Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent lager na cijfers inflatie en economische groei

Wall Street opent lager na cijfers inflatie en economische groei

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen verder omlaag na de verliesbeurt een dag eerder. Beleggers reageerden op een belangrijk inflatiecijfer, de zogeheten prijsindex voor persoonlijke consumptieve bestedingen. Dat cijfer meet de veranderingen in de prijzen van goederen en diensten die door consumenten worden gekocht en heeft de voorkeur van de Amerikaanse centrale bank boven de gewone inflatie. Volgens het cijfer stegen de consumentenprijzen in december met 0,4 procent op maandbasis, wat iets sterker is dan verwacht.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,3 procent lager op 49.254 punten en de brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 6849 punten. De technologiebeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 22.648 punten.

Tevens werd bekend dat de Amerikaanse economie in het vierde kwartaal veel zwakker is gegroeid dan verwacht door de shutdown van de federale overheid. Over heel 2025 groeide de grootste economie ter wereld met 2,2 procent.

Nvidia

Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran in de gaten na de waarschuwing van president Donald Trump dat Iran de komende dagen een "betekenisvolle deal" over zijn nucleaire programma moet sluiten. Ook is de blik gericht op het Amerikaanse Hooggerechtshof. De hoogste rechtbank van de VS buigt zich mogelijk vrijdag over de vraag of de meeste importheffingen van Trump illegaal zijn of niet. Tijdens een zitting in november uitten zowel liberale als conservatieve rechters al hun twijfels hierover.

Nvidia steeg 0,2 procent. De belangrijkste verkoper van AI-chips ter wereld staat volgens zakenkrant Financial Times op het punt een investering van 30 miljard dollar in ChatGPT-maker OpenAI af te ronden. In september sloten de twee AI-bedrijven nog een megadeal, waarbij Nvidia tot 100 miljard dollar zou investeren in OpenAI. Maar daar gaan ze volgens de zakenkrant niet meer mee door. De overeenkomst is nu vervangen door een eenvoudigere regeling waarbij Nvidia tot 30 miljard dollar investeert in ruil voor aandelen in OpenAI.

Dropbox won 1,7 procent. Het cloudopslagbedrijf boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht. De winst voldeed nipt aan de verwachtingen van analisten. Cloudbedrijf Akamai Technologies kelderde 12 procent na een tegenvallende winstverwachting voor het eerste kwartaal.

Meer uit Financieel

Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

32 minuten geleden
Nederlandse export bloemen en planten krimpt in eerste kwartaal

ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse export van bloemen en planten is in het eerste kwartaal van 2026 licht gekrompen. De totale waarde van de uitvoer van bloemen en planten bedroeg bijna 2,1 miljard euro. Dat is 0,6 procent minder dan een jaar geleden, meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB).

47 minuten geleden
China boos over legeroefening VS, Filipijnen en Japan

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - China is boos over militaire oefeningen van de Verenigde Staten, de Filipijnen en voor het eerst ook Japan. "De komst van troepen van buiten schept verdeeldheid en confrontatie", waarschuwt China.

1 uur geleden
Bloomberg: Brussel kijkt naar verdeling vliegtuigbrandstof EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil kijken hoe het de verdeling van vliegtuigbrandstof in de EU kan "optimaliseren", meldt Bloomberg op basis van concept-energiemaatregelen die het heeft ingezien. De Europese Commissie presenteert woensdag een pakket energiemaatregelen vanwege de hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Studie: verhuurversoepeling remt verkoop huurwoningen nauwelijks

DEN HAAG (ANP) - De verkoopgolf van huurwoningen neemt nauwelijks af, ondanks versoepelingen van de Wet betaalbare huur die de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) Elanor Boekholt-O'Sullivan heeft aangekondigd. Dat zegt Vastgoed Belang, de belangenvereniging voor particuliere verhuurders, na onderzoek onder ruim 1100 verhuurders naar aanleiding van die aangekondigde versoepelingen.

1 uur geleden
Duitse industrie schrapt groeiverwachting, nu stagnatie in 2026

HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse industrie verwacht dit jaar geen groei van de productie meer, mede door de oorlog in het Midden-Oosten die voor onzekerheid bij bedrijven zorgt. Dat heeft de industriële lobbygroep BDI maandag gezegd. Voor dit jaar wordt nu hoogstens op stagnatie van de industriële productie in de grootste economie van Europa gerekend door de BDI, voluit Bundesverband der Deutschen Industrie.

2 uur geleden
Veel interesse voor failliete onlinewoonwinkel FonQ

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel FonQ kan rekenen op veel interesse van partijen voor een doorstart. Dat melden de curatoren in het eerste faillissementsverslag. Om hoeveel geïnteresseerden het gaat, melden de curatoren niet.

2 uur geleden