Wall Street opent hoger
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers op Wall Street reageren positief op berichten dat China toch weer meer sojabonen, maïs en ethanol gaat kopen uit de Verenigde Staten en daarmee weer voldoet aan het eerstefasehandelsakkoord met de VS.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,2 procent hoger op 26.394 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent tot 3148 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 10.030 punten
De berichten over China's aankopen zorgden voor wat meer positiviteit. Een dag eerder had president Donald Trump getweet dat hij een volledige ontkoppeling van de economieën van de VS en China nog altijd als een optie zag. De mogelijkheid tot vernieuwde escalatie van het handelsconflict tussen de twee grootmachten, die inmiddels ook op politiek gebied overhoop liggen over onder meer Hongkong, had de afgelopen dagen gezorgd voor voorzichtigheid bij handelaren.
Het nieuws over de aankoop van landbouwproducten zette de beurskoersen van bedrijven als Archer Daniels Midland en Bunge tot 2,2 procent hoger. Beide bedrijven verwerken veel agrarische producten.
AMC Entertainment
Ook bioscoopketen AMC Entertainment (plus 7,1 procent) stond in de belangstelling. Het bedrijf is van plan om vanaf half juli zijn bioscopen weer te openen. Daarbij neemt het wel veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus zoals het verlagen van de capaciteit van de filmzalen, vaker schoonmaken en minder keuze uit snacks. Eerder deze week had branchegenoot Cinemark al vergelijkbare plannen bekendgemaakt. Cinemark steeg 3,4 procent.
Verder kwam vuurwapenproducent Smith & Wesson met cijfers en verloor 2,9 procent, na een stevige opmars de afgelopen tijd. De onderneming is bezig met een afsplitsing van haar divisie voor spullen voor activiteiten in de natuur genaamd American Outdoor Brands. Die verkoopt bijvoorbeeld messen, kleding en gereedschap om te vissen.
Autoconcern Ford Motor maakte bekend zijn productie in de VS vanaf maandag weer volledig te hervatten, twee weken eerder dan oorspronkelijk gepland. Ford steeg 4 procent.
Meer uit Financieel
CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies gaat terugkeren naar Venezuela. Het bedrijf heeft dit weekend een overeenkomst getekend met Venezuela voor samenwerking bij energieprojecten.
29 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De prijs voor diesel aan de Franse pomp is zondag naar een nieuw recordniveau gestegen van gemiddeld 2,41 euro per liter. Dat meldt het Franse persbureau AFP op basis van een analyse van de brandstofprijzen van duizenden tankstations in Frankrijk die worden bijgehouden door het ministerie van Economische Zaken.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De oudste bank van Luxemburg wordt in de verkoop gezet door de Chinese eigenaar. De Chinese investeerder Legend Holdings heeft een belang van 90 procent in Banque Internationale à Luxembourg (BIL) en volgens zakenkrant Financial Times kan met de verkoop daarvan een bedrag van 2,5 miljard euro gemoeid zijn.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat zondag in New York praten met de Chinese vicepremier He Lifeng over veiligheid van AI, handel, belangrijke grondstoffen en andere economische onderwerpen. Het overleg vindt plaats op het hoofdkantoor van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase in Manhattan.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
23 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
1 dag geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
1 dag geleden