Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent lager

Wall Street opent lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag op de laatste handelsdag van november overwegend met verliezen geopend. Beleggers op Wall Street nemen even een adempauze na de opmars van de voorbije periode, aangewakkerd door de coronavaccinhoop.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,7 procent lager op 29.700 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3624 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq was vlak op 12.263 punten.

Farmaceut Moderna kondigde aan goedkeuring aan te vragen voor zijn coronavaccin in de Verenigde Staten en de Europese Unie. Dat doet het Amerikaanse bedrijf nadat de werkzaamheid ook na een uitgebreide analyse is gebleken. Het vaccin is voor 94,1 procent effectief en er zijn nauwelijks ernstige bijwerkingen. Het aandeel Moderna won ruim 17 procent.

S&P Global in de schijnwerpers

Verder gaat de aandacht uit naar de oliesector, nu landen van oliekartel OPEC en bondgenoten (OPEC+) praten over het al dan niet verlengen van de afspraken over productiebeperkingen. Vooruitlopend op die beslissing zakte de olieprijs maandag iets weg nadat eerder de hoogste stand in maanden werd bereikt. Oliebedrijven als Chevron, Occidental Petroleum, ExxonMobil en ConocoPhillips leverden tot 2,4 procent in.

S&P Global (plus 1,6 procent) staat eveneens in de schijnwerpers. Het bedrijf achter kredietbeoordelaar S&P maakte bekend 44 miljard dollar te willen betalen voor marktonderzoeker IHS Markit. De deal wordt volledig in aandelen afgehandeld. Als de overname door toezichthouders wordt goedgekeurd worden twee van de grootste aanbieders van data op Wall Street samengevoegd.

Veder ijlt koopjesfestijn Black Friday na op de markten. De verkopen op de dag zelf bleven achter bij de verwachtingen. De vrees voor het virus maakte dat minder koopjesjagers zich op de winkelstraten waagden. Winkelbedrijven als Macy's en Best Buy daalden tot 4,2 procent. Amazon won juist 0,5 procent.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

6 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

9 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

11 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

13 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden