Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent voorzichtig na tegenvallende winkelverkopen

Wall Street opent voorzichtig na tegenvallende winkelverkopen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten begonnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers reageerden op de Amerikaanse winkelverkopen, die in mei met 0,1 procent zijn toegenomen. Dat was minder dan verwacht. Het cijfer geeft meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Vorige week bleek nog dat het consumentenvertrouwen in de grootste economie ter wereld onverwacht is gedaald, door zorgen bij huishoudens over de inflatie en koopkracht.

Beleggers namen verder weinig risico. Woensdag zijn de Amerikaanse beurzen dicht om Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Juneteenth is sinds 2021 een nationale feestdag in de VS.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.801 punten. De brede S&P 500-index klom 0,2 procent tot 5483 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 17.872 punten. De Nasdaq won een dag eerder 1 procent en scherpte het slotrecord voor de zesde keer op rij aan. Ook de S&P 500 eindigde maandag op een nieuwe recordstand.

Chegg

Lennar daalde 2 procent, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Amerikaanse huizenbouwer. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Meubelmaker La-Z-Boy maakte een koerssprong van 18 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

Chegg werd bijna 18 procent meer waard. Het bedrijf, dat leerlingen en studenten helpt met het schrijven van essays of het maken van huiswerk, kondigde een grote reorganisatie aan. Daarbij zullen wereldwijd zo'n 23 procent van de banen verdwijnen. Bij Chegg werken ruim 3000 mensen. Het bedrijf waarschuwde vorig jaar al dat steeds meer studenten AI-tool ChatGPT als hulpje inschakelen en Chegg waarschijnlijk veel minder zullen gebruiken.

Koersdaling GameStop

Stellantis zakte 0,2 procent. De Amerikaans-Europese fabrikant van automerken als Jeep, Fiat en Peugeot, roept in de VS meer dan 1 miljoen voertuigen terug naar de garage om een probleem met de achteruitrijcamera. Het gaat om modellen van Dodge, Chrysler en Jeep.

GameStop daalde ruim 4 procent. De verkoper van computerspellen verloor een dag eerder al ruim 12 procent na een voor beleggers teleurstellende aandeelhoudersvergadering. GameStop, dat vooral geliefd is onder kleinere particuliere beleggers, gaf geen duidelijkheid over de toekomstplannen van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

2 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

3 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

4 uur geleden
Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

6 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

6 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

7 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

8 uur geleden