Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent licht hoger na verliesreeks

Wall Street opent licht hoger na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag licht hoger geopend, na de koersverliezen van eerder deze week. Beleggers op Wall Street verwerkten nieuwe cijfers over de Amerikaanse uitkeringsaanvragen. Die zijn verder gedaald. Daarnaast ging de aandacht onder meer uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB).

De Dow-Jonesindex stond kort na opening 0,1 procent hoger op 35.071 punten. De brede S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4521 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 15.325 punten.

De uitkeringsaanvragen daalden vorige week met 35.000 tot 310.000, het laagste niveau sinds maart vorig jaar. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten. De Fed kan bij aanhoudende verbetering van de arbeidsmarkt besluiten zijn steunmaatregelen voor de economie sneller te gaan afbouwen.

GameStop

Aandelen van grote techbedrijven zoals Apple, Microsoft, Google-moeder Alphabet, Facebook en Amazon stonden tot 0,5 procent hoger.

GameStop moest 10 procent inleveren nadat bekend werd dat het bedrijf het vorig kwartaal slechter deed dan waar analisten in doorsnee rekening mee hielden. Ook houdt de keten van computerspellenwinkels de kaken op elkaar over een herstructureringsplan. Eerder dit jaar stuwden kleine beleggers nog de prijs van het aandeel nadat er op discussieplatform Reddit over was gesproken.

Macy's

Andere gamebedrijven zoals Roblox, Activision Blizzard en Electronic Arts (EA) daalde tot 1,6 procent na berichtgeving dat China tijdelijk de goedkeuring van alle nieuwe videospellen heeft uitgesteld.

Warenhuisketen Macy's deed het daarentegen wel goed en kon 2 procent bijschrijven. De voorraden en prijzen zijn weer op niveau. Ook heeft het bedrijf een stevige digitale strategie, denken analisten.

De producent van sportkleding Lululemon Athletica ging 11 procent omhoog, dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers en goede vooruitzichten.

Meer uit Financieel

CNV: chaos in winkels Albert Heijn door IT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Door problemen met de IT-systemen is het momenteel chaos in de winkels van Albert Heijn, zegt Jacqueline Twerda, vakbondsvrouw bij CNV. Volgens haar zijn medewerkers momenteel vooral bezig met het plakken van prijsstickers op de schappen, omdat de vermelde prijzen in de winkel regelmatig niet kloppen. De IT-systemen zijn naar verwachting pas dinsdagmiddag weer in de lucht, hoorde Twerda van medewerkers.

8 minuten geleden
Meta wil brillen met camera niet van de markt halen ondanks ophef

MENLO PARK (ANP) - Meta is niet van plan om zijn AI-brillen van de markt te halen ondanks de ophef over deze brillen met camera, ook wel gluurbrillen genoemd. Alex Himel, directeur van Meta's brillentak, heeft maandag in gesprek met Nederlandse journalisten gereageerd op de commotie, die hij op zichzelf niet verrassend vindt.

33 minuten geleden
Politie: nog geen strafbaar feit vastgesteld bij Albert Heijn

ZAANDAM (ANP) - De politie en Albert Heijn (AH) staan met elkaar in contact, nadat het bedrijf zondag te maken kreeg met een cybersecurityincident. Dat zegt een woordvoerder van de politie. "Tot op dit moment is nog geen strafbaar feit vastgesteld", aldus de politiezegsman.

1 uur geleden
Problemen moeder Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland

ZAANDAM (ANP/RTR) - De IT-problemen bij het moederbedrijf van Albert Heijn beperken zich niet tot Nederland. Ook bij ketens van Ahold Delhaize in het buitenland doen diensten het niet of liggen websites eruit.

2 uur geleden
Lange wachttijden luchthavens door problemen grenscontrolesysteem

BRUSSEL (ANP) - De Europese luchthavenorganisatie ACI Europe en Airlines for Europe (A4E), de grootste brancheorganisatie van luchtvaartmaatschappijen in Europa, waarschuwen maandag opnieuw voor een falend nieuw digitaal grenscontrolesysteem. Hierdoor lopen de wachttijden bij de grenscontrole nog altijd op, wat leidt tot grote verstoringen voor passagiers, luchthavens en luchtvaartmaatschappijen in het Schengengebied.

2 uur geleden
Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn waarschuwt voor lege schappen in supermarkten de komende dagen als gevolg van het cybersecurityincident bij het bedrijf. Eerder op de dag werd bekend dat in meerdere distributiecentra het werk stilligt als gevolg van het veiligheidsincident. "Naar verwachting blijven diepvriesproducten, brood en langer houdbare producten beter beschikbaar dan bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit", staat in een verklaring van het bedrijf.

3 uur geleden
Met problemen kampende moeder Albert Heijn grootste verliezer AEX

AMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was maandag de grootste verliezer bij de hoofdfondsen op de Amsterdamse beurs. Het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampt al sinds zondagmiddag met een cybersecurity incident. Om zijn IT-systemen te beschermen zag het concern zich genoodzaakt websites, apps en klantenservices van de winkels tijdelijk uit te schakelen. Ook worden er voorlopig geen online bestelde boodschappen bezorgd.

3 uur geleden