Wall Street opent hoger na inflatiecijfers VS
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank de rente dan verder gaat verlagen om de economie te ondersteunen.
De inflatie in de grootste economie ter wereld kwam in november volgens verwachting uit op 2,7 procent, tegen 2,6 procent in oktober. Zonder de sterk schommelende prijzen van voeding en energie bleef de inflatie conform verwachting onveranderd op 3,3 procent.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.325 punten. De brede S&P 500-index won 0,5 procent tot 6066 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.850 punten.
General Motors en GameStop
General Motors (GM) steeg een fractie, na de aankondiging van de autofabrikant om te stoppen met de ontwikkeling van een volledig zelfrijdende robotaxi. Als redenen noemt GM de aanzienlijke tijd en financiƫle middelen die nodig zijn voor het opschalen van de productie van de robotaxi en de toegenomen concurrentie op de markt. Het dochterbedrijf dat aan de robotaxi werkte, Cruise, wordt samengevoegd met andere afdelingen. GM zal de technologie achter de zelfrijdende auto's gebruiken in modellen van zijn automerken Chevrolet, Cadillac en Buick.
GameStop werd 5,8 procent meer waard. De verkoper van videogames boekte afgelopen kwartaal weer winst dankzij kostenbesparingen, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden.
US Steel
US Steel won 1,6 procent. Het staalconcern kelderde dinsdag nog bijna 10 procent nadat persbureau Bloomberg meldde dat president Joe Biden de overname van het Amerikaanse staalconcern door zijn Japanse branchegenoot Nippon Steel formeel wil blokkeren op grond van nationale veiligheid.
Walgreens Boots Alliance verloor meer dan 3 procent. De apothekersketen steeg een dag eerder nog bijna 18 procent door overnamespeculatie. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat Walgreens in gesprek is om zichzelf te verkopen aan investeerder Sycamore Partners. Als de overname doorgaat zal Walgreens van de beurs worden gehaald.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
13 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
17 uur geleden