Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger na inflatiecijfers VS

Wall Street opent hoger na inflatiecijfers VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar nieuwe cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. Het is het laatste inflatiecijfer voor het rentebesluit van de Federal Reserve volgende week. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank de rente dan verder gaat verlagen om de economie te ondersteunen.

De inflatie in de grootste economie ter wereld kwam in november volgens verwachting uit op 2,7 procent, tegen 2,6 procent in oktober. Zonder de sterk schommelende prijzen van voeding en energie bleef de inflatie conform verwachting onveranderd op 3,3 procent.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 44.325 punten. De brede S&P 500-index won 0,5 procent tot 6066 punten en de techgraadmeter Nasdaq steeg 0,8 procent tot 19.850 punten.

General Motors en GameStop

General Motors (GM) steeg een fractie, na de aankondiging van de autofabrikant om te stoppen met de ontwikkeling van een volledig zelfrijdende robotaxi. Als redenen noemt GM de aanzienlijke tijd en financiƫle middelen die nodig zijn voor het opschalen van de productie van de robotaxi en de toegenomen concurrentie op de markt. Het dochterbedrijf dat aan de robotaxi werkte, Cruise, wordt samengevoegd met andere afdelingen. GM zal de technologie achter de zelfrijdende auto's gebruiken in modellen van zijn automerken Chevrolet, Cadillac en Buick.

GameStop werd 5,8 procent meer waard. De verkoper van videogames boekte afgelopen kwartaal weer winst dankzij kostenbesparingen, na een verlies in dezelfde periode een jaar geleden.

US Steel

US Steel won 1,6 procent. Het staalconcern kelderde dinsdag nog bijna 10 procent nadat persbureau Bloomberg meldde dat president Joe Biden de overname van het Amerikaanse staalconcern door zijn Japanse branchegenoot Nippon Steel formeel wil blokkeren op grond van nationale veiligheid.

Walgreens Boots Alliance verloor meer dan 3 procent. De apothekersketen steeg een dag eerder nog bijna 18 procent door overnamespeculatie. Zakenkrant The Wall Street Journal meldde op basis van ingewijden dat Walgreens in gesprek is om zichzelf te verkopen aan investeerder Sycamore Partners. Als de overname doorgaat zal Walgreens van de beurs worden gehaald.

Meer uit Financieel

Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in december opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden in de laatste maand van 2025 2,6 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4,8 procent in november en een daling van 0,7 procent in oktober.

35 minuten geleden
WSJ: Lagarde van plan haar termijn bij ECB af te maken

NEW YORK (ANP/RTR) - Christine Lagarde heeft aangegeven dat ze verwacht haar termijn als president van de Europese Centrale Bank (ECB) te voltooien, meldt The Wall Street Journal. Eerder deze week meldde de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de ECB dat Lagarde van plan was haar termijn niet af te maken.

1 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

9 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

11 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

13 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

13 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

14 uur geleden