Wall Street opent hoger en zet winstreeks door
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geopend, waarmee wordt voortgeborduurd op de winsten van vorige week. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het Amerikaanse inflatiecijfer, dat dinsdag op het programma staat. Dat cijfer over augustus geeft mogelijk meer inzicht of de stijging van de consumentenprijzen in de Verenigde Staten een piek heeft bereikt. De Amerikaanse centrale bank heeft de rente al flink verhoogd om de inflatie aan te pakken en zal dat naar verwachting later deze maand opnieuw doen. Wanneer de stijging van de consumentenprijzen wat afkoeling laat zien zal de Federal Reserve de rente in de toekomst mogelijk minder agressief hoeven te verhogen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,4 procent hoger op 32.280 punten. De brede S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4091 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,6 procent tot 12.189 punten. Wall Street boekte afgelopen week de eerste weekwinst na drie verliesweken op rij.
Twitter verloor 1 procent. Het socialemediabedrijf verklaarde dat het met de betalingen aan een klokkenluider niet de voorwaarden van de overnamedeal met Tesla-topman Elon Musk heeft geschonden. Het juridische team van Musk haalde vrijdag een betaling van naar verluidt 7,75 miljoen dollar door Twitter aan een klokkenluider aan als reden om onder de overnamedeal uit te komen. Musk had in april 44 miljard dollar over voor de berichtendienst, maar wilde in juli van de overname af. Twitter zou te weinig echte mensen onder de gebruikers hebben en te veel bots.
ESPN
Walt Disney ging 1,5 procent vooruit. De activistische investeerder Daniel Loeb van hedgefonds Third Point liet via Twitter weten dat hij niet langer aandringt op de verkoop van sportzender ESPN door Disney. Topman Bob Chapek van het entertainmentconcern liet afgelopen weekend tijdens een bijeenkomst weten grote plannen te hebben voor ESPN.
De chipsector stond ook in de belangstelling. Persbureau Reuters meldde dat de Amerikaanse overheid nog strenger wil optreden tegen de export van geavanceerde chips naar China. Zo zouden er nieuwe beperkingen worden afgekondigd voor de chipbedrijven KLA, Lam Research en Applied Materials. Ook voor Nvidia en AMD zouden nieuwe regels gaan gelden. De aandelen van de chipbedrijven verloren tot 1,2 procent.
De euro liet de sterkste stijging zien in vijf maanden en was 1,0170 dollar waard, tegen 1,0038 dollar op vrijdag. De eenheidsmunt zit in de lift sinds de renteverhoging in de eurozone.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
1 uur geledenCHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
17 uur geleden