Wall Street ook optimistisch door EU-akkoord herstelfonds
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn dinsdag hoger aan de handelsdag begonnen. Beleggers in de Verenigde Staten delen in het optimisme naar aanleiding van het steunpakket dat de Europese leiders overeenkwamen na een lange EU-top. Verder ging de aandacht uit naar de resultaten van bedrijven als Coca-Cola, Philip Morris en IBM.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na de openingsbel 0,9 procent in de plus op 26.915 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 3270 punten en technologiebeurs Nasdaq klom 0,1 procent tot 10.776 punten.
Technologieconcern IBM deed goede zaken met zijn clouddivisie in de coronatijd. Desondanks daalde de omzet omdat grote klanten door de crisis digitaliseringsprojecten juist uitstelden of vertraagden. Het aandeel won in de eerste handelsminuten een kleine 3 procent.
Coca-Cola
Frisdrankproducent Coca-Cola (plus 3,9 procent) had last van de sluiting van onder meer horeca en sportstadions en het afgelasten van evenementen. De verkoop van drankjes buitenshuis is normaal gesproken goed voor ongeveer de helft van de omzet. Wel denkt Coca-Cola dat het ergste van de crisis nu achter de rug is.
Verder zag Philip Morris in het tweede kwartaal voorzichtig herstel. De sigarettenfabrikant rekent erop de winst dit jaar te kunnen laten groeien. Met name in de lucratieve Europese markten ging het weer wat beter gedurende de periode. Beleggers duwden het aandeel meer dan 5 procent omhoog.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
15 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
53 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
1 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Mogelijke nieuwe exportcontroles behoren tot de grootste punten van zorg van ASML, zei financieel topman Roger Dassen in een toelichting op de kwartaalcijfers. Hij verwees naar een nieuw wetsvoorstel dat congresleden in de Verenigde Staten onlangs hebben ingediend over beperkingen voor de export van technologie naar China.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De reguliere postbezorging blijft in handen van PostNL. Twee andere bedrijven hadden aangeboden de zogenoemde universele postdienst (UPD) over te nemen, maar hun verzoek om daar een selectieprocedure voor te starten, is afgewezen. Zij hebben daartegen geen bezwaar gemaakt, meldt minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.
1 uur geleden