Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent met flinke minnen

Wall Street opent met flinke minnen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors lager geopend. Daarmee werd een duidelijke stap terug gedaan na de sterke koersstijgingen op Wall Street een dag eerder. Beleggers blijven in de ban van het nieuwe coronavirus en de ontwikkelingen op de oliemarkt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 2,3 procent lager op 24.442 punten. De brede S&P 500 zakte 2,5 procent tot 2814 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 2,2 procent tot 8162 punten.

De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdag met een groot pakket maatregelen te komen die de economie moeten ondersteunen. Maar echt concrete details werden niet gemeld en er was hoop op de financiƫle markten dat er op korte termijn stappen gezet zouden worden. Het aantal coronabesmettingen in de Verenigde Staten is opgelopen naar meer dan duizend, met meer dan dertig doden.

Olieprijzen

Eerder op de dag kwam de Britse centrale bank met een renteverlaging en andere maatregelen tegen de economische impact van het coronavirus. Naar verwachting komt de Europese Centrale Bank (ECB) donderdag met steunmaatregelen. Vorige week kwam de Federal Reserve ook met een renteverlaging in verband met het coronavirus. Er wordt verwacht dat de Fed later deze maand een nieuwe rentestap zal zetten.

De olieprijzen gingen flink omlaag na de sterke opleving op dinsdag. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco gaat zijn olieproductie verhogen. De stap maakt deel uit van de prijzenoorlog die Saudi-Arabiƫ heeft ontketend op de oliemarkt. Oliemaatschappijen als Chevron en ExxonMobil werden tot 1 procent lager gezet.

PepsiCo

Verder maakte frisdrank- en snackproducent PepsiCo (min 2,7 procent) bekend de maker van energiedrankjes Rockstar Energy Beverages over te nemen in een deal ter waarde van bijna 3,9 miljard dollar. Het is de eerste grote overname onder leiding van topman Ramon Laguarta van PepsiCo die in oktober 2018 aan het roer van het bedrijf kwam te staan.

Sportartikelenproducent Nike ging 4,5 procent onderuit. De Duitse rivaal Adidas verwacht stevige klappen voor de omzet als gevolg van de gekelderde verkoop in China door de uitbraak van het virus.

Meer uit Financieel

EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

3 minuten geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

48 minuten geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

9 uur geleden
Autofabrikanten winnen op Wall Street, Apple levert juist in

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.

9 uur geleden
Trump zwakt brandstofverbruiksnormen auto's in VS flink af

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.

9 uur geleden
Ebusco krijgt miljoenenlening van aandeelhouders om te overleven

DEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.

11 uur geleden
Damrak trekt zich op aan hoop op Amerikaanse renteverlaging

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.

13 uur geleden