Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag om rentezorgen, verwerkte ook uitspraken Trump

Wall Street omlaag om rentezorgen, verwerkte ook uitspraken Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handel uitgegaan. Volgens analisten zijn beleggers na het verschijnen van nieuwe economische cijfers bezorgd geworden dat een opleving van de inflatie het tempo van de versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve zou kunnen vertragen. Wall Street kreeg ook een hele reeks uitspraken van aankomend president Donald Trump te verwerken.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 42.528,36 punten. De brede S&P 500 zakte 1,1 procent tot 5909,03 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,9 procent tot 19.489,68 punten. Aan het begin van de handelsdag was nog sprake van plussen. De aandelenkoersen verloren evenwel terrein toen uit een nieuw rapport over de Amerikaanse dienstensector bleek dat een prijsindicator het hoogste niveau sinds begin 2023 bereikte.

Vooral techbedrijven gingen hard omlaag op de beurs, iets wat vaker gebeurt als bij beleggers sprake is van rentezorgen. Zo zakte AI-chipconcern Nvidia na een openingswinst uiteindelijk meer dan 6 procent. Tesla leverde dik 4 procent aan waarde in, Apple zo'n 1 procent en Amazon ruim 2 procent.

Meta

Trump sloot op een persbijeenkomst later op de dag niet uit militaire of economische druk te zullen gebruiken om het Panamakanaal of Groenland in handen te krijgen. Ook zei hij het door vertrekkend president Joe Biden aangekondigde verbod op olie- en gasboringen voor de Amerikaanse kust in te trekken zodra hij het presidentschap overneemt. Daarbij gaf hij aan dat zijn regering olie- en gasontwikkeling in het Arctic National Wildlife Refuge zou toestaan en dat hij zou proberen nieuwe windmolenprojecten tegen te houden.

De grote Amerikaanse olieconcerns Chevron en ExxonMobil waren wel winnaars op de beurs. Zij kregen er tot bijna 2 procent aan beurswaarde bij, waarbij ze waarschijnlijk ook profiteerden van het oplopen van de olieprijzen. Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 74,30 dollar per vat.

Verder zakte Meta 2 procent. Het socialemediabedrijf Meta stopt in de Verenigde Staten met feitelijke controles door experts op berichten die zich snel verspreiden op Facebook of Instagram. Trump ging tijdens zijn persbijeenkomst ook in op de aankondiging van Meta. Hij merkte op dat die stap "waarschijnlijk" werd ingegeven door zijn dreigementen richting Meta-baas Mark Zuckerberg. Trump hekelde in het verleden meermaals het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

1 uur geleden
EU stelt Mercosur-akkoord met maand uit

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie neemt nog een maand extra de tijd om een omstreden vrijhandelsakkoord met Zuid-Amerikaanse landen te sluiten. De Mercosur-overeenkomst wordt niet zaterdag, maar in januari pas getekend, zeggen EU-diplomaten. De Mercosur-landen zouden hebben laten weten dat geduld nog te kunnen opbrengen.

1 uur geleden
'Echte kaas zonder koeien' dichterbij door miljoeneninvestering

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardige-kaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, heeft in een eerste financieringsronde meer dan 6 miljoen euro opgehaald. Dat geld wil de Nederlands-Belgische onderneming gebruiken bij de voorbereidingen om "echte kaas" op de markt te brengen waaraan geen koe te pas komt.

2 uur geleden
Winst voor AEX na rentebesluit ECB, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst de handel uitgegaan na het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone opnieuw onveranderd te laten. De chipfondsen in de hoofdindex toonden herstel van de verliezen een dag eerder, mede geholpen door sterke cijfers en vooruitzichten van het Amerikaanse Micron Technology.

4 uur geleden
Rechter: Nederland mag toeslag op pakjes van buiten EU invoeren

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid mag een afhandelingstoeslag invoeren op pakketjes van buiten de EU, oordeelt de kortgedingrechter in Den Haag. Logistiek dienstverlener ViaEurope, dat de inklaring bij de douane doet voor onder andere webwinkels Temu en Shein, was naar de rechter gestapt. Die ziet echter geen reden om in te grijpen en heeft de vorderingen over de zogenoemde handling fee afgewezen.

4 uur geleden
Claimclub zet mkb-claim tegen ABN AMRO door in hoger beroep

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Massaschade & Consument (SMC) wil via een hoger beroep opnieuw proberen compensatie af te dwingen van ABN AMRO voor een groep zakelijke klanten die jarenlang te veel rente zouden hebben betaald. De rechtbank in Amsterdam oordeelde in juli dat de ondernemers namens wie de claim was ingediend te veel van elkaar verschillen voor zo'n collectieve zaak en verklaarde de claimorganisatie niet-ontvankelijk. Daar wil de stichting het niet bij laten zitten.

5 uur geleden
Trump Media gaat fuseren met kernfusiebedrijf TAE

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Trump Media & Technology Group van de Amerikaanse president Donald Trump, dat onder meer zijn socialemediaplatform Truth Social bezit, gaat fuseren met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie. Met de transactie die geheel in aandelen wordt afgehandeld, is meer dan 6 miljard dollar gemoeid.

5 uur geleden