Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street op winst na meevallende producentenprijzen VS

Wall Street op winst na meevallende producentenprijzen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar cijfers over de Amerikaanse producentenprijzen. Die prijzen stegen vorige maand minder sterk dan gedacht, waardoor de inflatie in de Verenigde Staten verder kan afzwakken. Daarnaast kwamen de grote winkelbedrijven Walmart en Home Depot met kwartaalcijfers. Het bericht over Russische raketinslagen in Polen zorgde wel voor enige schrik.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent in de plus op 33.592,92 punten. De brede S&P 500 klom 0,9 procent tot 3991,73 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1,5 procent tot 11.358,41 punten.

De prijzen die Amerikaanse producenten vragen voor hun goederen gingen in oktober met 0,2 procent omhoog op maandbasis, terwijl op 0,4 procent was gerekend. Vorige week bleek dat de consumentenprijzen in de VS afgelopen maand sterker dan verwacht waren afgekoeld. Dat meevallende inflatiecijfer zorgde voor een flinke herstelrally op Wall Street omdat daardoor de Amerikaanse centrale bank, de Federal Reserve, het kalmer aan kan gaan doen met het agressief verhogen van de rente.

Wallmart

Walmart werd 6,5 procent meer waard. Het supermarktconcern verhoogde zijn verwachting voor het hele jaar dankzij sterke resultaten in het afgelopen kwartaal. Om aandeelhouders te belonen gaat het bedrijf voor 20 miljard dollar aan eigen aandelen inkopen.

Home Depot ging 1,6 procent vooruit. De doe-het-zelfketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht ondanks verslechterde marktomstandigheden. Andere retailers als Target, Lowe's, Macy's en Kohl's, die later deze week met resultaten komen, wonnen tot 4,5 procent.

Netflix steeg 3,7 procent. Analisten van Bank of America verhoogden hun advies voor de videostreamingdienst van verkopen naar kopen. De aanbieder van foto- en videomateriaal Getty Images kelderde 16 procent na tegenvallende resultaten.

Alphabet

Google-moeder Alphabet klom 2,9 procent. De activistische aandeelhouder TCI heeft in een open brief aan het bedrijf geschreven dat Alphabet agressieve actie moet ondernemen om de kosten, met name voor personeel, te verlagen. TCI vindt die personeelskosten veel te hoog, nu het concern te kampen heeft met afzwakkende advertentie-inkomsten.

De euro was 1,0354 dollar waard, tegen 1,0376 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie won 1,2 procent in prijs tot 86,89 dollar. Brentolie werd 0,7 procent duurder op 93,79 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Geen vergoeding bank als je zelf overboekt naar nepbankmedewerker

DEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.

1 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW noemt vertrek supers bij lobbyclub 'geen ramp'

AMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."

2 uur geleden
Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

2 uur geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

4 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

4 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

5 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

5 uur geleden