Wall Street opent verdeeld na verliesbeurt door rentevrees
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag verdeeld geopend na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente langer zal moeten blijven verhogen om de inflatie terug te dringen tot de doelstelling van 2 procent.
De Federal Reserve probeert met renteverhogingen de economie af te remmen om de inflatie te beteugelen. Recente sterke cijfers over de arbeidsmarkt en de dienstensector tonen echter aan dat de Amerikaanse economie beter dan verwacht blijft draaien. De Fed lijkt dus nog harder op de rem te moeten trappen.
De afgelopen tijd was er juist nog een rally op Wall Street door de hoop dat de Fed het kalmer aan zou kunnen gaan doen met het verhogen van de rente. De Fed vergadert op 13 en 14 december opnieuw over het rentebeleid. Marktpartijen verwachten nog altijd dat de rente bij die vergadering met een half procentpunt zal worden verhoogd, na de forse rentestappen van 0,75 procentpunt bij de vorige rentebesluiten. Wel wordt verwacht dat de Fed nu langer zal doorgaan met verhogingen om de inflatie omlaag te krijgen.
PepsiCo
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 33.984 punten. De brede S&P 500 was vlak op 3998 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 11.216 punten.
PepsiCo ging licht omlaag. De Amerikaanse frisdrank- en snackfabrikant gaat volgens zakenkrant The Wall Street honderden banen schrappen op het hoofdkantoor.
AutoZone daalde 1,8 procent. De verkoper van auto-onderdelen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst doordat consumenten vanwege de hoge autoprijzen meer investeren in hun huidige auto. Beleggers hadden schijnbaar op meer gehoopt.
JPMorgan Chaes
JPMorgan Chase steeg 2,8 procent. Analisten van Morgan Stanley verhoogden het advies voor de Amerikaanse bank van verkopen naar kopen. Industrieel concern General Electric profiteerde van een koopadvies door investeringsbank Oppenheimer en klom 2,3 procent.
Tesla leverde nog eens 1,4 procent in. Het aandeel verloor maandag ruim 6 procent na berichten dat de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek nabij Shanghai gaat verlagen vanwege een zwakkere vraag op de belangrijke Chinese markt. Tesla in China zei dat die berichten onwaar zijn.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
9 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
9 uur geleden