Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger na banenrapport VS

Wall Street opent hoger na banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend, na de forse koersverliezen van een dag eerder onder druk van stevige minnen voor de technologiesector op Wall Street. De aandacht van beleggers gaat vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid dat meer duidelijkheid geeft over de mate van herstel van de Amerikaanse economie van de coronacrisis.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,6 procent in de plus op 28.465 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,6 procent op 3474 punten en de technologiebeurs Nasdaq ging 0,5 procent omhoog tot 11.516 punten. De hoofdgraadmeters gingen donderdag tot 5 procent onderuit. Het was de sterkste daling voor de indices op één dag sinds juni. Daarmee kwam een einde aan een reeks winstdagen voor de Nasdaq en S&P 500 die nieuwe recordstanden hadden bereikt.

In augustus kwamen er volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid een kleine 1,4 miljoen nieuwe banen bij. Dat is een minder grote stijging dan een maand eerder, maar kwam ongeveer overeen met wat economen in doorsnee hadden verwacht. De werkloosheid in de Verenigde Staten daalde tot 8,4 procent, van 10,2 procent in juli. Dat hoeft niet alleen maar goed nieuws te zijn, maar zou ook kunnen wijzen op een terugtrekken van Amerikanen van de arbeidsmarkt nu de kans op het vinden van een nieuwe baan minder groot is.

Broadcom

Qua bedrijfsnieuws staat chipfabrikant Broadcom in de belangstelling na een beter dan verwachte kwartaalupdate. Niet alleen verkocht Broadcom meer chips aan de telecomsector en voor servers, maar ook verwacht de onderneming dat de vraag naar onderdelen voor smartphones weer sterk gaat toenemen. Het aandeel Broadcom kreeg er 4,5 procent bij.

Tesla won 3,6 procent. De maker van elektrische auto's leverde in de voorbije drie dagen nog meer dan 18 procent van zijn beurswaarde in.

Meer uit Financieel

Duitsland betaalt hoogste rente op obligaties sinds 2009

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland betaalt de hoogste rente op staatsobligaties met een looptijd van tien jaar sinds 2009. Dat komt doordat investeerders een hogere vergoeding, oftewel rente, eisen vanwege de hardnekkige inflatie en toegenomen politieke onzekerheid in het land.

11 minuten geleden
ING: economie dreigt minder te groeien zonder extra investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Het is niet vanzelfsprekend dat de economische groei in Nederland van de afgelopen jaren blijft doorzetten, waarschuwen economen van ING in een nieuw rapport. De arbeid, ruimte, infrastructuur en investeringen die nodig zijn om het groeimodel verder uit te bouwen, staan volgens hen onder druk.

13 minuten geleden
Iranoorlog zorgt voor meer vraag naar steenkool, zegt IEA

PARIJS (ANP) - De Iranoorlog stuwt de wereldwijde vraag naar steenkool. Dat signaleert het Internationaal Energieagentschap (IEA) in een nieuw rapport.

16 minuten geleden
Consumentenbond wil verbod op camerabril Meta om privacyzorgen

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil een verbod op de Ray-Ban-camerabril van Meta. De bril kan te makkelijk mensen stiekem filmen en is daarmee een "gevaar voor de privacy", stelt de bond. Een dergelijk verbod zou er in Europees verband moeten komen.

51 minuten geleden
Grootste stijging productie Nederlandse industrie in 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juli met 9 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is de grootste productiegroei in vier jaar. In juni zwakte de productiegroei nog af tot 5 procent, na een groei van 7 procent in mei.

1 uur geleden
Nederlandse export naar VS met kwart gedaald

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft in het eerste halfjaar voor 13 miljard euro naar de Verenigde Staten geëxporteerd. Dat is een kwart minder dan in dezelfde periode van 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Lidstaten van de Europese Unie hebben al een tijdlang te maken met Amerikaanse importheffingen die onder president Donald Trump zijn ingevoerd.

2 uur geleden
Milieudefensie mag klimaatzaak tegen ING doorzetten van rechtbank

AMSTERDAM (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen ING kan definitief doorgaan. De rechtbank in Amsterdam heeft de milieuorganisatie ontvankelijk verklaard en alle argumenten die de bank daartegen had ingebracht afgewezen.

2 uur geleden