Wall Street opent voorzichtig
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag zonder grote koersbewegingen aan de handelsdag begonnen. Beleggers in New York verwerken tegenstrijdige berichten over de status van de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Aan het handelsfront waren er geruchten over een megaovername van onlinebroker TD Ameritrade door branchegenoot Charles Schwab. Verder waren er kwartaalcijfers van een aantal bedrijven.
De toonaangevende Dow-Jonesindex stond in de openingsminuten 0,1 procent lager op 27.791 punten. De S&P zakte ook 0,1 procent, tot 3106 punten. Technologiebeurs Nasdaq noteerde een fractie lager op 8526 punten.
Berichten over de handelsgesprekken tussen de VS en China slingeren alle kanten op. Aan de ene kant was er een bericht dat een voorlopige handelsdeal er dit jaar niet meer inzit. Dat leek ook door president Donald Trump te worden bevestigd toen hij zei dat China nog niet genoeg is bewogen in de richting die hij wil. Anderzijds zou de Chinese toponderhandelaar zijn Amerikaanse collega's juist weer hebben uitgenodigd voor nieuw overleg in Peking.
Overname Ameritrade
Een overname van TD Ameritrade door Charles Schwab zou mogelijk donderdag worden aangekondigd. De twee bedrijven zijn de grootste beursgenoteerde onlinebrokers in de VS. Schwab (plus 13,7 procent) heeft een marktwaarde van 57,5 miljard dollar en Ameritrade (plus 22,9 procent) van 22,4 miljard dollar. Een samenvoeging zou een kolos opleveren met maar liefst 5 biljoen dollar aan gecombineerde activa.
Warenhuisketen Macy's verloor 3,5 procent. Het bedrijf kwam met minder dan verwachte kwartaalcijfers en zette ook het mes in de verwachtingen voor heel dit jaar.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/RTR/BELGA) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft in Ierland een 19e-eeuws neogotisch kasteel gekocht. Zijn nieuwe optrekje kijkt uit over een rivier in het zuidoosten van Ierland, op zo'n 200 kilometer afstand van het Europese hoofdkantoor van het moederbedrijf van onder meer Facebook en Instagram.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met verliezen gesloten door aanhoudende onrust op de obligatiemarkt, waar de rentes op staatsobligaties weer opliepen. Een nieuwe toezegging van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de rente omlaag te krijgen, leek weinig effect te hebben.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump staat toe dat er eerder wordt overgeschakeld op de verkoop van winterbenzine in de Verenigde Staten. Dit is de jongste maatregel van Washington om de brandstofkosten voor gewone Amerikanen te drukken en de zorgen over de brandstoflevering, die zijn aangewakkerd door de oorlog in het Midden-Oosten, te verlichten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, verwacht de recordbeursgang van SpaceX in omvang te evenaren of zelfs te overtreffen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Bitcoin is voor het eerst in ruim twee maanden meer waard dan 70.000 dollar. De koersstijging volgt op stappen van de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent om de Amerikaanse obligatierentes te verlagen. Ook reageerden handelaren op een ontmoeting tussen president Donald Trump en bestuurders uit de cryptosector.
4 uur geledenBERN (ANP) - Zwitserland en China zijn het eens geworden over nieuwe handelsafspraken. Ze hebben afgesproken dat de Zwitserse export naar China vrijwel geheel is vrijgesteld van importheffingen, maakte de Zwitserse regering bekend. China is de op twee na belangrijkste handelspartner van Zwitserland, na de EU en de Verenigde Staten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - De Europese beurzen zijn donderdag overwegend lager de handel uitgegaan. Een nieuwe stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten leidde tot hernieuwde zorgen over de economie en inflatie. Een herstel van de wereldwijde obligatiemarkt na ingrijpen van Washington hielp de verliezen echter te beperken.
5 uur geleden