Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street ook optimistisch door EU-akkoord herstelfonds

Wall Street ook optimistisch door EU-akkoord herstelfonds

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers in de Verenigde Staten delen in het optimisme naar aanleiding van het steunpakket dat de Europese leiders overeenkwamen na een lange EU-top. Verder ging de aandacht uit naar de resultaten van bedrijven als Coca-Cola, Philip Morris en IBM.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,9 procent in de plus op 26.915 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 3270 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 0,1 procent tot 10.776 punten.

Technologieconcern IBM deed goede zaken met zijn clouddivisie in de coronatijd. Desondanks daalde de omzet omdat grote klanten door de crisis digitaliseringsprojecten juist uitstelden of vertraagden. Het aandeel won in de eerste handelsminuten een kleine 3 procent.

Coca-Cola

Frisdrankproducent Coca-Cola (plus 3,9 procent) had last van de sluiting van onder meer horeca en sportstadions en het afgelasten van evenementen. De verkoop van drankjes buitenshuis is normaal gesproken goed voor ongeveer de helft van de omzet. Wel denkt Coca-Cola dat het ergste van de crisis nu achter de rug is.

Verder zag Philip Morris in het tweede kwartaal voorzichtig herstel. De sigarettenfabrikant rekent erop de winst dit jaar te kunnen laten groeien. Met name in de lucratieve Europese markten ging het weer wat beter gedurende de periode. Beleggers duwden het aandeel meer dan 5 procent omhoog.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Action keldert op beurs Londen om zwakkere verkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van winkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij discountwinkelketen Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.

9 minuten geleden
Teruggeroepen babymelk Danone in België per ongeluk weer verkocht

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.

1 uur geleden
S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

11 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

11 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

12 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

12 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

13 uur geleden