Wall Street op winst na woorden Trump over Iran
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten. Het sentiment op Wall Street werd gesteund door president Donald Trump, die verklaarde geen militaire actie te ondernemen tegen Iran na de Iraanse raketaanval op Amerikaanse doelen in Irak. Volgens Trump kwamen geen Amerikanen om bij de Iraanse aanval en lijkt Teheran nu even een stap terug te doen om verdere escalatie te voorkomen. Daarnaast kwam een beter dan verwacht banenrapport van loonstrookverwerker ADP.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 28.745,09 punten. De brede S&P 500 klom 0,5 procent tot 3253,05 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,7 procent tot 9129,10 punten.
De aanval door Iran was een vergelding op de Amerikaanse raketaanval vorige week, waarbij de hoge Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood. De olieprijzen gingen flink omlaag door de woorden van Trump. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,8 procent tot 60,32 dollar en Brentolie zakte 3 procent tot 66,20 dollar. De olieprijzen liepen sinds vrijdag juist nog sterk op na de dood van Soleimani, mede door angst voor vergeldingsaanslagen op Saudische olievelden en olietankers in de Perzische Golf.
Werkgelegenheid
Olieproducenten als Chevron en ExxonMobil verloren tot 1,5 procent, terwijl oliedienstverleners als Schlumberger, Halliburton en Transocean tot 7 procent lager werden gezet. Defensiebedrijven Lockheed Martin en Northrop Grumman leverden tot 1,3 procent in.
Volgens ADP groeide de werkgelegenheid in het Amerikaanse bedrijfsleven in december met 202.000 banen, terwijl economen op 160.000 arbeidsplaatsen hadden gerekend. Ook werd de banengroei in november behoorlijk opwaarts bijgesteld. De cijfers lopen vooruit op het banenrapport van de overheid dat vrijdag verschijnt.
Koersen
Vliegtuigmaker Boeing tekende een min van 1,8 procent op. Een Boeing 737-800 van Ukraine International Airlines stortte in Iran neer, waarbij alle 176 inzittenden omkwamen. Corona-maker Constellation Brands verhoogde de winstprognose voor het gehele boekjaar en werd beloond met een plus van 3,6 procent. Drogisterijketen Walgreens Boots Alliance boekte een tegenvallende kwartaalwinst en verloor 6 procent. Huizenbouwer Lennar kreeg er 0,8 procent bij na cijfers. GrubHub sprong bijna 13 procent omhoog na berichten dat de maaltijdbezorger zichzelf te koop wil zetten.
De euro noteerde 1,1110 dollar tegen 1,1117 dollar in Europa.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gezegd dat luchtverkeersleiders in de Verenigde Staten weer aan het werk moeten. De Amerikaanse president dreigde met straffen voor degenen die dat niet doen. Daarnaast stelde Trump een bonus van 10.000 dollar voor voor elke luchtverkeersleider die geen vrij heeft genomen tijdens de shutdown.
28 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/BELGA) - De Zweedse kinderrechtenorganisatie ChildX heeft een klacht ingediend tegen Amazon en twee andere webshops om de verkoop van sekspoppen met kinderlijk uiterlijk. De klacht volgt op dagenlange ophef rond de Chinese webwinkel Shein in Frankrijk.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de nieuwe handelsweek. De stemming onder beleggers op Wall Street werd gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ingrid Thijssen vertrekt per 1 maart na zo'n zes jaar als voorzitter van werkgeversvereniging VNO-NCW. Thijssen gaat dan aan de slag als bestuursvoorzitter van de TU Delft.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Stichting Equal Justice Equal Pay stelt een ultimatum aan Nederlandse rederijen over de ongelijke beloning van zeevaarders uit Indonesiƫ en de Filipijnen op Nederlandse schepen. De stichting wil dat rederijen gehoor geven aan een uitspraak van het College voor de Rechten van de Mens uit augustus. Daarin oordeelde het college dat Filipijnse en Indonesische zeevaarders worden gediscrimineerd als het gaat om hun beloning. Zij ontvangen aanzienlijk minder loon dan hun Europese collega's aan boord.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/DPA) - De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul is op bezoek in Bolivia, om daar onder meer te praten over de winning van lithium. Dat is een belangrijke grondstof voor batterijen van elektrische auto's. Hij praat onder anderen met de nieuwe president Rodrigo Paz, die vorige maand de presidentsverkiezingen van het Zuid-Amerikaanse land won.
6 uur geleden