Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street opent hoger

Wall Street opent hoger

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers op Wall Street reageren positief op berichten dat China toch weer meer sojabonen, maïs en ethanol gaat kopen uit de Verenigde Staten en daarmee weer voldoet aan het eerstefasehandelsakkoord met de VS.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 1,2 procent hoger op 26.394 punten. De brede S&P 500 klom 1,1 procent tot 3148 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 10.030 punten

De berichten over China's aankopen zorgden voor wat meer positiviteit. Een dag eerder had president Donald Trump getweet dat hij een volledige ontkoppeling van de economieën van de VS en China nog altijd als een optie zag. De mogelijkheid tot vernieuwde escalatie van het handelsconflict tussen de twee grootmachten, die inmiddels ook op politiek gebied overhoop liggen over onder meer Hongkong, had de afgelopen dagen gezorgd voor voorzichtigheid bij handelaren.

Het nieuws over de aankoop van landbouwproducten zette de beurskoersen van bedrijven als Archer Daniels Midland en Bunge tot 2,2 procent hoger. Beide bedrijven verwerken veel agrarische producten.

AMC Entertainment

Ook bioscoopketen AMC Entertainment (plus 7,1 procent) stond in de belangstelling. Het bedrijf is van plan om vanaf half juli zijn bioscopen weer te openen. Daarbij neemt het wel veiligheidsmaatregelen tegen het coronavirus zoals het verlagen van de capaciteit van de filmzalen, vaker schoonmaken en minder keuze uit snacks. Eerder deze week had branchegenoot Cinemark al vergelijkbare plannen bekendgemaakt. Cinemark steeg 3,4 procent.

Verder kwam vuurwapenproducent Smith & Wesson met cijfers en verloor 2,9 procent, na een stevige opmars de afgelopen tijd. De onderneming is bezig met een afsplitsing van haar divisie voor spullen voor activiteiten in de natuur genaamd American Outdoor Brands. Die verkoopt bijvoorbeeld messen, kleding en gereedschap om te vissen.

Autoconcern Ford Motor maakte bekend zijn productie in de VS vanaf maandag weer volledig te hervatten, twee weken eerder dan oorspronkelijk gepland. Ford steeg 4 procent.

Meer uit Financieel

Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

1 uur geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

4 uur geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

4 uur geleden
Ook ChatGPT-maker beperkt toegang tot nieuwe AI op vraag van VS

SAN FRANCISCO (ANP) - ChatGPT-maker OpenAI heeft vrijdag een voorlopige versie van zijn nieuwe AI-model GPT-5.6 alleen in de Verenigde Staten beschikbaar gemaakt voor een beperkte groep partijen. Volgens het bedrijf gebeurt dat op verzoek van de Amerikaanse overheid vanwege zorgen over de nationale veiligheid.

11 uur geleden
Kleine minnen op Wall Street, Apple toont wat herstel

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koersdalingen het weekend ingegaan. Apple stond bij de winnaars op Wall Street na een dag eerder nog flink te zijn gedaald door het nieuws dat het techconcern de prijzen van onder meer MacBooks en iPads verhoogt vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology deed juist een stap terug na de sterke stijging een dag eerder.

16 uur geleden
Trump dreigt Europa met heffingen om belasting digitale diensten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Europese landen invoerheffingen van 100 procent op te leggen als die een belasting op digitale diensten van Amerikaanse techbedrijven invoeren. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

19 uur geleden
Nieuwe raad van toezicht bij vakbond FNV

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV heeft een nieuwe raad van toezicht. De Bondsraad van FNV heeft vrijdag ingestemd met die nieuwe raad, die daardoor direct van start kan gaan. Met die stap neemt ook de huidige raad van toezicht, onder wie de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts, rond 1 juli afscheid.

19 uur geleden