Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent lager ondanks flinke aanwas nieuwe banen

Wall Street opent lager ondanks flinke aanwas nieuwe banen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen aan de nieuwe handelsdag begonnen. Beleggers verwerkten onder meer de nieuwe banencijfers van loonstrookverwerker ADP. Daaruit kwam naar voren dat bedrijven in de VS het weer aandurven meer mensen in dienst te nemen. De stijgende rentes op de obligatiemarkten zorgden verder voor druk op met name techaandelen. Daarnaast houdt de problematiek rond het schuldenplafond beleggers in hun greep.

De leidende Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,3 procent lager op 34.197 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent op 4326 punten. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,5 procent tot 14,355 punten.

Volgens ADP kwamen er in september 568.000 banen in het bedrijfsleven bij. Dat waren er veel meer dan verwacht. De toename kwam vooral door de vrijetijdssector en de horeca waar er 226.000 banen bijkwamen. Het ADP-rapport loopt vooruit op het banenrapport dat de Amerikaanse overheid vrijdag publiceert. Door het meevallende banenrapport neemt de kans toe dat de Federal Reserve zijn steunprogramma's sneller afbouwt.

Schuldenplafond

De Amerikaanse president Joe Biden heeft een afspraak met verschillende kopstukken uit het bedrijfsleven over de mogelijke gevolgen als het schuldenplafond niet wordt verhoogd. Als het Congres de limiet voor federale leningen niet verhoogt, komt de overheid naar verwachting op 18 oktober zonder geld te zitten. Biden zal daarover met topbestuurders van JPMorgan, Intel, Bank of America, Nasdaq, Citi, Deloitte en Raytheon spreken.

Bij de bedrijven ging de aandacht verder uit naar de cijfers van drankenmaker Constellation Brands. Het bedrijf kwam met een beter dan verwachte omzet en verhoogde ook de verwachtingen, maar de winst viel tegen. Het aandeel werd een fractie hoger gezet.

Facebook

Palantir won bijna 6 procent. Het big-databedrijf sleepte een contract van het leger binnen ter waarde van 823 miljoen dollar. Verder gaat de aandacht uit naar de investeerdersdag van General Motors (plus 1,1 procent).

Ook was er weer veel aandacht voor Facebook (min 1,4 procent). Topman Mark Zuckerberg reageerde op de kritiek over de invloed van Facebook op met name de geestelijke gezondheid van kinderen en tieners. Hij stelde dat het niet waar is dat het bedrijf winst boven veiligheid van gebruikers stelt, zoals een voormalige medewerkster beweert.

De euro was 1,1547 dollar waard tegen 1,1607 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 77,94 dollar. Brentolie werd 1,2 procent goedkoper op 81,61 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Topman BASF ziet geen de-industrialisatie in Duitsland

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA) - De topman van het Duitse chemieconcern BASF ziet geen tekenen van de-industrialisatie van Duitsland ondanks de moeilijke marktomstandigheden voor veel Duitse industriebedrijven. Dat zei bestuursvoorzitter Markus Kamieth van het grootste chemiebedrijf ter wereld in een interview met zakenkrant Handelsblatt. Eerder deze week zei de invloedrijke lobbygroep BDI nog dat de neergang van de industrie structureel begint te worden.

9 minuten geleden
Amsterdamse AEX sluit vrijwel onveranderd, Philips koploper

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Zorgtechnologiebedrijf Philips was koploper in de hoofdindex na het flinke koersverlies een dag eerder. Shell stond juist bij de grootste dalers na een adviesverlaging voor het olie- en gasconcern.

1 uur geleden
Concurrentiewaakhond VS: X krijgt Europese boete voor 'succes'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De boete van 120 miljoen euro van de Europese Commissie voor socialemediaplatform X is opgelegd omdat het bedrijf van Elon Musk "succesvol" is. Dat zei voorzitter Brendan Carr van de Amerikaanse concurrentiewaakhond Federal Communications Commission (FCC).

2 uur geleden
Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

3 uur geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

3 uur geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

4 uur geleden
Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

5 uur geleden