Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent met flinke minnen

Wall Street opent met flinke minnen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors lager geopend. Daarmee werd een duidelijke stap terug gedaan na de sterke koersstijgingen op Wall Street een dag eerder. Beleggers blijven in de ban van het nieuwe coronavirus en de ontwikkelingen op de oliemarkt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 2,3 procent lager op 24.442 punten. De brede S&P 500 zakte 2,5 procent tot 2814 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 2,2 procent tot 8162 punten.

De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdag met een groot pakket maatregelen te komen die de economie moeten ondersteunen. Maar echt concrete details werden niet gemeld en er was hoop op de financiële markten dat er op korte termijn stappen gezet zouden worden. Het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten is opgelopen naar meer dan duizend, met meer dan dertig doden.

Olieprijzen

Eerder op de dag kwam de Britse centrale bank met een renteverlaging en andere maatregelen tegen de economische impact van het coronavirus. Naar verwachting komt de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag met steunmaatregelen. Vorige week kwam de Federal Reserve ook met een renteverlaging in verband met het coronavirus. Er wordt verwacht dat de Fed later deze maand een nieuwe rentestap zal zetten.

De olieprijzen gingen flink omlaag na de sterke opleving op dinsdag. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gaat zijn olieproductie verhogen. De stap maakt deel uit van de prijzenoorlog die Saudi-Arabië heeft ontketend op de oliemarkt. Oliemaatschappijen als Chevron en ExxonMobil werden tot 1 procent lager gezet.

PepsiCo

Verder maakte frisdrank- en snackproducent PepsiCo (min 2,7 procent) bekend de maker van energiedrankjes Rockstar Energy Beverages over te nemen in een deal ter waarde van bijna 3,9 miljard dollar. Het is de eerste grote overname onder leiding van topman Ramon Laguarta van PepsiCo die in oktober 2018 aan het roer van het bedrijf kwam te staan.

Sportartikelenproducent Nike ging 4,5 procent onderuit. De Duitse rivaal Adidas verwacht stevige klappen voor de omzet als gevolg van de gekelderde verkoop in China door de uitbraak van het virus.

Meer uit Financieel

VS kondigen historische invoerheffingen op Canadese producten aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.

1 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over conflict en bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.

2 uur geleden
AliExpress gaat in beroep tegen EU-boete van 550 miljoen euro

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.

3 uur geleden
Rechter schort overname Warner Bros. door Paramount tijdelijk op

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.

4 uur geleden
Hogere gasprijs leidt niet tot opleving verkoop warmtepompen

NAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.

6 uur geleden
Weinig beweging Europese beurzen ondanks schommelende olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen was maandag weinig beweging, ondanks de schommelende olieprijzen. De brandstof stond 's ochtends op het hoogste niveau in een maand tijd, maar werd gedurende de dag weer goedkoper na uitspraken van Iran over voortdurende gesprekken met de Verenigde Staten over de opgelopen spanningen. De beursgraadmeters reageerden er nauwelijks op.

6 uur geleden
Brussel schort boetes methaanregels energie-import op tot 2030

BRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.

8 uur geleden