar al dat steeds meer studenten AI-tool ChatGPT als hulpje inschakelen en Chegg waarschijnlijk veel minder zullen gebruiken.
Koersdaling GameStop
Stellantis zakte 0,2 procent. De Amerikaans-Europese fabrikant van automerken als Jeep, Fiat en Peugeot, roept in de VS meer dan 1 miljoen voertuigen terug naar de garage om een probleem met de achteruitrijcamera. Het gaat om modellen van Dodge, Chrysler en Jeep.
GameStop daalde ruim 4 procent. De verkoper van computerspellen verloor een dag eerder al ruim 12 procent na een voor beleggers teleurstellende aandeelhoudersvergadering. GameStop, dat vooral geliefd is onder kleinere particuliere beleggers, gaf geen duidelijkheid over de toekomstplannen van het bedrijf.
Meer uit Financieel
DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerders doen een internationale oproep aan marktpartijen om met oplossingen te komen die de verzwaring van het stroomnet in woonwijken versnellen. Nu wordt het net in honderd buurten in Nederland jaarlijks verzwaard, maar dat moeten er duizend worden, stellen Enexis, Stedin en Alliander.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag licht hoger geopend, in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve later op de dag. De verwachting is dat de centrale bank de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen. PostNL maakte een koerssprong van 10 procent, nadat het bedrijf nieuwe groeiplannen had bekendgemaakt en financiële doelstellingen had vastgesteld voor 2028.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Disney, Warner Bros. en Universal Pictures hebben een Chinees AI-bedrijf aangeklaagd wegens auteursrechtschending. De rechtszaak werd dinsdag aangespannen bij de federale rechtbank in Californië, zo meldt The Hollywood Reporter.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.
3 uur geledenSOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.
3 uur geleden