Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street op winst in afwachting uitslag verkiezingen

Wall Street op winst in afwachting uitslag verkiezingen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag, de dag na de Amerikaanse presidentsverkiezingen, met winsten gesloten. De ogen van beleggers bleven gericht op de strijd om het presidentschap, waar de Democraat Joe Biden en zittend president Donald Trump nog steeds in een nek-aan-nekrace zijn verwikkeld. Daarbij is uitdager Biden steeds meer overtuigd dat hij de verkiezingen zal winnen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1,3 procent hoger op 27.847,66 punten. De S&P 500 werd 2,2 procent hoger gezet op 3443,44 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 3,9 procent bij tot 11.590,78 punten.

Techbedrijven profiteerden nu de zogenoemde Blue Wave waarschijnlijk is uitgebleven. Daarbij zouden de Democraten het presidentschap, de Senaat en het Huis van Afgevaardigden in handen krijgen. De kans dat er strenge regels komen voor techbedrijven wordt nu een stuk kleiner ingeschat. Big Tech als Google-moeder Alphabet, Facebook, Amazon en Apple wonnen tot 8,3 procent.

Geen 'Blue Wave'

Dat de 'Blue Wave' waarschijnlijk uitblijft, betekent ook dat er naar verwachting geen grote klimaathervormingen komen in de VS. De aandelen van duurzame energiebedrijven gingen daarop omlaag. First Solar, de grootste Amerikaanse fabrikant van zonnepanelen dook bijna 9 procent in de min. Energiebedrijf NextEra verloor 3,6 procent.

Ook de aandelen van Amerikaanse zorgverzekeraars en farmaceuten reageerden op het uitblijven van de 'Blue Wave'. Hierdoor komen de grootste hervormingen op het gebied van prijsstellingen van geneesmiddelen waarschijnlijk niet door de Senaat. Verzekeraar UnitedHealth won 10 procent. Farmaceuten Roche, Merck en Novartis eindigden ook in de plus.

Taxidiensten Uber en Lyft wonnen tot bijna 14 procent. Kiezers in Californië stemden voor een voorstel om een wet aan te passen die de bedrijven dwingt hun bestuurders als werknemers te gaan behandelen. Door die uitslag kunnen ze vasthouden aan hun huidige praktijk waarbij de chauffeurs als onafhankelijke ondernemers worden behandeld. Dat scheelt de bedrijven veel geld.

Wapenfabrikanten

Wapenfabrikanten doken in het rood. Sturm Ruge, Smith & Wesson Brands en munitiemaker Vista Outdoor leverden tot 12 procent in. De verwachting is dat er een run op wapens kan ontstaan als Trump verliest. Biden zou namelijk de mogelijkheid om wapens te kopen, willen beperken.

De euro was 1,1718 dollar waard, tegenover 1,1711 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,6 procent meer op 38,99 dollar. Brentolie steeg ook 3,5 procent in prijs tot 41,10 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Politie is nog geen onderzoek gestart naar cyberincident AH

HILVERSUM (ANP) - Albert Heijn heeft nog geen aangifte gedaan bij de politie en de politie en het Openbaar Ministerie zien vooralsnog geen reden om zelfstandig een opsporingsonderzoek te starten naar het cybersecurityincident bij de supermarktketen. Dat zei Stan Duijf, bij de politie landelijk verantwoordelijk voor de aanpak van cybercrime, donderdagavond in het televisieprogramma Pauw & De Wit.

37 minuten geleden
AI-onrust ebt weg op Wall Street na opmerkingen Nvidia-baas

NEW YORK (ANP) - De wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen lijkt weer ten einde te komen. Op Wall Street herstelde het vertrouwen van beleggers donderdag na opmerkingen van topman Jensen Huang van chipconcern Nvidia. Hij wees zorgen over financieringsproblemen bij CoreWeave van de hand. Daarbij zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.

3 uur geleden
Media: Frankrijk en Duitsland sluiten deal over auto-industrie

BRUSSEL (ANP/AFP/BELGA) - Frankrijk en Duitsland hebben een deal gesloten om de toekomst van de Europese auto-industrie veilig te stellen, met minder strenge uitstootregels en meer steun voor Europese productie. Dat melden verschillende media, waaronder het Franse persbureau AFP, op basis van bronnen.

4 uur geleden
ECB maakt weg vrij voor overname Commerzbank door UniCredit

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De grote Italiaanse bank UniCredit heeft goedkeuring gekregen van de Europese Centrale Bank (ECB) voor een groter belang in Commerzbank. Daarmee lijkt de weg vrij voor UniCredit-topman Andrea Orcel om de controle over de Duitse bank over te nemen. Het gaat om een van de grootste Europese bankovernames in jaren.

5 uur geleden
Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen boodschappen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt tot en met zondag nog geen online bestelde boodschappen. De supermarktketen zegt zijn systemen stap voor stap weer op orde te brengen na het cybersecurityincident, waardoor er al dagen problemen zijn. De winkels worden inmiddels wel weer volledig bevoorraad. "Dit leidt landelijk tot gevulde schappen", stelt Albert Heijn donderdagavond.

6 uur geleden
IEA geeft gehoor aan oproep G7 voor snelle vrijgave oliereserves

PARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft donderdag aangekondigd de vrijgave van strategische oliereserves te versnellen vanwege de sterk stijgende brandstofprijzen. Daarmee geeft de organisatie gehoor aan oproepen van de G7, de groep van grote industrielanden waaronder Duitsland en Frankrijk.

7 uur geleden
Chipbedrijven in uitverkoop op beurs door zorgen AI-investeringen

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven ASML, ASMI en Besi waren donderdag de grote verliezers op de beurs in Amsterdam. Wereldwijd zijn chipbedrijven in de uitverkoop gedaan, door zorgen of de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie de hoge waarderingen wel rechtvaardigen. Beleggers zochten daardoor hun heil in de veiligheid van obligaties.

8 uur geleden