Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger

Wall Street opent hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers op Wall Street reageren positief op berichten dat China toch weer meer sojabonen, maïs en ethanol gaat kopen uit de Verenigde Staten en daarmee weer voldoet aan het eerstefasehandelsakkoord met de VS.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,2 procent hoger op 26.394 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent tot 3148 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 10.030 punten

De berichten over China's aankopen zorgden voor wat meer positiviteit. Een dag eerder had president Donald Trump getweet dat hij een volledige ontkoppeling van de economieën van de VS en China nog altijd als een optie zag. De mogelijkheid tot vernieuwde escalatie van het handelsconflict tussen de twee grootmachten, die inmiddels ook op politiek gebied overhoop liggen over onder meer Hongkong, had de afgelopen dagen gezorgd voor voorzichtigheid bij handelaren.

Het nieuws over de aankoop van landbouwproducten zette de beurskoersen van bedrijven als Archer Daniels Midland en Bunge tot 2,2 procent hoger. Beide bedrijven verwerken veel agrarische producten.

AMC Entertainment

Ook bioscoopketen AMC Entertainment (plus 7,1 procent) stond in de belangstelling. Het bedrijf is van plan om vanaf half juli zijn bioscopen weer te openen. Daarbij neemt het wel veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus zoals het verlagen van de capaciteit van de filmzalen, vaker schoonmaken en minder keuze uit snacks. Eerder deze week had branchegenoot Cinemark al vergelijkbare plannen bekendgemaakt. Cinemark steeg 3,4 procent.

Verder kwam vuurwapenproducent Smith & Wesson met cijfers en verloor 2,9 procent, na een stevige opmars de afgelopen tijd. De onderneming is bezig met een afsplitsing van haar divisie voor spullen voor activiteiten in de natuur genaamd American Outdoor Brands. Die verkoopt bijvoorbeeld messen, kleding en gereedschap om te vissen.

Autoconcern Ford Motor maakte bekend zijn productie in de VS vanaf maandag weer volledig te hervatten, twee weken eerder dan oorspronkelijk gepland. Ford steeg 4 procent.

Meer uit Financieel

Krant: cyberaanval treft Belgische ondernemers

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden Belgische ondernemers kunnen niet starten met hun zaak na een cyberaanval op de Belgische federale overheidsdienst (FOD) Financiën vorige week. Dat schrijft de krant De Tijd zaterdag. Nieuwe btw-nummers, die nodig zijn om facturen op te maken en aankopen te doen, kunnen door de aanval niet online geactiveerd worden.

7 minuten geleden
SpaceX-bestuurslid vertrekt dag na Amerikaanse midterms

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX-bestuurslid Donald Harrison vertrekt na meer dan tien jaar uit het bestuur van het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk. Harrison liet SpaceX op 4 november weten dat hij wilde opstappen, een dag na de Amerikaanse midtermverkiezingen. Dat volgt uit een document dat SpaceX heeft ingediend.

1 uur geleden
Techaandelen tonen enig herstel in New York na forse verliezen

NEW YORK (ANP) - Techaandelen zijn vrijdag op de beurzen in New York overwegend met winsten geëindigd. Daarmee toonden ze enig herstel na de forse koersverliezen een dag eerder. Donderdag sloeg de nervositeit op de beurzen toe, doordat beleggers verwachtten dat Democraten na hun verkiezingsoverwinning bij de midterms een rem zetten op de groei van AI.

11 uur geleden
Rechter aan politiek: los problematische naheffingen uitkering op

GRONINGEN (ANP) - Uitkeringsinstanties en de politiek moeten een oplossing vinden voor gevallen waarin mensen met een uitkering ineens een naheffing krijgen van de Belastingdienst. Die oproep doet de rechtbank in Groningen na een rechtszaak waarbij een vrouw na een nabetaling van het UWV ook een rekening van honderden euro's kreeg van de fiscus.

12 uur geleden
Vakbonden moeten zorgen voor minimale bezetting bij ANWB-staking

UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.

14 uur geleden
Bruna-eigenaar kan rekeningen niet betalen en krijgt adempauze

IJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

14 uur geleden
Brussel keurt fusie AkzoNobel goed na verkoop coatingonderdeel

BRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.

14 uur geleden