Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent lichtrood, banken in schijnwerpers

Wall Street opent lichtrood, banken in schijnwerpers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen geopend. Verschillende bedrijven kwamen met handelsupdates, waaronder de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Ook luchtvaartonderneming Delta Air Lines wist om die reden de aandacht op zich gericht. Coronazorgen bleven het sentiment op Wall Street mede bepalen.

De leidende Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 0,1 procent lager op 26.063 punten. De brede S&P 500 verloor 0,2 procent tot 3147 punten en technologiegraadmeter Nasdaq zakte 0,1 procent tot 10.380 punten.

JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo maakten bekend vele miljarden dollars uit te moeten trekken om eventuele verliezen op leningen door de coronacrisis op te vangen. Wel werden goede zaken gedaan op de financiële markten door de onrust op de beurzen en de rally van de afgelopen tijd.

JPMorgan

JPMorgan won 1,3 procent. De grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst in het tweede kwartaal met 50 procent dalen vergeleken met een jaar eerder. Bij Citigroup (min 0,9 procent) ging de winst met bijna driekwart omlaag en Wells Fargo boekte zijn eerste kwartaalverlies in jaren en verloor 7 procent aan beurswaarde.

Delta Air Lines (min 3,6 procent) gaat zwaar gebukt onder de coronacrisis omdat er momenteel veel minder wordt gevlogen. In het tweede kwartaal ging een nettoverlies van 5,7 miljard dollar in de boeken. De vooruitzichten voor Delta zijn verder uiterst somber. Volgens topman Ed Bastian zal het zeker twee tot drie jaar duren voor Delta weer volledig hersteld is.

Meer uit Financieel

Duitse Groenen willen opschorting import gas uit VS om Groenland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Europese Unie moet overwegen de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten op te schorten door het conflict over Groenland. Dat zegt de Duitse centrumlinkse politieke partij De Groenen in een reactie op het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om acht Europese landen, waaronder Duitsland en Nederland, een importheffing van 10 procent op te leggen omdat ze militairen naar Groenland hebben gestuurd.

6 minuten geleden
Britse premier Starmer wil handelsoorlog voorkomen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat er met de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor Europese landen die Groenland militair steunen een verkeerde weg wordt ingeslagen. Dat zei hij maandag op een persconferentie, het Verenigd Koninkrijk is een van die landen waar die heffing voor geldt. Starmer zegt ook vastberaden te zijn om de relatie met de Verenigde Staten sterk te houden.

15 minuten geleden
Duitse minister van Financiën: Europa laat zich niet chanteren

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën en vicekanselier Lars Klingbeil zegt dat "Europa zich niet zal laten chanteren door de Verenigde Staten om Groenland". De regering-Trump heeft de acht Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd een importheffing van 10 procent opgelegd. De heffing gaat op 1 februari in en wordt 1 juni verhoogd tot 25 procent.

16 minuten geleden
Franse minister van Financiën roept G7-landen bijeen om heffingen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure gaat de ministers van Financiën van de G7-landen bijeenroepen om te praten over handel en soevereiniteit. Dat zei hij maandag in reactie op de door de Amerikaanse president Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen.

20 minuten geleden
IMF stelt groeiverwachting wereldeconomie iets naar boven bij

BRUSSEL (ANP) - De wereldwijde economie groeit dit jaar naar verwachting iets harder dan eerder werd gedacht. Dat heeft het Internationaal Monetair Fonds (IMF) maandag bekendgemaakt. Het fonds heeft zijn raming voor de mondiale groei licht naar boven bijgesteld. De verwachting voor de Nederlandse economie is hetzelfde gebleven ten opzichte van de vorige raming in oktober.

27 minuten geleden
Noorse premier noemt heffingen om Groenland onacceptabel

OSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Støre heeft maandag met afschuw gereageerd op de door Donald Trump aangekondigde importheffingen van 10 procent voor Europese landen die militairen naar Groenland sturen. Støre noemt de heffingen "onacceptabel". Noorwegen is, net als Nederland, een van de acht landen waarvoor de maatregel geldt.

1 uur geleden
AEX-index zakt onder 1000 punten na heffingen Trump om Groenland

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met verlies begonnen en zakte bij opening onder het historische niveau van 1000 punten. Beleggers schrokken van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om extra importheffingen van 10 procent op te leggen aan Europese landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. De strafheffing gaat 1 februari in en geldt voor Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken.

1 uur geleden