Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent met kleine uitslagen na sterk eerste kwartaal

Wall Street opent met kleine uitslagen na sterk eerste kwartaal

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koersuitslagen geopend, na een sterk eerste kwartaal. Op Goede Vrijdag houdt Wall Street de deuren dicht. Op maandag, tweede paasdag, wordt wel gehandeld op de Amerikaanse beurzen.

De brede S&P 500 zette donderdag nog een recordniveau op de koersenborden. Over het eerste kwartaal van dit jaar ging de graadmeter met de vijfhonderd grootste beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten met ongeveer 10 procent omhoog. Kort na opening noteerde de index een winst van 0,1 procent op 5253 punten.

De Dow-Jonesindex liet in de vroege handel een plus van 0,1 procent op 39.800 punten zien. De Dow is in de eerste drie maanden van dit jaar met circa 5,5 procent gestegen. De Nasdaq stond een fractie hoger op 16.404 punten. De technologiebeurs tekende in het eerste kwartaal een stijging van meer dan 7 procent op.

Rally

De beurskoersen in New York werden de afgelopen maanden vooral gestuwd door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar gaat beginnen met het verlagen van de rente. Ook de door kunstmatige intelligentie (AI) aangejaagde rally bij chipbedrijven zoals Nvidia droeg bij aan de winsten op Wall Street. De koers van Nvidia steeg in het afgelopen kwartaal met liefst meer dan 80 procent.

Vrijdag komt nog wel een belangrijk cijfer van de Amerikaanse overheid over de inflatie. Dat cijfer wordt door de Federal Reserve beschouwd als de belangrijkste graadmeter voor de prijsontwikkeling en is dus van belang voor het rentebeleid van de centralebankenkoepel.

Tegenvallende inflatiecijfers

Fed-bestuurder Christopher Waller zei donderdag wel dat er recent wat tegenvallende inflatiecijfers zijn geweest en dat er geen haast is om de rente te verlagen. Hij wil nog eerst een paar maanden met betere inflatiegegevens zien voordat de rente wordt verlaagd. Op de markten wordt gehoopt dat de Fed in juni met een verlaging komt.

Verder stond gamebedrijf Take-Two Interactive Software, bekend van onder meer Grand Theft Auto, in de belangstelling. Take-Two neemt spelletjesontwikkelaar Gearbox Entertainment over van het Zweedse Embracer voor 460 miljoen dollar. Gearbox is vooral bekend van het populaire schietspel Borderlands. Deze week waren er nog berichten dat er uitstel zou komen van Grand Theft Auto VI die wordt ontwikkeld door dochteronderdeel Rockstar Games van Take-Two. Het aandeel steeg licht.

Meer uit Financieel

Canada en Mexico willen eerlijker handelsverdrag met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.

20 minuten geleden
Duizenden Nederlanders weer naar Oktoberfest ondanks duurder bier

MÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.

34 minuten geleden
Intel ruim een vijfde meer waard op beurs na investering Nvidia

NEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.

8 uur geleden
Luchthavenuitbater Spanje wil miljarden investeren in vliegvelden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.

11 uur geleden
Brussel overweegt import Russisch lng sneller te stoppen

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.

11 uur geleden
Trump wil via Hooggerechtshof alsnog ontslag Fed-bestuurder Cook

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.

11 uur geleden
Amerikaanse staten en marktwaakhond klagen Ticketmaster aan

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.

12 uur geleden