Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street op records door voorzien herstel economie

Wall Street op records door voorzien herstel economie

WASHINGTON (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag, na een lager begin, met winst gesloten. De leidende Dow-Jonesindex sloot daarbij voor het eerst boven de 33.000 punten. Beleggers in de Verenigde Staten lijken opgelucht dat er, zoals het er nu naar uitziet, voorlopig sprake zal zijn van extreem lage rentes. Daarbij wordt rekening gehouden met een economische groei van 6,5 procent dit jaar.

De Federal Reserve zag vooralsnog geen reden om in te grijpen ondanks de oplopende inflatie en de stevige economische groeivooruitzichten. De koepel van centrale banken in de VS zal de economie van het land zo lang als dat nodig is ondersteunen. De vooruitzichten zijn mede verbeterd dankzij de maatregelen die het Congres eerder nam. Maar volgens de Fed zal het nog enige tijd duren voordat er verdere substantiële vooruitgang wordt geboekt.

De bankenkoepel wacht daarom met het verhogen van de rentes tot het moment dat duidelijk aan de eisen op onder andere het gebied van inflatie en werkgelegenheid wordt voldaan. Tot 2023 wordt geen rentestap voorzien. Na die boodschap maakten de leidende graadmeters in New York hun eerdere verliezen goed. De Dow-Jonesindex won uiteindelijk 0,6 procent tot 33.015,37 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3974,12 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 13.525,20 punten.

Disney

Bij de bedrijven steeg entertainmentconcern Disney 1 procent. Het bedrijf gaat zijn themaparken in Californië weer openen. De deuren van de pretparken openen op 30 april de deuren, alhoewel nog niet volledig. Morgan Stanley won 1,3 procent. Rijke klanten van de bank krijgen mogelijk toegang tot bitcoinfondsen.

Uber, het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app, geeft zijn chauffeurs in Groot-Brittannië meer rechten en garandeert ze een minimumloon. Analisten denken dat dit ten koste kan gaan van de winstgevendheid van Uber en het aandeel daalde 4,3 procent.

Amazon

Amazon gaat een gezondheidszorgdienst waarmee het eigen personeel op afstand een arts kan bezoeken, ook aan andere bedrijven leveren. Dat gebeurt al op kleine schaal in de buurt van thuisbasis Seattle, maar deze zomer wil Amazon de dienst aan meer bedrijven gaan leveren. Amazon steeg 0,7 procent.

De euro was 1,1980 dollar waard, tegenover 1,1896 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 64,60 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 68,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

1 uur geleden
Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

13 uur geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

20 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

21 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

1 dag geleden
Indonesië blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

1 dag geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

1 dag geleden