Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag om rentezorgen, verwerkte ook uitspraken Trump

Wall Street omlaag om rentezorgen, verwerkte ook uitspraken Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handel uitgegaan. Volgens analisten zijn beleggers na het verschijnen van nieuwe economische cijfers bezorgd geworden dat een opleving van de inflatie het tempo van de versoepeling van het monetaire beleid door de Federal Reserve zou kunnen vertragen. Wall Street kreeg ook een hele reeks uitspraken van aankomend president Donald Trump te verwerken.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent lager op 42.528,36 punten. De brede S&P 500 zakte 1,1 procent tot 5909,03 punten en technologiegraadmeter Nasdaq verloor 1,9 procent tot 19.489,68 punten. Aan het begin van de handelsdag was nog sprake van plussen. De aandelenkoersen verloren evenwel terrein toen uit een nieuw rapport over de Amerikaanse dienstensector bleek dat een prijsindicator het hoogste niveau sinds begin 2023 bereikte.

Vooral techbedrijven gingen hard omlaag op de beurs, iets wat vaker gebeurt als bij beleggers sprake is van rentezorgen. Zo zakte AI-chipconcern Nvidia na een openingswinst uiteindelijk meer dan 6 procent. Tesla leverde dik 4 procent aan waarde in, Apple zo'n 1 procent en Amazon ruim 2 procent.

Meta

Trump sloot op een persbijeenkomst later op de dag niet uit militaire of economische druk te zullen gebruiken om het Panamakanaal of Groenland in handen te krijgen. Ook zei hij het door vertrekkend president Joe Biden aangekondigde verbod op olie- en gasboringen voor de Amerikaanse kust in te trekken zodra hij het presidentschap overneemt. Daarbij gaf hij aan dat zijn regering olie- en gasontwikkeling in het Arctic National Wildlife Refuge zou toestaan en dat hij zou proberen nieuwe windmolenprojecten tegen te houden.

De grote Amerikaanse olieconcerns Chevron en ExxonMobil waren wel winnaars op de beurs. Zij kregen er tot bijna 2 procent aan beurswaarde bij, waarbij ze waarschijnlijk ook profiteerden van het oplopen van de olieprijzen. Amerikaanse olie werd 1 procent duurder op 74,30 dollar per vat.

Verder zakte Meta 2 procent. Het socialemediabedrijf Meta stopt in de Verenigde Staten met feitelijke controles door experts op berichten die zich snel verspreiden op Facebook of Instagram. Trump ging tijdens zijn persbijeenkomst ook in op de aankondiging van Meta. Hij merkte op dat die stap "waarschijnlijk" werd ingegeven door zijn dreigementen richting Meta-baas Mark Zuckerberg. Trump hekelde in het verleden meermaals het beleid van Meta om nepnieuws tegen te gaan.

Meer uit Financieel

Netflix denkt ondanks hogere kosten winstgevender te worden

LOS GATOS (ANP) - Netflix verwacht ondanks de gehoopte overname van grote delen van Warner Bros. Discovery en extra uitgaven aan shows winstgevender te worden in 2026. In het laatste kwartaal van vorig jaar profiteerde de streamingdienst van nieuwe abonnees en hogere prijzen, meldt Netflix bij zijn resultaten.

53 minuten geleden
Trumps Groenland-escalatie jaagt Wall Street schrik aan

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn op de eerste handelsdag na een extra lang weekend met forse verliezen gesloten. Beleggers schrokken van de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese bondgenoten in zijn poging Groenland in te lijven.

1 uur geleden
Frankrijk onderzoekt dood van baby die Nestlé-voeding kreeg

PARIJS (ANP) - Gezondheidsautoriteiten in Frankrijk onderzoeken het overlijden van een baby die babyvoeding van Nestlé had gedronken die deel uitmaakte van een grote terugroepactie. Het is nog niet duidelijk of de dood van het jonge kind te maken had met de voeding, benadrukt de organisatie tegenover persbureau AFP.

1 uur geleden
Luchthaven Schiphol stopt met X om beperkt bereik en toename haat

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is niet langer actief op socialemediaplatform X. Volgens de luchthaven is het bereik van X te beperkt, terwijl er zorgen zijn over een toename van desinformatie en haat op het platform.

5 uur geleden
Europese beurzen zakken opnieuw door oplopende spanningen met VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Amsterdam en andere Europese steden zijn dinsdag lager gesloten. Op de markten overheersten zorgen over dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump richting Europese landen omdat hij Groenland wil inlijven. Maandag leidde dat ook al tot verliezen.

5 uur geleden
Toezichthouders FNV 'tevreden' over aantal kandidaten bestuur

UTRECHT (ANP) - De tijdelijke toezichthouders bij vakbond FNV zijn "tevreden" over de hoeveelheid en de kwaliteit van de kandidaten die zich hebben gemeld voor een nieuw bestuur. Dit meldt de woordvoerster van toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts.

6 uur geleden
Trumps handelschef: dreiging met importheffingen 'gepast'

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer vindt dat Trumps dreiging met importheffingen voor Europese landen "een passend gebruik van heffingen" is. Dat zei hij tijdens een paneldiscussie op het World Economic Forum (WEF) in Davos. De Amerikaanse president maakte eerder bekend dat hij een importheffing wil opleggen aan landen die militairen naar Groenland hebben gestuurd. Dat eiland, dat bij Denemarken hoort, wil hij annexeren.

6 uur geleden