Wall Street oordeelt wisselend over resultaten grote bedrijven
NEW YORK (ANP) - Na weer een reeks bedrijfsresultaten is Wall Street dinsdag met kleine koersbewegingen aan de nieuwe handelssessie begonnen. Onder meer webwinkelconcern Alibaba, chemiebedrijf DuPont en kledingverkoper Under Armour openden de boeken. Beleggers reageerden wisselend. Daarnaast leven er zorgen op de financiële markten over de flink om zich heen grijpende Delta-variant van het coronavirus en de opstelling van China ten opzichte van gamesbedrijven.
Een Chinees staatsmedium heeft in een artikel opgeroepen om onlinegaming te reguleren. Volgens Economic Information Daily zijn veel tieners verslaafd en zijn de mobiele spelletjes "spiritueel opium". Het bericht voedt de angst dat China de gamesector aan wil gaan pakken.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste handelsminuten 0,2 procent omlaag naar 34.767 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4384 punten en techbeurs Nasdaq won 0,1 procent tot 14.689 punten.
Alibaba
Het Chinese Alibaba ging in New York zo'n 4 procent onderuit. Het internetbedrijf heeft in het tweede kwartaal wel een flinke winst geboekt. Een kwartaal eerder leed het bedrijf nog een zeldzaam verlies door een miljardenboete van de Chinese autoriteiten voor monopoliepraktijken.
Under Armour kreeg er op zijn beurt juist bijna 3 procent aan beurswaarde bij en Dupont noteerde kort na de openingsbel zo'n 3 procent lager. Nieuwe resultaten van schoonmaakmiddelenproducent Clorox overtuigden duidelijk niet en dit aandeel werd bijna 12 procent lager gezet.
NXP
Ook het Nederlandse NXP, dat een notering heeft in New York, trok de aandacht. De chipfabrikant is met optimistische vooruitzichten gekomen, maar werd op Wall Street toch 0,5 procent lager gezet. Door het wereldwijde chiptekort is er veel vraag naar chips en niet alleen de voormalige halfgeleiderdivisie van Philips maar alle chipbedrijven maken daardoor de laatste tijd flinke groei door.
Er was ook ander nieuws met een Nederlands tintje. Frisdranken- en snackbedrijf PepsiCo verkoopt enkele sapmerken in de Verenigde Staten en Europa aan de Franse investeerder PAI partners, die tevens de eigenaar is van de Rotterdamse Wicky-maker Refresco. PepsiCo noteerde in de vroege handel in New York 0,3 procent hoger.
De euro was 1,1864 dollar waard, tegen 1,1875 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2 procent goedkoper op 69,73 dollar. Brentolie kostte 1,8 procent minder op 71,60 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
12 uur geleden