Wall Street opent fors lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met forse verliezen geopend. Beleggers trappen op de rem na de forse opmars van de voorbije dagen, waarbij ze hun blik richten op de tweedaagse beleidsvergadering van centralebankenkoepel Federal Reserve. De voorzichtigheid raakt vooral fondsen die eerder profiteerden van de hoop op economisch herstel.
De Dow-Jonesindex stond na enkele minuten handelen 0,9 procent lager op 27.322 punten. De breed samengestelde S&P 500 speelde eveneens 0,9 procent kwijt tot 3205 punten en techbeurs Nasdaq zakte 0,4 procent tot 9891 punten. Maandag maakte de S&P 500 nog alle verliezen van dit jaar goed.
Luchtvaartfondsen American Airlines, United Airlines en Delta Air Lines verloren tot 7,2 procent. In eerdere sessies profiteerde de luchtvaart nog van optimisme over het verloop van de crisis. Ook andere bedrijven in de reis- en toerismesector staan in het rood, waaronder hotelketen Marriott International (min 3 procent) .
Macy's
Winkelketen Macy's steeg in de eerste minuten na de openingsbel 8,8 procent. Beleggers trokken zich op aan de mededeling dat de onlangs heropende winkels goede zaken doen. De warenhuisketen, die onlangs 4,5 miljard aan financiering binnenhaalde, sloot het afgelopen kwartaal nog af met fors verlies.
Cijfers van juweliersketens Tiffany werden met een koerswinst van 1,7 verwelkomd. Branchegenoot Signet Jewelers opende eveneens de boeken. Die resultaten vielen minder goed in de smaak, getuige het verlies van 10 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
8 uur geleden