Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent voorzichtig

Wall Street opent voorzichtig

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag zonder grote koersbewegingen aan de handelsdag begonnen. Beleggers in New York verwerken tegenstrijdige berichten over de status van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Aan het handelsfront waren er geruchten over een megaovername van onlinebroker TD Ameritrade door branchegenoot Charles Schwab. Verder waren er kwartaalcijfers van een aantal bedrijven.

De toonaangevende Dow-Jonesindex stond in de openingsminuten 0,1 procent lager op 27.791 punten. De S&P zakte ook 0,1 procent, tot 3106 punten. Technologiebeurs Nasdaq noteerde een fractie lager op 8526 punten.

Berichten over de handelsgesprekken tussen de VS en China slingeren alle kanten op. Aan de ene kant was er een bericht dat een voorlopige handelsdeal er dit jaar niet meer inzit. Dat leek ook door president Donald Trump te worden bevestigd toen hij zei dat China nog niet genoeg is bewogen in de richting die hij wil. Anderzijds zou de Chinese toponderhandelaar zijn Amerikaanse collega's juist weer hebben uitgenodigd voor nieuw overleg in Peking.

Overname Ameritrade

Een overname van TD Ameritrade door Charles Schwab zou mogelijk donderdag worden aangekondigd. De twee bedrijven zijn de grootste beursgenoteerde onlinebrokers in de VS. Schwab (plus 13,7 procent) heeft een marktwaarde van 57,5 miljard dollar en Ameritrade (plus 22,9 procent) van 22,4 miljard dollar. Een samenvoeging zou een kolos opleveren met maar liefst 5 biljoen dollar aan gecombineerde activa.

Warenhuisketen Macy's verloor 3,5 procent. Het bedrijf kwam met minder dan verwachte kwartaalcijfers en zette ook het mes in de verwachtingen voor heel dit jaar.

Meer uit Financieel

Clouddivisie Amazon groeit opnieuw hard

SEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Alphabet bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.

1 uur geleden
Vliegverkeer luchthaven Berlijn stilgelegd om ijzel

BERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.

2 uur geleden
Danone roept nog meer babyvoeding terug in Oostenrijk

WENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.

4 uur geleden
Reuters: 2 miljoen vaten Venezolaanse olie gaan naar Spanje

MADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.

5 uur geleden
ArcelorMittal bovenaan AEX na optimisme topman over staalmarkt

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal eindigde donderdag bovenaan de AEX-index. De staalproducent maakte financiële resultaten bekend, waarbij de winst vorig jaar was toegenomen. Topman Aditya Mittal was ook positief gestemd over de vraag naar staal in Europa na de protectionistische maatregelen die de Europese Unie vorig jaar heeft genomen om de staalsector te beschermen tegen met name goedkoper staal uit China.

5 uur geleden
Duitsland wil verplichte investering streamingdiensten in EU-films

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland is van plan streamingdiensten en televisieomroepen die in Duitsland actief zijn te verplichten in Europese films te investeren. Als het aan de Duitse regering ligt, investeren platforms zoals Netflix, Amazon Prime en Disney+ straks minstens 8 procent van hun netto-omzet in Europese films.

6 uur geleden