Wall Street opent fors lager
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige minnen aan de nieuwe handelsdag begonnen. De uitbraak van het coronavirus blijft de markten domineren. Beleggers verwerkten ook het een banenrapport van loonstrookverwerker ADP waaruit bleek dat de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven door de coronacrisis is gekrompen, al was die krimp wel veel minder sterk dan verwacht. Het rapport van ADP loopt vooruit op het banencijfer van de Amerikaanse overheid op vrijdag.
De leidende Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 3,7 procent lager op 21.111 punten. De brede S&P 500 verloor 3,6 procent tot 2490 punten en technologiegraadmeter Nasdaq zakte 2,9 procent tot 7477 punten.
President Donald Trump heeft Amerikanen vanwege de corona-uitbraak opgeroepen om nog zeker dertig dagen sociaal afstand te houden. De komende twee weken worden volgens Trump erg zwaar en het dodental zal flink oplopen. In de Verenigde Staten is het grootste aantal besmettingen met het virus wereldwijd geconstateerd.
Kroger
Supermarktbedrijf Kroger won 0,7 procent. Het bedrijf verhoogde zijn verwachtingen voor het eerste kwartaal door stijgende verkopen. Uit angst voor het coronavirus zijn ook Amerikanen de voorbije periode aan het hamsteren geslagen.
Kopieermachinefabrikant Xerox verloor 4,1 procent. Het bedrijf zou zijn overnamejacht op computer- en printermaker HP Inc zou staken. Volgens The Wall Street Journal ondermijnt de coronacrisis de financiële situatie van Xerox dusdanig dat de stekker getrokken moet worden uit de megadeal. Overnameprooi HP Inc verloor 5,4 procent.
Meer uit Financieel
WOLFSBURG (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De vakbondsvertegenwoordigers bij Volkswagen vrezen dat het banenverlies bij het Duitse autoconcern nog veel groter kan uitvallen dan tot nu werd gedacht. Mogelijk kan het verlies wel uitkomen op 140.000 arbeidsplaatsen. Volkswagen heeft vooralsnog plannen om 100.000 banen te schrappen om de kosten drastisch te verlagen.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - European Sleeper wil vanaf april 2028 met een nachttrein gaan rijden van Brussel en Amsterdam naar de Deense hoofdstad Kopenhagen en Malmö in Zweden. Daarmee zou er na jaren van afwezigheid weer een directe treinverbinding tussen de Benelux en Scandinavië komen.
1 uur geledenBILLUND (ANP/BLOOMBERG) - LEGO heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een grote vraag naar zijn speelgoed. De Deense speelgoedfabrikant zag de omzet met 21 procent toenemen. Vooral LEGO Speed Champions, LEGO Botanicals, LEGO Icons en LEGO Star Wars waren gewild.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag vrijwel vlak begonnen. De chipbedrijven ASMI en ASML toonden enig herstel na de verliesbeurt een dag eerder en wonnen rond de 0,6 procent. Branchegenoot Besi zakte daarentegen 3,8 procent. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia, die woensdag naar buiten komen.
2 uur geledenHONGKONG (ANP) - De nieuwe Amerikaanse sancties tegen Iran richten zich onder meer op Chinese bedrijven, maar volgens een analyse van persbureau Bloomberg blijft de vraag hoe effectief de strafmaatregelen zijn. De ondernemingen die Washington op de zwarte lijst heeft gezet, hebben nauwelijks bekende banden met de Verenigde Staten.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Het aantal schepen in de Straat van Hormuz is gezakt naar het laagste aantal op een dag sinds begin mei. Maandag voeren slechts twee schepen door de belangrijke zeestraat, blijkt dinsdag uit cijfers van datadienst Kpler.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.
3 uur geleden