Wall Street opent lager na lang weekend
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verlies geopend. Daarmee werd een stapje terug gezet na de flinke plussen op vrijdag. Beleggers op Wall Street keerden terug van een lang weekend. Maandag waren de Amerikaanse beurzen dicht voor Memorial Day.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel een min van 1,1 procent op 32.857,28 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,7 procent tot 4127,55 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,3 procent tot 12,100.08 punten. Vrijdag lieten de hoofdgraadmeters nog winsten tot 3,3 procent zien. Dat kwam door signalen dat de inflatie in de Verenigde Staten minder hard stijgt.
De aandacht zal dinsdag onder meer uitgaan naar een gesprek tussen president Joe Biden en voorzitter Jerome Powell van de centralebankenkoepel Federal Reserve in het Witte Huis. Ze gaan dan praten over de hoge inflatie. De Fed is al bezig de rente te verhogen. Biden heeft verschillende maatregelen genomen om de prijzen aan de pomp te drukken.
Oliebedrijven
Oliebedrijven zoals Chevron, ExxonMobil en ConocoPhillips stegen tot 2,3 procent, geholpen door de hogere olieprijzen. De lidstaten van de Europese Unie gaan de import van Russische ruwe olie per schip boycotten vanwege de oorlog in Oekraïne. De prijs van een vat Amerikaanse olie werd 3,5 procent duurder op 119,07 dollar en Brentolie klom 1,9 procent tot 123,93 dollar per vat.
Qua bedrijfsnieuws is het rustig. Het kwartaalcijferseizoen is vrijwel voorbij. Op de macro-economische agenda staan nog gegevens over onder meer de Amerikaanse huizenprijzen en het consumentenvertrouwen van marktonderzoeker Conference Board. Vrijdag wordt het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid gepubliceerd.
Yamana Gold
De in New York genoteerde Canadese gouddelver Yamana Gold won 7,4 procent. Het bedrijf wordt voor 6,7 miljard dollar overgenomen door het Zuid-Afrikaanse Gold Fields.
Kledingverkoper American Eagle Outfitters zakte 6 procent na een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley. Vrijdag ging de koers ook al omlaag na tegenvallende cijfers en verwachtingen van het kledingbedrijf.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is de Nederlandse opkoper van bitcoins AMBTS niet gelukt om via de rechter af te dwingen dat het bedrijf toch naar de beurs kan. Het bedrijf wilde via een beursnotering in Amsterdam institutionele beleggers nieuwe financiële instrumenten bieden om te investeren in de cryptomunt. Maar de Autoriteit Financiële Markten (AFM) en AMBTS zijn het oneens over de vorm van het bedrijf, waardoor het prospectus voor de beursgang eerder niet werd goedgekeurd door de toezichthouder.
52 seconden geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog deel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
2 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
2 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.
2 uur geleden