Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger en zet winstreeks door

Wall Street opent hoger en zet winstreeks door

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geopend, waarmee wordt voortgeborduurd op de winsten van vorige week. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat dinsdag op het programma staat. Dat cijfer over augustus geeft mogelijk meer inzicht of de stijging van de consumentenprijzen in de Verenigde Staten een piek heeft bereikt. De Amerikaanse centrale bank heeft de rente al flink verhoogd om de inflatie aan te pakken en zal dat naar verwachting later deze maand opnieuw doen. Wanneer de stijging van de consumentenprijzen wat afkoeling laat zien zal de Federal Reserve de rente in de toekomst mogelijk minder agressief hoeven te verhogen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent hoger op 32.280 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4091 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,6 procent tot 12.189 punten. Wall Street boekte afgelopen week de eerste weekwinst na drie verliesweken op rij.

Twitter verloor 1 procent. Het socialemediabedrijf verklaarde dat het met de betalingen aan een klokkenluider niet de voorwaarden van de overnamedeal met Tesla-topman Elon Musk heeft geschonden. Het juridische team van Musk haalde vrijdag een betaling van naar verluidt 7,75 miljoen dollar door Twitter aan een klokkenluider aan als reden om onder de overnamedeal uit te komen. Musk had in april 44 miljard dollar over voor de berichtendienst, maar wilde in juli van de overname af. Twitter zou te weinig echte mensen onder de gebruikers hebben en te veel bots.

ESPN

Walt Disney ging 1,5 procent vooruit. De activistische investeerder Daniel Loeb van hedgefonds Third Point liet via Twitter weten dat hij niet langer aandringt op de verkoop van sportzender ESPN door Disney. Topman Bob Chapek van het entertainmentconcern liet afgelopen weekend tijdens een bijeenkomst weten grote plannen te hebben voor ESPN.

De chipsector stond ook in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde dat de Amerikaanse overheid nog strenger wil optreden tegen de export van geavanceerde chips naar China. Zo zouden er nieuwe beperkingen worden afgekondigd voor de chipbedrijven KLA, Lam Research en Applied Materials. Ook voor Nvidia en AMD zouden nieuwe regels gaan gelden. De aandelen van de chipbedrijven verloren tot 1,2 procent.

De euro liet de sterkste stijging zien in vijf maanden en was 1,0170 dollar waard, tegen 1,0038 dollar op vrijdag. De eenheidsmunt zit in de lift sinds de renteverhoging in de eurozone.

Meer uit Financieel

Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

32 minuten geleden
Opnieuw daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in december opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,7 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In november daalden de prijzen met 0,4 procent.

55 minuten geleden
Nederland haalt bouwdoel niet: opnieuw minder nieuwe woningen

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
CBS: minder vacatures en meer werklozen in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is eind 2025 verder afgenomen. Het aantal openstaande vacatures nam in het vierde kwartaal af met 7000, terwijl het aantal werklozen juist toenam met 11.000. Daardoor zijn er inmiddels voor elke 100 werklozen 93 vacatures. Het totaal aantal banen nam in dezelfde periode nog wel licht toe, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

3 uur geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

4 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

9 uur geleden