Wall Street opent lager na tariefdreiging Trump, ook Apple zakt
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. Beleggers reageerden op het dreigement van president Donald Trump om vanaf 1 juni importheffingen van 50 procent op te leggen op goederen uit de Europese Unie. Volgens Trump gaan de onderhandelingen met de EU namelijk "nergens heen", zo schreef hij op zijn socialemediakanaal Truth Social.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,9 procent lager op 41.496 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,9 procent tot 5788 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 1,2 procent tot 18.705 punten.
Daarnaast dreigde de Amerikaanse president in een ander bericht om een tarief van minstens 25 procent te heffen op iPhones die in de Verenigde Staten worden verkocht, maar daar niet zijn gemaakt. Trump stelt dat hij Apple-topman Tim Cook al lang geleden heeft laten weten dat hij verwacht dat de smartphones voor de Amerikaanse markt in eigen land worden gemaakt "en niet in India of waar dan ook". Apple daalde 2,2 procent.
Beleggers maakten zich verder op voor een lang weekend. Maandag is Wall Street gesloten vanwege Memorial Day. Ook wordt gewacht op de verdere ontwikkelingen rond de plannen voor forse belastingverlagingen van Trump. Als het wetsvoorstel wordt aangenomen dreigt het enorme begrotingstekort van de Amerikaanse overheid verder op te lopen. De rentes op Amerikaanse staatsleningen liepen daardoor deze week flink op.
Deckers Outdoor raakte bijna 23 procent aan beurswaarde kwijt. De schoenenverkoper, bekend van het schoenenmerk UGG, waarschuwde voor een tegenvallende kwartaalomzet. Ook doet het bedrijf geen voorspellingen voor het hele boekjaar door de onzekerheid rond de Amerikaanse importheffingen.
Ross Stores kelderde 12,1 procent. De discountketen gaf een tegenvallende winstverwachting af voor het tweede kwartaal en trok de voorspellingen voor het hele boekjaar in. Het bedrijf waarschuwde daarbij dat de winstgevendheid onder druk zal staan als de importheffingen hoog blijven.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
2 uur geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
8 uur geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - Webwinkel- en techconcern Amazon was vrijdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de kwartaalcijfers van Amazon. Ook Apple meldde cijfers, maar dat aandeel liet een kleine min zien.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van oktober met verlies gesloten na de winstbeurt een dag eerder. Muziekbedrijf Universal Music Group (UMG) behoorde tot de winnaars in de AEX na bekendmaking van kwartaalcijfers. ING deed juist een stapje terug na de flinke plus een dag eerder dankzij goed ontvangen resultaten.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Het Ledenparlement van FNV heeft vrijdag tegen de plannen van de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts gestemd om de grootste vakbond van Nederland "weer bestuurbaar" te maken. Zij werden in juni aangesteld om de rust terug te brengen bij FNV na een grote bestuurscrisis eerder dit jaar.
1 dag geleden