Wall Street opent verdeeld na verliesbeurt door rentevrees
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag verdeeld geopend na de flinke verliesbeurt een dag eerder. Beleggers bleven voorzichtig door de vrees dat de Amerikaanse centrale bank de rente langer zal moeten blijven verhogen om de inflatie terug te dringen tot de doelstelling van 2 procent.
De Federal Reserve probeert met renteverhogingen de economie af te remmen om de inflatie te beteugelen. Recente sterke cijfers over de arbeidsmarkt en de dienstensector tonen echter aan dat de Amerikaanse economie beter dan verwacht blijft draaien. De Fed lijkt dus nog harder op de rem te moeten trappen.
De afgelopen tijd was er juist nog een rally op Wall Street door de hoop dat de Fed het kalmer aan zou kunnen gaan doen met het verhogen van de rente. De Fed vergadert op 13 en 14 december opnieuw over het rentebeleid. Marktpartijen verwachten nog altijd dat de rente bij die vergadering met een half procentpunt zal worden verhoogd, na de forse rentestappen van 0,75 procentpunt bij de vorige rentebesluiten. Wel wordt verwacht dat de Fed nu langer zal doorgaan met verhogingen om de inflatie omlaag te krijgen.
PepsiCo
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 33.984 punten. De brede S&P 500 was vlak op 3998 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 11.216 punten.
PepsiCo ging licht omlaag. De Amerikaanse frisdrank- en snackfabrikant gaat volgens zakenkrant The Wall Street honderden banen schrappen op het hoofdkantoor.
AutoZone daalde 1,8 procent. De verkoper van auto-onderdelen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst doordat consumenten vanwege de hoge autoprijzen meer investeren in hun huidige auto. Beleggers hadden schijnbaar op meer gehoopt.
JPMorgan Chaes
JPMorgan Chase steeg 2,8 procent. Analisten van Morgan Stanley verhoogden het advies voor de Amerikaanse bank van verkopen naar kopen. Industrieel concern General Electric profiteerde van een koopadvies door investeringsbank Oppenheimer en klom 2,3 procent.
Tesla leverde nog eens 1,4 procent in. Het aandeel verloor maandag ruim 6 procent na berichten dat de fabrikant van elektrische auto's de productie in zijn grote fabriek nabij Shanghai gaat verlagen vanwege een zwakkere vraag op de belangrijke Chinese markt. Tesla in China zei dat die berichten onwaar zijn.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een evacuatieplan is in gang gezet om honderden schepen met ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Golf veilig via de Straat van Hormuz te laten vertrekken. Dat gebeurde nadat Iran en de VS een staakt-het-vuren hadden bereikt, maakte een scheepvaartagentschap van de Verenigde Naties dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De stroomprijs in Nederland stijgt woensdagavond naar verwachting tot het hoogste niveau in jaren, blijkt uit gegevens van handelsplatform Epex Spot. Ook in andere Europese landen stijgt de stroomprijs door een recordvraag naar koeling vanwege de hoge temperaturen. Als gevolg daarvan gaat de dynamische stroomprijs naar het hoogste niveau ooit, volgens vergelijkingssite Keuze.nl.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft de Braziliaan Rafael Oliveira als nieuwe topman benoemd. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. De AEX-index sloot dinsdag fors lager doordat de chipbedrijven eindigden met flinke minnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst sinds 2008 hebben architectenbureaus weer genoeg opdrachten voor ongeveer een halfjaar, maakte de Koninklijke Bond van Nederlandse Architectenbureaus (BNA) bekend na onderzoek. Dat is opvallend omdat de sector de afgelopen jaren juist te maken had met vertragingen bij bouwprojecten en economische onzekerheid.
10 uur geleden