Wall Street op records door voorzien herstel economie
WASHINGTON (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag, na een lager begin, met winst gesloten. De leidende Dow-Jonesindex sloot daarbij voor het eerst boven de 33.000 punten. Beleggers in de Verenigde Staten lijken opgelucht dat er, zoals het er nu naar uitziet, voorlopig sprake zal zijn van extreem lage rentes. Daarbij wordt rekening gehouden met een economische groei van 6,5 procent dit jaar.
De Federal Reserve zag vooralsnog geen reden om in te grijpen ondanks de oplopende inflatie en de stevige economische groeivooruitzichten. De koepel van centrale banken in de VS zal de economie van het land zo lang als dat nodig is ondersteunen. De vooruitzichten zijn mede verbeterd dankzij de maatregelen die het Congres eerder nam. Maar volgens de Fed zal het nog enige tijd duren voordat er verdere substantiële vooruitgang wordt geboekt.
De bankenkoepel wacht daarom met het verhogen van de rentes tot het moment dat duidelijk aan de eisen op onder andere het gebied van inflatie en werkgelegenheid wordt voldaan. Tot 2023 wordt geen rentestap voorzien. Na die boodschap maakten de leidende graadmeters in New York hun eerdere verliezen goed. De Dow-Jonesindex won uiteindelijk 0,6 procent tot 33.015,37 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3974,12 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 13.525,20 punten.
Disney
Bij de bedrijven steeg entertainmentconcern Disney 1 procent. Het bedrijf gaat zijn themaparken in Californië weer openen. De deuren van de pretparken openen op 30 april de deuren, alhoewel nog niet volledig. Morgan Stanley won 1,3 procent. Rijke klanten van de bank krijgen mogelijk toegang tot bitcoinfondsen.
Uber, het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app, geeft zijn chauffeurs in Groot-Brittannië meer rechten en garandeert ze een minimumloon. Analisten denken dat dit ten koste kan gaan van de winstgevendheid van Uber en het aandeel daalde 4,3 procent.
Amazon
Amazon gaat een gezondheidszorgdienst waarmee het eigen personeel op afstand een arts kan bezoeken, ook aan andere bedrijven leveren. Dat gebeurt al op kleine schaal in de buurt van thuisbasis Seattle, maar deze zomer wil Amazon de dienst aan meer bedrijven gaan leveren. Amazon steeg 0,7 procent.
De euro was 1,1980 dollar waard, tegenover 1,1896 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 64,60 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 68,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
12 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
14 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
15 uur geleden