Wall Street op records door voorzien herstel economie
WASHINGTON (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag, na een lager begin, met winst gesloten. De leidende Dow-Jonesindex sloot daarbij voor het eerst boven de 33.000 punten. Beleggers in de Verenigde Staten lijken opgelucht dat er, zoals het er nu naar uitziet, voorlopig sprake zal zijn van extreem lage rentes. Daarbij wordt rekening gehouden met een economische groei van 6,5 procent dit jaar.
De Federal Reserve zag vooralsnog geen reden om in te grijpen ondanks de oplopende inflatie en de stevige economische groeivooruitzichten. De koepel van centrale banken in de VS zal de economie van het land zo lang als dat nodig is ondersteunen. De vooruitzichten zijn mede verbeterd dankzij de maatregelen die het Congres eerder nam. Maar volgens de Fed zal het nog enige tijd duren voordat er verdere substantiële vooruitgang wordt geboekt.
De bankenkoepel wacht daarom met het verhogen van de rentes tot het moment dat duidelijk aan de eisen op onder andere het gebied van inflatie en werkgelegenheid wordt voldaan. Tot 2023 wordt geen rentestap voorzien. Na die boodschap maakten de leidende graadmeters in New York hun eerdere verliezen goed. De Dow-Jonesindex won uiteindelijk 0,6 procent tot 33.015,37 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3974,12 punten en techgraadmeter Nasdaq won 0,4 procent tot 13.525,20 punten.
Disney
Bij de bedrijven steeg entertainmentconcern Disney 1 procent. Het bedrijf gaat zijn themaparken in Californië weer openen. De deuren van de pretparken openen op 30 april de deuren, alhoewel nog niet volledig. Morgan Stanley won 1,3 procent. Rijke klanten van de bank krijgen mogelijk toegang tot bitcoinfondsen.
Uber, het bedrijf achter de gelijknamige taxi-app, geeft zijn chauffeurs in Groot-Brittannië meer rechten en garandeert ze een minimumloon. Analisten denken dat dit ten koste kan gaan van de winstgevendheid van Uber en het aandeel daalde 4,3 procent.
Amazon
Amazon gaat een gezondheidszorgdienst waarmee het eigen personeel op afstand een arts kan bezoeken, ook aan andere bedrijven leveren. Dat gebeurt al op kleine schaal in de buurt van thuisbasis Seattle, maar deze zomer wil Amazon de dienst aan meer bedrijven gaan leveren. Amazon steeg 0,7 procent.
De euro was 1,1980 dollar waard, tegenover 1,1896 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent minder op 64,60 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 68,03 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
2 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
3 uur geleden