Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent vlak na nieuwe records

Wall Street opent vlak na nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vlak geopend, na de records een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft uitgaan naar de politiek in Washington waar nu toch weer signalen vandaan komen dat er geen overeenstemming is over een coronasteunpakket voor de Amerikaanse economie. Berichten dat de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA op het punt staat om ook het coronavaccin van Moderna goed te keuren voor gebruik zorgden daarentegen voor wat optimisme.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang vrijwel onveranderd 30.303 punten. De brede S&P 500 ging een fractie omlaag tot 3720 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg licht tot 12.754 punten. Donderdag sloten de drie hoofdgraadmeters op recordstanden.

De Republikeinen en Democraten in de Senaat steggelen nog altijd over een steunpakket met een waarde van iets meer dan 900 miljard dollar. Een eis van de Republikeinen dat een noodsteunpakket dat door de Federal Reserve kon worden gebruikt, definitief eindigt op 31 december is een van de struikelblokken. Democraten willen op hun beurt meer steun voor gewone burgers en een verlenging van het verbod om mensen uit hun huis te zetten.

Moderna

Farmaceut Moderna stond in de belangstelling nadat een onderzoeksgroep van de FDA had aangeraden het coronavaccin van dat bedrijf goed te keuren. President Donald Trump liet meteen weten dat het middel al goedgekeurd was en dat het onmiddellijk wordt verspreid. De FDA liet daarop weten dat er nog formele goedkeuring moet plaatsvinden. Moderna daalde 3,3 procent.

De maker van apparatuur om hartpatiënten te monitoren BioTelemetry ging 18 procent omhoog. Het bedrijf wordt overgenomen door Philips voor 2,8 miljard dollar.

Tesla wordt maandag opgenomen in de S&P 500 en daarom wordt aan het einde van de handelsdag veel activiteit rond het aandeel van de maker van elektrische auto's verwacht. Beheerders van fondsen die de beursgraadmeter volgen moeten dan aandelen Tesla kopen om zich aan te passen aan de nieuwe situatie. Tesla kreeg er 3,7 procent bij.

Meer uit Financieel

Aziatische beurzen omhoog na records op Wall Street

TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten gingen woensdag flink omhoog na de recordwinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel kreeg vooral steun van sterke bedrijfsresultaten van meerdere techbedrijven en een verdere daling van de olieprijs.

23 minuten geleden
VEH ontvangt meer signalen over misleiding bij verduurzaming

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.

1 uur geleden
Aantal fastfoodzaken in twintig jaar bijna verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer fastfoodzaken. Begin dit jaar waren er ruim 19.000, bijna twee keer zoveel als twintig jaar geleden. Het aantal reguliere restaurants steeg in diezelfde periode iets minder hard, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
VEH ontvangt meer signalen over misleiding bij verduurzaming

AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) merkt dat meer mensen die hun huis willen verduurzamen, worden misleid. De vereniging ontvangt steeds meer signalen over oneerlijke verkooppraktijken rond bijvoorbeeld thuisbatterijen en warmtepompen. Om een beter beeld te krijgen van de problemen opent VEH woensdag een meldpunt.

3 uur geleden
Modellen van OpenAI en Anthropic overschreden testgrenzen

WASHINGTON (ANP) - AI-modellen van OpenAI en Anthropic hebben opnieuw de grenzen van tests overschreden. Dat heeft het Britse AI Security Institute (AISI) bekendgemaakt.

3 uur geleden
Omzet en winst moederbedrijf Booking.com hoger ondanks oorlog

NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.

6 uur geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

6 uur geleden