Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent verdeeld na verliesbeurt door rentevrees

Wall Street opent verdeeld na verliesbeurt door rentevrees

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag verdeeld geopend na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente langer zal moeten blijven verhogen om de inflatie terug te dringen tot de doelstelling van 2 procent.

De Federal Reserve probeert met renteverhogingen de economie af te remmen om de inflatie te beteugelen. Recente sterke cijfers over de arbeidsmarkt en de dienstensector tonen echter aan dat de Amerikaanse economie beter dan verwacht blijft draaien. De Fed lijkt dus nog harder op de rem te moeten trappen.

De afgelopen tijd was er juist nog een rally op Wall Street door de hoop dat de Fed het kalmer aan zou kunnen gaan doen met het verhogen van de rente. De Fed vergadert op 13 en 14 december opnieuw over het rentebeleid. Marktpartijen verwachten nog altijd dat de rente bij die vergadering met een half procentpunt zal worden verhoogd, na de forse rentestappen van 0,75 procentpunt bij de vorige rentebesluiten. Wel wordt verwacht dat de Fed nu langer zal doorgaan met verhogingen om de inflatie omlaag te krijgen.

PepsiCo

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 33.984 punten. De brede S&P 500 was vlak op 3998 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 11.216 punten.

PepsiCo ging licht omlaag. De Amerikaanse frisdrank- en snackfabrikant gaat volgens zakenkrant The Wall Street honderden banen schrappen op het hoofdkantoor.

AutoZone daalde 1,8 procent. De verkoper van auto-onderdelen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst doordat consumenten vanwege de hoge autoprijzen meer investeren in hun huidige auto. Beleggers hadden schijnbaar op meer gehoopt.

JPMorgan Chaes

JPMorgan Chase steeg 2,8 procent. Analisten van Morgan Stanley verhoogden het advies voor de Amerikaanse bank van verkopen naar kopen. Industrieel concern General Electric profiteerde van een koopadvies door investeringsbank Oppenheimer en klom 2,3 procent.

Tesla leverde nog eens 1,4 procent in. Het aandeel verloor maandag ruim 6 procent na berichten dat de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek nabij Shanghai gaat verlagen vanwege een zwakkere vraag op de belangrijke Chinese markt. Tesla in China zei dat die berichten onwaar zijn.

Meer uit Financieel

Trump-regering plant overleg met oliebedrijven over Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump is van plan later deze week bijeenkomsten te houden met leidinggevenden van Amerikaanse oliebedrijven om te bespreken hoe de olieproductie in Venezuela kan worden verhoogd, zegt een bron tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Dow op record, olieaandelen gewild na aanval VS op Venezuela

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York vonden maandag de weg omhoog, na de gemengde start van het nieuwe beursjaar op vrijdag. Net als in Europa leken Amerikaanse beleggers zich weinig zorgen te maken over de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij de Venezolaanse president Nicolás Maduro werd opgepakt.

4 uur geleden
KLM schrapt dinsdag opnieuw bijna 300 vluchten om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt dinsdag bijna driehonderd vluchten van en naar Schiphol als gevolg van het winterse weer. "Dit aantal kan in de loop van dinsdag nog oplopen", laat een woordvoerster weten. Maandag werden al ongeveer driehonderd KLM-vluchten geannuleerd.

6 uur geleden
KLM vraagt duizenden gestrande reizigers zelf hotel te boeken

SCHIPHOL (ANP) - KLM vraagt op Schiphol gestrande reizigers zelf een hotel te boeken. Normaal doet de luchtvaartmaatschappij dit, maar die kan dit "niet bolwerken door de grote aantallen". Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel reizigers precies zijn gestrand door het winterse weer, maar het gaat zeker om duizenden.

8 uur geleden
EU-landbouwministers woensdag bijeen om Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Landbouwministers van de EU-lidstaten komen woensdag bij elkaar om het vrijhandelsakkoord met Mercosur-landen Brazilië, Paraguay, Uruguay en Argentinië te bespreken. De deal zou eigenlijk eind december ondertekend worden, maar Italië zei een maand uitstel te willen.

8 uur geleden
AEX-index sluit na flinke winst nipt onder recordstand

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag heel dicht bij een nieuw record gekomen. Aan het einde van de dag noteerde de hoofdgraadmeter aan het Damrak dankzij een plus van 1,8 procent op 985,12 punten. Het record blijft nog even staan op de 985,97 punten van 27 oktober. Het op diezelfde dag bereikte slotrecord van 982,00 punten gaat wel uit de boeken.

9 uur geleden
Ruim de helft van de vluchten maandag geschrapt op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandag door de sneeuw minder dan de helft van het aantal vluchten doorgegaan. Eigenlijk zouden er 1200 vertrekken en aankomsten zijn, maar daarvan werden er zevenhonderd geschrapt. Schiphol waarschuwt dat er ook de komende dagen nog annuleringen en vertragingen zullen zijn door het winterse weer.

9 uur geleden