Wall Street opent met kleine verliezen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers in New York zoeken een beetje naar richting, na de krachtige herstelbeurt van een dag eerder. Wall Street blijft de ontwikkelingen rond het nieuwe coronavirus volgen.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,7 procent omlaag naar 26.512 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 3070 punten en technologiebeurs Nasdaq leverde 0,5 procent in op 8911 punten. Vorige week werden nog de grootste verliezen sinds de financiƫle crisis geleden door angst voor het virus.
De Australische centrale bank kwam al met een renteverlaging met het oog op het virus. In een reactie daarop deed president Donald Trump een oproep aan de Federal Reserve om met een "grote" renteverlaging te komen. De Amerikaanse koepel van centrale banken verklaarde eerder al klaar te staan om op te treden tegen de economische gevolgen van het virus. Ook de Europese Centrale Bank (ECB), de Bank of England en de Bank van Japan hebben gezegd klaar te staan met maatregelen. De groep van rijke industrielanden van de G7 verklaarde eveneens klaar te staan om op te treden om de economische impact van het virus te verzachten, maar maakte geen concrete stappen bekend.
Visa
Creditcardmaatschappij Visa is daarnaast met een omzetalarm gekomen wegens de uitbraak van het virus. De creditcardmaatschappij wijst erop dat vooral in de reisbranche het aantal betaaltransacties de laatste tijd onder druk staat als gevolg van de ziekte. Het aandeel noteerde kort na de openingsbel 0,7 procent in de min.
Verder opende onder meer warenhuisketen Kohl's de boeken. Die cijfers vielen in goede aarde want Kohl's werd door beleggers ruim 2 procent hoger gezet. Aan het overnamefront staat de fabrikant van medische apparatuur Thermo Fisher Scientific (plus 5,3 procent) in de schijnwerpers. Thermo Fisher wil voor meer dan 8 miljard euro de Nederlands-Duitse biotechnoloog Qiagen overnemen.
Meer uit Financieel
RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.
1 minuut geledenTEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israƫl op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
22 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.
30 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.
51 minuten geledenBARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
5 uur geleden