
Wall Street opent in het groen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend. Het sentiment op Wall Street is positief doordat in steeds meer landen coronamaatregelen worden versoepeld. Beleggers verwerkten verder kwartaalberichten van grote bedrijven als 3M, Caterpillar en PepsiCo. Ook houden ze de olieprijzen in de gaten houden.
De Dow-Jonesindex stond enkele minuten na opening 1,3 procent hoger op 24.448 punten. De breed samengestelde S&P 500 werd 1,2 procent hoger gezet op 2913 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,8 procent tot 8795 punten.
Industrieel concern 3M (plus 5,3 procent) kondigde aan in de kosten te snijden vanwege de coronacrisis. De opbrengsten vielen wel hoger uit. Door de pandemie is er een sterke vraag naar sommige producten van 3M, waaronder mondkapjes en andere producten voor persoonlijke veiligheid.
Caterpillar
Ook Caterpillar (min 0,8) wordt geraakt door de crisis. De maker van onder meer graafmachines, bulldozers, asfaltfrezen en ander groot materieel kampte met fors minder winst op een flink lagere omzet. Daarbij waarschuwde de onderneming dat het tweede kwartaal nog minder zal zijn. Harley-Davidson zag de vraag naar motoren op zijn beurt instorten als gevolg van de coronapandemie, maar hervat ook de productie weer. Het aandeel steeg ruim 15 procent
Snack- en frisdrankproducent PepsiCo (plus 1,6 procent) verwacht dit jaar aandeelhouders te kunnen belonen ondanks de onzekerheden die gepaard gaan met de coronacrisis. De onderneming bekend van onder meer Lays-chips, Cheetos en Quaker Oats beleefde naar eigen zeggen een sterk eerste kwartaal waarbij de omzet flink werd opgevoerd. Pakketbezorger UPS (min 4,4 procent) liet ook omzetgroei zien. Met name op het gebied van gezondheidszorg had de onderneming door het nieuwe coronavirus meer werk te doen. De pandemie zadelde UPS wel op met hogere kosten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zet zich volledig in voor het bereiken van een handelsovereenkomst die werkt voor zowel de VS als de EU. Dat zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič van Handel in reactie op de tariefdreiging van Donald Trump. De Amerikaanse president dreigde eerder op de dag om een importheffing van 50 procent in te voeren tegen goederen uit de EU.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple is vrijdag lager geëindigd op de aandelenbeurs in New York. Beleggers reageerden op een bericht van de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarin dreigde hij met een heffing van 25 procent voor het techconcern als het de productie van zijn iPhones niet naar de Verenigde Staten verplaatst. Het aandeel zakte 3 procent.
7 uur geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft een voorlopige schikking bereikt met Boeing in een fraudezaak. Die vloeide voort uit twee dodelijke crashes met 737 MAX-toestellen waarbij 346 mensen om het leven kwamen. Met de overeenkomst, die nog wel moet worden goedgekeurd door de rechter, ontloopt Boeing strafrechtelijke vervolging.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten gaan de bouw van kerncentrales versnellen. President Donald Trump wil op die manier tegemoetkomen aan de stijgende vraag naar elektriciteit en de voorsprong van de VS op het gebied van kernenergie herwinnen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump houdt vast aan zijn plan een heffing van 50 procent op goederen uit de Europese Unie in te voeren. De Amerikaanse president vertelde tijdens een persconferentie in het Witte Huis dat hij niet op zoek is naar een deal. "We hebben een deal: die staat op 50 procent."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ook Samsung en andere fabrikanten van smartphones kunnen een heffing van 25 procent verwachten als de bedrijven hun productie niet naar de Verenigde Staten verplaatsen. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persconferentie in het Witte Huis.
8 uur geledenAUSTIN (ANP) - Softwareconcern Oracle wil voor ongeveer 40 miljard dollar (omgerekend ruim 35 miljard euro) geavanceerde chips van Nvidia kopen. Die moeten worden geïnstalleerd in een nieuw gigantisch datacenter van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
9 uur geleden