Wall Street opent voorzichtig na tegenvallende winkelverkopen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine winsten begonnen aan de nieuwe handelsdag. Beleggers reageerden op de Amerikaanse winkelverkopen, die in mei met 0,1 procent zijn toegenomen. Dat was minder dan verwacht. Het cijfer geeft meer inzicht in de kooplust van de Amerikaanse consument. Vorige week bleek nog dat het consumentenvertrouwen in de grootste economie ter wereld onverwacht is gedaald, door zorgen bij huishoudens over de inflatie en koopkracht.
Beleggers namen verder weinig risico. Woensdag zijn de Amerikaanse beurzen dicht om Juneteenth, de dag waarop de afschaffing van de slavernij in de Verenigde Staten wordt herdacht. Juneteenth is sinds 2021 een nationale feestdag in de VS.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 38.801 punten. De brede S&P 500-index klom 0,2 procent tot 5483 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 17.872 punten. De Nasdaq won een dag eerder 1 procent en scherpte het slotrecord voor de zesde keer op rij aan. Ook de S&P 500 eindigde maandag op een nieuwe recordstand.
Chegg
Lennar daalde 2 procent, ondanks beter dan verwachte kwartaalresultaten van de Amerikaanse huizenbouwer. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal vielen echter tegen. Meubelmaker La-Z-Boy maakte een koerssprong van 18 procent dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.
Chegg werd bijna 18 procent meer waard. Het bedrijf, dat leerlingen en studenten helpt met het schrijven van essays of het maken van huiswerk, kondigde een grote reorganisatie aan. Daarbij zullen wereldwijd zo'n 23 procent van de banen verdwijnen. Bij Chegg werken ruim 3000 mensen. Het bedrijf waarschuwde vorig jaar al dat steeds meer studenten AI-tool ChatGPT als hulpje inschakelen en Chegg waarschijnlijk veel minder zullen gebruiken.
Koersdaling GameStop
Stellantis zakte 0,2 procent. De Amerikaans-Europese fabrikant van automerken als Jeep, Fiat en Peugeot, roept in de VS meer dan 1 miljoen voertuigen terug naar de garage om een probleem met de achteruitrijcamera. Het gaat om modellen van Dodge, Chrysler en Jeep.
GameStop daalde ruim 4 procent. De verkoper van computerspellen verloor een dag eerder al ruim 12 procent na een voor beleggers teleurstellende aandeelhoudersvergadering. GameStop, dat vooral geliefd is onder kleinere particuliere beleggers, gaf geen duidelijkheid over de toekomstplannen van het bedrijf.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
12 uur geleden