Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent met kleine uitslagen na sterk eerste kwartaal

Wall Street opent met kleine uitslagen na sterk eerste kwartaal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koersuitslagen geopend, na een sterk eerste kwartaal. Op Goede Vrijdag houdt Wall Street de deuren dicht. Op maandag, tweede paasdag, wordt wel gehandeld op de Amerikaanse beurzen.

De brede S&P 500 zette donderdag nog een recordniveau op de koersenborden. Over het eerste kwartaal van dit jaar ging de graadmeter met de vijfhonderd grootste beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten met ongeveer 10 procent omhoog. Kort na opening noteerde de index een winst van 0,1 procent op 5253 punten.

De Dow-Jonesindex liet in de vroege handel een plus van 0,1 procent op 39.800 punten zien. De Dow is in de eerste drie maanden van dit jaar met circa 5,5 procent gestegen. De Nasdaq stond een fractie hoger op 16.404 punten. De technologiebeurs tekende in het eerste kwartaal een stijging van meer dan 7 procent op.

Rally

De beurskoersen in New York werden de afgelopen maanden vooral gestuwd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente. Ook de door kunstmatige intelligentie (AI) aangejaagde rally bij chipbedrijven zoals Nvidia droeg bij aan de winsten op Wall Street. De koers van Nvidia steeg in het afgelopen kwartaal met liefst meer dan 80 procent.

Vrijdag komt nog wel een belangrijk cijfer van de Amerikaanse overheid over de inflatie. Dat cijfer wordt door de Federal Reserve beschouwd als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling en is dus van belang voor het rentebeleid van de centralebankenkoepel.

Tegenvallende inflatiecijfers

Fed-bestuurder Christopher Waller zei donderdag wel dat er recent wat tegenvallende inflatiecijfers zijn geweest en dat er geen haast is om de rente te verlagen. Hij wil nog eerst een paar maanden met betere inflatiegegevens zien voordat de rente wordt verlaagd. Op de markten wordt gehoopt dat de Fed in juni met een verlaging komt.

Verder stond gamebedrijf Take-Two Interactive Software, bekend van onder meer Grand Theft Auto, in de belangstelling. Take-Two neemt spelletjesontwikkelaar Gearbox Entertainment over van het Zweedse Embracer voor 460 miljoen dollar. Gearbox is vooral bekend van het populaire schietspel Borderlands. Deze week waren er nog berichten dat er uitstel zou komen van Grand Theft Auto VI die wordt ontwikkeld door dochteronderdeel Rockstar Games van Take-Two. Het aandeel steeg licht.

Meer uit Financieel

Triodos wint Nederlandse rechtszaak rond certificatenkwestie

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft de bank Triodos gelijk gegeven in een rechtszaak die een stichting namens ontevreden certificaathouders had aangespannen. De Stichting Triodos Tragedie eiste een schadevergoeding voor de verliezen die de bezitters van de alternatieve aandelen hebben geleden.

1 uur geleden
Belgisch onderzoek naar overname van Pukkelpop door Live Nation

BRUSSEL (ANP) - De Belgische Mededingingsautoriteit is een onderzoek begonnen naar de overname van het muziekfestival Pukkelpop in Hasselt door het Amerikaanse entertainmentbedrijf Live Nation. Het onderzoek richt zich vooral op de mogelijke gevolgen van de overname van Pukkelpop voor de concurrentie tussen festivalorganisatoren in Belgiƫ.

2 uur geleden
Noors melkbedrijf stopt met 'Nederlands' middel tegen methaan

OSLO (ANP/AFP) - De grootste inkoper van melk in Noorwegen stopt voorlopig met het gebruik van het middel Bovaer, dat de methaanuitstoot van koeien verlaagt. Norske Melkeravare doet dit uit voorzorg na klachten uit Denemarken over het supplement. Volgens het bedrijf zijn er echter geen aanwijzingen dat het middel van het Nederlands-Zwitserse dsm-firmenich schadelijk is.

4 uur geleden
ABN AMRO winnaar op Damrak na overname NIBC

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO mocht zich woensdag de winnaar noemen bij de hoofdfondsen in Amsterdam. Het bankconcern kondigde aan zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank over te nemen voor ongeveer 960 miljoen euro. Ook kwam ABN AMRO met cijfers. Beleggers zetten het aandeel 2,7 procent hoger.

4 uur geleden
Fed-kopstuk Raphael Bostic kondigt vertrek aan

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een kopstuk binnen de Amerikaanse Federal Reserve heeft aangekondigd eind februari op te stappen. Raphael Bostic, president van de regionale Fed in Atlanta, legt aan het einde van zijn huidige termijn zijn functie neer.

5 uur geleden
Chipmaker AMD stijgt op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde woensdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipproducent liet tijdens een investeerdersdag weten de komende jaren flink te blijven groeien dankzij de sterke vraag naar zijn datacenterproducten. Topvrouw Lisa Su rekent op een jaarlijkse omzetgroei van gemiddeld ruim 35 procent in de komende drie tot vijf jaar en een verdrievoudiging van de winst. Het aandeel steeg ruim 7 procent.

6 uur geleden
Bird wil CM.com niet via vijandige weg overnemen

AMSTERDAM (ANP) - De aanbieder van communicatiesoftware Bird wil branchegenoot CM.com niet via de vijandige weg overnemen. Onlangs wezen bestuurders van CM.com het bod van bijna 166 miljoen euro af. Bird-topman Robert Vis ziet geen heil in een aanpak waarbij hij het bestuur van CM.com passeert en aandeelhouders direct benadert met zijn overnamevoorstel.

6 uur geleden