Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent met winst

Wall Street opent met winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag de eerste handelsdag van het nieuwe kwartaal met winsten begonnen. Coronabesmettingen in de Verenigde Staten en de impact daarvan op het herstel van de economie blijven het sentiment beheersen. De aandacht van beleggers gaat verder uit naar verschillende macro-economische cijfers. Zo kwam loonstrookverwerker ADP met beter dan verwachte banencijfers.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,5 procent hoger op 25.953 punten. De brede S&P 500 steeg 0,4 procent tot 3113 punten en technologiebeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 10.068.

Volgens ADP groeide de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in juni met bijna 2,4 miljoen banen. Verder werd het cijfer over mei bijgesteld naar een groei met ruim 3 miljoen banen, terwijl eerder nog een krimp met 2,8 miljoen arbeidsplaatsen werd gemeld. De ADP-publicatie loopt vooruit op het banenrapport van de Amerikaanse overheid later deze week.

FedEx

FedEx schoot uit de startblokken dankzij beter dan verwachte kwartaalresultaten. De pakketbezorger profiteerde van het vele online shoppen tijdens de lockdown, waardoor fors meer pakketjes van webwinkels aan huis werden bezorgd. Het aandeel won in de vroege handel 16 procent.

Warenhuisketen Macy's (plus 0,8 procent) maakte bekend een afschrijving te doen van ruim 3 miljard dollar in verband met de crisis. Onlangs werd al gemeld dat het bedrijf duizenden banen gaat schrappen. Ook levensmiddelenconcern General Mills (plus 3 procent) en drankbedrijf Constellation Brands (min 5,5 procent) kwamen met cijfers.

Verder zijn beleggers in afwachting van de Fed-notulen die later op de dag worden gepubliceerd. Beleggers zullen die bestuderen voor aanwijzingen over het toekomstige beleid van de Amerikaanse centrale bank en de aanpak van de coronacrisis.

Meer uit Financieel

ABN AMRO stijgt fors in AEX na banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.

1 uur geleden
Zeeuwse havens geraakt door stakingen in België

GENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.

1 uur geleden
Vivera dreigt boete te krijgen om gebruik woord 'gehakt'

AMSTERDAM (ANP) - Vivera dreigt een boete te krijgen van ruim 1000 euro omdat de producent van vleesvervangers het woord 'gehakt' gebruikt op de verpakkingen van zijn plantaardige producten. Het bedrijf heeft hierover een brief ontvangen van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA), die is ingezien door het ANP.

1 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street, Nvidia bij dalers

NEW YORK (ANP) - Alphabet behoorde dinsdag opnieuw tot de winnaars op de beurzen in New York. Het moederbedrijf van Google profiteerde van een bericht dat Facebook-eigenaar Meta Platforms AI-chips van Google wil gebruiken. Volgens de technologienieuwssite The Information overweegt Meta om in 2027 door Google ontworpen chips in zijn datacenters te gebruiken. Bedrijven zoals Meta die AI-infrastructuur bouwen, zijn op zoek naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

3 uur geleden
Brussel maant Nederland opnieuw minder uit te geven

STRAATSBURG (ANP) - Nederland geeft nog steeds te veel uit, oordeelt de Europese Commissie. Het kabinet moet in zijn begroting maatregelen nemen om te voldoen aan de afspraken van het Europese Groei- en Stabiliteitspact, stelt de Commissie in zijn dinsdag gepresenteerde najaarsprognose 2025.

3 uur geleden
Brussel hamert op meer onafhankelijkheid van Chinese grondstoffen

STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.

3 uur geleden
Europarlement stemt in met nieuwe veiligheidsregels speelgoed

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.

4 uur geleden