Wall Street opent in het groen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Het sentiment op Wall Street is positief doordat in steeds meer landen coronamaatregelen worden versoepeld. Beleggers verwerkten verder kwartaalberichten van grote bedrijven als 3M, Caterpillar en PepsiCo. Ook houden ze de olieprijzen in de gaten houden.
De Dow-Jonesindex stond enkele minuten na opening 1,3 procent hoger op 24.448 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 1,2 procent hoger gezet op 2913 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 8795 punten.
Industrieel concern 3M (plus 5,3 procent) kondigde aan in de kosten te snijden vanwege de coronacrisis. De opbrengsten vielen wel hoger uit. Door de pandemie is er een sterke vraag naar sommige producten van 3M, waaronder mondkapjes en andere producten voor persoonlijke veiligheid.
Caterpillar
Ook Caterpillar (min 0,8) wordt geraakt door de crisis. De maker van onder meer graafmachines, bulldozers, asfaltfrezen en ander groot materieel kampte met fors minder winst op een flink lagere omzet. Daarbij waarschuwde de onderneming dat het tweede kwartaal nog minder zal zijn. Harley-Davidson zag de vraag naar motoren op zijn beurt instorten als gevolg van de coronapandemie, maar hervat ook de productie weer. Het aandeel steeg ruim 15 procent
Snack- en frisdrankproducent PepsiCo (plus 1,6 procent) verwacht dit jaar aandeelhouders te kunnen belonen ondanks de onzekerheden die gepaard gaan met de coronacrisis. De onderneming bekend van onder meer Lays-chips, Cheetos en Quaker Oats beleefde naar eigen zeggen een sterk eerste kwartaal waarbij de omzet flink werd opgevoerd. Pakketbezorger UPS (min 4,4 procent) liet ook omzetgroei zien. Met name op het gebied van gezondheidszorg had de onderneming door het nieuwe coronavirus meer werk te doen. De pandemie zadelde UPS wel op met hogere kosten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.
33 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft opnieuw fouten ontdekt bij prijskaartjes in supermarkten. De prijzen die op papieren kaartjes of borden voor aanbiedingen stonden, kwamen in filialen van Vomar, Jumbo en DekaMarkt niet altijd overeen met de prijs op de kassabon. Ketens met vrijwel alleen maar elektronische prijskaartjes, zoals Albert Heijn en Lidl, gingen bijna nooit in de fout.
2 uur geledenGÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars is van plan nog eens 2500 banen te schrappen door de verslechterende marktomstandigheden. De Zweedse autofabrikant kampt met een scherpe daling van de verkoop in China en importheffingen in de Verenigde Staten. Begin oktober trok het bedrijf al zijn verwachtingen voor het hele jaar in.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify heeft in het derde kwartaal een hogere winst behaald op een lagere omzet. Vooral verlichtingssystemen voor de particuliere markt verkochten minder goed. Door ingrepen om de kosten te drukken en de gemiddelde verkoopprijzen te verhogen, nam de winstgevendheid toe, stelt topman As Tempelman. Daarnaast werd Signify geholpen door een meevaller bij het terugkrijgen van importheffingen in de Verenigde Staten.
3 uur geleden