Wall Street opent met winst
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de mooie winsten van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street blijft profiteren van de hoop op een nieuw steunpakket om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. Verder kwamen er nieuwe cijfers over de uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,3 procent in de plus op 28.389 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 3436 punten en de technologiebeurs Nasdaq steeg 0,6 procent tot 11.563 punten.
De gesprekken over een deal voor een nieuw stimuleringspakket "beginnen ergens op te lijken", heeft president Donald Trump laten weten. Trump speelde woensdag ook al openlijk met de gedachte dat hij binnenkort een handtekening onder nieuwe crisissteun zou zetten, wat zorgde voor duidelijke winsten in New York. De financiële markten verwerken daarnaast het verkiezingsdebat tussen Kamala Harris en Mike Pence.
Werkloosheidsuitkering
Vorige week hebben nog eens 840.000 Amerikanen een werkloosheidsuitkering aangevraagd, tegen een bijgestelde 849.000 een week eerder. Economen hadden op een afname tot 820.000 gerekend. Dat de daling minder sterk is dan verwacht, duidt erop dat het herstel op de Amerikaanse arbeidsmarkt enigszins vertraagt.
Bij de bedrijven gaat de aandacht onder meer uit naar de chipsector, vanwege sterke verkoopcijfers van de Taiwanese chipmaker TSMC. De belangrijke leverancier van halfgeleiders voor smartphones profiteerde onder meer van de nieuwe iPhones die Apple binnenkort zal onthullen. Daarnaast heeft het Zuid-Koreaanse Samsung, een van de belangrijkste rivalen van Apple, laten weten een uitstekend kwartaal achter de rug te hebben. Apple steeg 0,6 procent.
Coronatherapie
Regeneron Therapeutics won 2 procent. De farmaceut heeft bij de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA om goedkeuring gevraagd voor zijn coronatherapie met synthetische antilichamen. Trump kreeg dit experimentele medicijn onlangs al toegediend. Hij is vol lof over de behandeling.
Er was ook overnamenieuws. Zakenbank Morgan Stanley (min 1 procent) lijft vermogensbeheerder Eaton Vance in. Met de deal is circa 7 miljard dollar gemoeid. Het aandeel Eaton Vance sprong 46 procent omhoog.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst begonnen. Beleggers bleven optimistisch over een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio verklaarde enige beweging te zien bij Iran in de vredesbesprekingen, maar gaf niet aan op welke vlakken Iran bereid is tot concessies. De twee landen verschillen nog altijd van mening over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz.
33 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Wingtech heeft in China een rechtszaak aangespannen tegen de Nederlandse chipfabrikant Nexperia en een aantal bestuurders. Nexperia is een dochterbedrijf van Wingtech, maar de ondernemingen zijn sinds vorig jaar verwikkeld in een felle ruzie over de controle over de chipmaker. Wingtech houdt de Nijmeegse chipmaker verantwoordelijk voor 8 miljard yuan schade, ongeveer 1 miljard euro.
43 minuten geledenBOXTEL (ANP) - De failliete onlinewoonwinkel fonQ is weer actief onder de vleugels van de onlinegroep Etrias. Het platform, met een variëteit aan onlinespeciaalzaken onder zich, heeft zowel de handelsnaam als de webshop overgenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven zijn positief over het doel van het wetsvoorstel dat voor meer loontransparantie moet zorgen, maar waken tegelijkertijd voor de administratieve lasten daarvan. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de wereldhandel is vooralsnog beperkt gebleven, meldt het Centraal Planbureau (CPB). Volgens het instituut is de wereldhandel in maart, de eerste maand van de oorlog, met 2,1 procent afgenomen ten opzichte van de maand daarvoor.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - De energiecrisis drijft de inflatie op en zet de economie onder druk, maar de inflatieverwachtingen op de lange termijn blijven "grotendeels stabiel", zei president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde vrijdag in Nicosia.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De ingrepen van het kabinet rond sociale zekerheid zijn niet nodig om bijvoorbeeld de AOW betaalbaar te houden. Dat stelt FNV na een analyse op basis van cijfers van onder andere het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
4 uur geleden