Wall Street opent lager door aanhoudende zorgen over Iranoorlog
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag opnieuw lager begonnen. De zorgen om de Iranoorlog hielden aan nadat het land verder was gegaan met het aanvallen van de Golfstaten. Dit brengt verdere onzekerheid met zich mee voor de wereldwijde energievoorziening en de economische gevolgen.
Wall Street koerst af op een vierde achtereenvolgende week met verliezen door de Iranoorlog. Donderdag waren er kleine minnen, nadat er gedurende de dag hoop was ontstaan door het bericht dat Israƫl de Verenigde Staten wil helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Daardoor werden de eerdere grotere verliezen teruggedrongen.
Vrijdag opende de Dow-Jonesindex 0,2 procent lager op 45.917 punten. De brede S&P 500 daalde 0,4 procent tot 6577 punten en de technologiebeurs Nasdaq zakte 0,8 procent tot 21.918 punten.
FedEx
Specerijenproducent McCormick werd bijna 2 procent hoger gezet na het bekend worden van het overnamebod op de voedingsdivisie van Unilever.
FedEx won 3 procent. De grote Amerikaanse pakketvervoerder verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan. FedEx wordt ook wel gezien als graadmeter voor de algehele economische bedrijvigheid.
Olieprijzen
Super Micro Computer kelderde zo'n 27 procent. Medeoprichter Yih-Shyan Liaw van de producent van AI-servers wordt er net als twee anderen van verdacht Amerikaanse AI-technologie illegaal naar China te hebben uitgevoerd.
De olieprijzen daalden licht, na een stevige stijging een dag eerder. Een vat Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, zakte 0,4 procent in prijs tot 108,40 dollar per vat. Sinds het begin van de oorlog in Iran werd olie bijna 50 procent duurder.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
9 uur geleden