Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent lager na lang weekend

Wall Street opent lager na lang weekend

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verlies geopend. Daarmee werd een stapje terug gezet na de flinke plussen op vrijdag. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend. Maandag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Memorial Day.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een min van 1,1 procent op 32.857,28 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,7 procent tot 4127,55 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 12,100.08 punten. Vrijdag lieten de hoofdgraadmeters nog winsten tot 3,3 procent zien. Dat kwam door signalen dat de inflatie in de Verenigde Staten minder hard stijgt.

De aandacht zal dinsdag onder meer uitgaan naar een gesprek tussen president Joe Biden en voorzitter Jerome Powell van de centralebankenkoepel Federal Reserve in het Witte Huis. Ze gaan dan praten over de hoge inflatie. De Fed is al bezig de rente te verhogen. Biden heeft verschillende maatregelen genomen om de prijzen aan de pomp te drukken.

Oliebedrijven

Oliebedrijven zoals Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips stegen tot 2,3 procent, geholpen door de hogere olieprijzen. De lidstaten van de Europese Unie gaan de import van Russische ruwe olie per schip boycotten vanwege de oorlog in Oekraïne. De prijs van een vat Amerikaanse olie werd 3,5 procent duurder op 119,07 dollar en Brentolie klom 1,9 procent tot 123,93 dollar per vat.

Qua bedrijfsnieuws is het rustig. Het kwartaalcijferseizoen is vrijwel voorbij. Op de macro-economische agenda staan nog gegevens over onder meer de Amerikaanse huizenprijzen en het consumentenvertrouwen van marktonderzoeker Conference Board. Vrijdag wordt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid gepubliceerd.

Yamana Gold

De in New York genoteerde Canadese gouddelver Yamana Gold won 7,4 procent. Het bedrijf wordt voor 6,7 miljard dollar overgenomen door het Zuid-Afrikaanse Gold Fields.

Kledingverkoper American Eagle Outfitters zakte 6 procent na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Vrijdag ging de koers ook al omlaag na tegenvallende cijfers en verwachtingen van het kledingbedrijf.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven dalen op lagere Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.

1 uur geleden
FNV dreigt met staking bij Etos en Kruidvat voor betere cao

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.

1 uur geleden
SpaceX in nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De marktwaarde van SpaceX is kort gestegen boven die van techconcern Microsoft. Daarmee bevindt het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk zich in een nek-aan-nekrace met andere waardevolle bedrijven, nadat het eerder op de dag boven de marktwaarde van Amazon steeg.

1 uur geleden
SpaceX haalt Amazon in en is op vier na meest waardevolle bedrijf

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX heeft Amazon ingehaald als het op vier na meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Een aandeel in het ruimtevaartbedrijf ging vlak na de opening van Wall Street ruim 10 procent omhoog, waardoor de marktwaarde van het bedrijf van Elon Musk steeg tot 2,8 biljoen dollar. Het Amerikaanse tech- en webwinkelconcern heeft een marktwaarde van bijna 2,7 biljoen dollar.

2 uur geleden
Trump: VS klaar om olie-ontheffingen Rusland te laten verlopen

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP/RTR/AFP) - Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten binnenkort weer sancties kunnen opleggen op Russische olie. Die uitspraak deed de Amerikaanse president dinsdag tijdens de G7-top in Frankrijk. Washington had eerder een tijdelijke ontheffing van sancties voor Russische olieladingen die al op zee waren verleend en vervolgens verlengd.

2 uur geleden
Wall Street begint voorzichtig na opmars, SpaceX opnieuw hoger

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag voorzichtig begonnen, na de sterke opmars een dag eerder. Het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran bleef zorgen voor optimisme. Het gebrek aan details van het akkoord, dat naar verwachting vrijdag wordt ondertekend, zorgde wel voor enige terughoudendheid.

2 uur geleden
SpaceX koopt AI-start-up Cursor voor 60 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX koopt in een aandelendeal van 60 miljard dollar het bedrijf Cursor, dat actief is met de ontwikkeling van AI-hulpmiddelen voor programmeren. In april werd al bekend dat SpaceX die start-up wilde overnemen. Het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk ging afgelopen vrijdag naar de beurs in New York.

5 uur geleden