Wall Street opent lager na uithaal Trump richting China
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verlies geopend, nadat Donald Trump had uitgehaald naar China. Volgens de Amerikaanse president heeft China de overeenkomst tussen beide landen geschonden over het verlagen van importheffingen. Daarmee lopen de spanningen tussen de twee landen opnieuw op.
"China heeft, misschien niet verrassend voor sommigen, de overeenkomst met ons VOLLEDIG GESCHONDEN. Dat heb je ervan als je de AARDIGE JONGEN speelt!", schreef Trump vrijdag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Op welke manier China afspraken niet zou nakomen, gaf de president niet aan. China hanteert nu een tarief op goederen uit de VS van 10 procent en de Amerikanen heffen 30 procent op Chinese goederen.
De algehele stemming was door die nieuwe ontwikkeling negatief. De Dow-Jones opende 0,3 procent lager op 42.088 punten. De brede S&P zakte 0,3 procent op 5893 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 19.111 punten.
Overtroffen
Er is deze week veel onrust over de Amerikaanse importheffingen. Het Amerikaanse Hof voor Internationale Handel oordeelde woensdag dat de meeste van die heffingen onwettig zijn, waarna het Witte Huis bezwaar aantekende. Uiteindelijk werd de blokkade van de importtarieven donderdag weer opgeschort, zolang de beroepszaak loopt.
Gap kelderde ruim 19 procent. De kwartaalresultaten van de kledingverkoper, bekend van merken als Old Navy en Banana Republic, overtroffen de verwachtingen en Gap handhaafde de prognoses voor dit jaar. Maar in de vooruitzichten is geen rekening gehouden met de impact van de Amerikaanse importheffingen.
Insloegen
Dell steeg 1,8 procent. De Amerikaanse computerfabrikant heeft beter dan verwachte winstverwachtingen voor dit jaar gepresenteerd. Daarnaast meldde Dell een flinke toename in bestellingen voor servers die worden gebruikt voor AI-netwerken.
Nvidia daalde 1 procent, na de stijging van bijna 5 procent donderdag. Uit de kwartaalresultaten kwam naar voren dat het AI-chipbedrijf in een razend tempo blijft groeien. De resultaten werden vooral gedreven door klanten die AI-chips insloegen voor het ingaan van de Amerikaanse beperkingen voor de export naar China.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen, de grootste autofabrikant van Europa, moet sneller in de kosten snijden en de overcapaciteit terugdringen om weer concurrerend te worden. Dat zei Hans Dieter Pötsch, voorzitter van Porsche en tevens voorzitter van de raad van commissarissen van Volkswagen, vrijdag in een verklaring.
32 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM hervat de vluchten tussen Amsterdam en Tel Aviv vanaf 25 augustus. De luchtvaartmaatschappij vloog de afgelopen zes maanden niet op de Israëlische stad.
34 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald, nadat tanken deze week al een aantal centen goedkoper was geworden. De olieprijzen gingen deze week omlaag in afwachting van een mogelijke heropening van de Straat van Hormuz, al liepen de prijzen donderdag en vrijdag weer op na nieuwe aanvallen in de zeestraat.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG heeft in de eerste helft van dit jaar geprofiteerd van een sterke vraag naar onder andere zijn defensiesystemen en stijgende NAVO-budgetten. Het bedrijf, dat een beursnotering in Amsterdam heeft, boekte dankzij de aanhoudende vraag meer omzet en een flink hogere nettowinst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CSG stond vrijdag bij de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Tsjechische defensiebedrijf, dat sinds januari dit jaar een notering heeft op het Damrak, boekte in de eerste jaarhelft flink meer omzet en winst. CSG maakt onder meer pantservoertuigen en munitie, die NAVO-landen zoals Nederland bestellen bij het bedrijf en doneren aan Oekraïne voor de strijd tegen Rusland. Het aandeel werd bijna 6 procent hoger gezet en was daarmee opnieuw de sterkste stijger in de MidKap. Donderdag won CSG al 5,7 procent.
1 uur geledenLEMBEKE (ANP) - Lotus Bakeries, bekend van de Biscoff-speculoos, ziet de vraag naar zijn koekjes toenemen en investeert tot 2030 minstens 500 miljoen euro in drie fabrieken. De omzet van het moederbedrijf van onder meer Snelle Jelle nam het afgelopen halfjaar toe, mede door een gestegen vraag naar de Biscoff-koekjes en de repen van TREK en nākd.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ASN Bank heeft in de eerste zes maanden ruim een kwart meer winst geboekt. Het financiële concern zag de personeelskosten dalen door een grote reorganisatie waarbij vele honderden banen verdwijnen. Verder werden de resultaten positief beïnvloed door incidentele posten.
3 uur geleden