Wall Street opent in het groen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Het sentiment op Wall Street is positief doordat in steeds meer landen coronamaatregelen worden versoepeld. Beleggers verwerkten verder kwartaalberichten van grote bedrijven als 3M, Caterpillar en PepsiCo. Ook houden ze de olieprijzen in de gaten houden.
De Dow-Jonesindex stond enkele minuten na opening 1,3 procent hoger op 24.448 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 1,2 procent hoger gezet op 2913 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 8795 punten.
Industrieel concern 3M (plus 5,3 procent) kondigde aan in de kosten te snijden vanwege de coronacrisis. De opbrengsten vielen wel hoger uit. Door de pandemie is er een sterke vraag naar sommige producten van 3M, waaronder mondkapjes en andere producten voor persoonlijke veiligheid.
Caterpillar
Ook Caterpillar (min 0,8) wordt geraakt door de crisis. De maker van onder meer graafmachines, bulldozers, asfaltfrezen en ander groot materieel kampte met fors minder winst op een flink lagere omzet. Daarbij waarschuwde de onderneming dat het tweede kwartaal nog minder zal zijn. Harley-Davidson zag de vraag naar motoren op zijn beurt instorten als gevolg van de coronapandemie, maar hervat ook de productie weer. Het aandeel steeg ruim 15 procent
Snack- en frisdrankproducent PepsiCo (plus 1,6 procent) verwacht dit jaar aandeelhouders te kunnen belonen ondanks de onzekerheden die gepaard gaan met de coronacrisis. De onderneming bekend van onder meer Lays-chips, Cheetos en Quaker Oats beleefde naar eigen zeggen een sterk eerste kwartaal waarbij de omzet flink werd opgevoerd. Pakketbezorger UPS (min 4,4 procent) liet ook omzetgroei zien. Met name op het gebied van gezondheidszorg had de onderneming door het nieuwe coronavirus meer werk te doen. De pandemie zadelde UPS wel op met hogere kosten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
8 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
8 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie, neemt AI-bedrijf Hugging Face over voor ruim 12,9 miljard dollar (ongeveer 11,1 miljard euro). Dat meldt topman Jensen Huang van Nvidia donderdag in een verklaring.
9 uur geleden