Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent licht hoger na handelsdeal tussen EU en VS

Wall Street opent licht hoger na handelsdeal tussen EU en VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht hoger geopend. Beleggers verwerkten de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten die zondag werd gesloten. Daarin is een Amerikaanse importheffing van 15 procent afgesproken voor Europese goederen. Dat tarief is lager dan de 30 procent waarmee de Amerikaanse president Donald Trump eerder heeft gedreigd.

Een aantal soorten goederen is vrijgesteld van de heffingen, zoals chipapparatuur, vliegtuigen en vliegtuigonderdelen. Trump sprak over "een goede deal voor iedereen" en van de "grootste deal ooit". De Amerikaanse heffingen op de import van staal en aluminium blijven wel onveranderd op 50 procent.

De Dow-Jonesindex steeg kort na de opening 0,1 procent tot 44.911 punten. De S&P 500 kreeg er 0,2 procent bij en stond daarmee op 6400 punten. Techgraadmeter Nasdaq klom 0,4 procent tot 21.195 punten.

Beleggers houden nog steeds de onderhandelingen tussen de VS en China over een handelsdeal in de gaten. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent spreekt daarover deze week in Stockholm met de Chinese vicepremier He Lifeng. De krant South China Morning Post meldde zondag op basis van bronnen dat de wapenstilstand in deze 'tarievenoorlog' drie maanden wordt verlengd.

In mei spraken China en de VS in het Zwitserse Genève af de onderlinge importheffingen voor negentig dagen fors te verlagen om de handelsspanningen tussen de twee grootste economieën ter wereld te verminderen. De VS verlaagden de heffingen van 145 procent op de meeste Chinese goederen naar 30 procent. China bracht de heffingen van 125 procent op Amerikaanse producten terug tot 10 procent.

Tesla won 0,6 procent. De elektrische autofabrikant heeft Samsung Electronics gecontracteerd voor de productie van zijn AI-chips. De nieuwste chips zullen niet in Zuid-Korea worden gemaakt, maar in de Verenigde Staten zelf. Het plan is om in een nieuwe fabriek in Taylor, Texas, Tesla's nieuwste AI6-chip te produceren, zo bevestigde Tesla-topman Elon Musk op X.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak na stevige winstbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.

1 uur geleden
Hogere kosten drukken opnieuw op winst bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.

3 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

3 uur geleden
Vertrouwen van consumenten blijft gelijk in december

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen blijft staan op min 21. In november liet het vertrouwen nog de grootste verbetering zien in bijna 4,5 jaar.

4 uur geleden
Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

12 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

12 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

14 uur geleden