Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag na tegenvallend banenrapport VS

Wall Street omlaag na tegenvallend banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag lager geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street gaat vooral uit naar het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat veel zwakker uitviel dan verwacht. De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol bij het monetair beleid van de Federal Reserve.

De werkgelegenheid in de Verenigde Staten groeide in augustus met 235.000 arbeidsplaatsen, terwijl economen in doorsnee op een aanwas met 733.000 nieuwe banen hadden gerekend. Het is de zwakste banengroei in 's werelds grootste economie in zeven maanden. In juli was nog sprake van een groei met ruim 1 miljoen banen in de VS.

Volgens economen kunnen werkgevers terughoudender zijn geworden met het aannemen van nieuw personeel vanwege onzekerheid door de opmars van de Delta-variant van het coronavirus. Maar ook hebben veel werkgevers moeite om aan personeel te komen, wat de banengroei remt. Bij afzwakkend herstel van de arbeidsmarkt van de coronacrisis kan de Fed zijn steunmaatregelen langer in stand houden.

Didi Global

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang 0,3 procent lager op 35.324 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4526 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,2 procent tot 15.308 punten.

De in New York genoteerde Chinese taxi-app Didi Global won 5,2 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de Chinese hoofdstad Beijing een belang zou willen nemen in Didi en zelfs de controle bij het bedrijf zou willen overnemen. Didi ligt in eigen land onder vuur vanwege verdenkingen van ongeoorloofde praktijken en schendingen van privacyregels.

Virgin Galactic

Commercieel ruimtevaartbedrijf Virgin Galactic zakte 3,7 procent na een dag eerder ook al in het rood te zijn geëindigd. Het ruimtevliegtuig van Virgin Galactic mag voorlopig niet de lucht in. Tijdens de laatste vlucht, op 11 juli, week het toestel af van de afgesproken koers toen het op weg terug naar de aarde was. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA doet nu onderzoek.

Aan het kwartaalcijferfront kon chipconcern Broadcom op aandacht rekenen. De resultaten vielen beter uit dan verwacht en het aandeel Broadcom won ruim 2 procent. De maker van zakelijke server- en computersystemen Hewlett Packard Enterprise (HPE) opende eveneens de boeken en ging 2,7 procent omhoog.

Biotechnoloog Forte Biosciences kelderde meer dan 80 procent vanwege tegenvallende testresultaten met een experimenteel middel tegen eczeem.

Meer uit Financieel

Ajax sluit na aandeelhoudersvergadering nipt lager op Damrak

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het aandeel Ajax is vrijdag met een miniem verlies het weekend ingegaan op de beurs in Amsterdam. Beleggers schrokken niet van opmerkingen over de beursnotering van de club op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering. Op de Europese beurzen gingen de graadmeters over de gehele linie duidelijk omlaag, in navolging van stevige koersverliezen op Wall Street van donderdag. De beursgenoteerde voetbalclub zakte slechts met 0,4 procent.

50 minuten geleden
China opnieuw kritisch op Nederlandse opstelling rond Nexperia

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft opnieuw kritiek geuit op de Nederlandse opstelling bij het conflict rond chipbedrijf Nexperia. Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) zei deze week tegen The Guardian over het ingrijpen bij Nexperia dat hij "het achteraf opnieuw zo zou hebben gedaan". Dit noemt Beijing een "verdraaiing van de feiten" en "het door elkaar halen van goed en kwaad", staat in een vrijdag uitgegeven verklaring.

2 uur geleden
Wall Street verder omlaag na zwaarste verliezen in maand tijd

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag verder omlaaggegaan. Beleggers bleven voorzichtig na de uitverkoop bij Amerikaanse chip- en techbedrijven een dag eerder. De beursgraadmeters op Wall Street leden daardoor de zwaarste koersverliezen in een maand tijd. Veel grote techbedrijven zijn dit jaar flink in waarde gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), maar beleggers twijfelen of de waarderingen niet te hard zijn opgelopen.

3 uur geleden
Zwitserland bereikt na lang onderhandelen handelsdeal met VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Zwitserland heeft na de nodige vertraging ook een handelsovereenkomst gesloten met de Verenigde Staten. Volgens de Zwitsers daalt het Amerikaanse importtarief daardoor van 39 naar 15 procent, tot opluchting van onder meer horlogemakers in het Alpenland.

3 uur geleden
Energiecentrales Vattenfall definitief naar Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - De drie energiecentrales van Vattenfall bij het terrein van Tata Steel Nederland komen begin volgend jaar definitief in handen van de staalfabrikant. De twee bedrijven hebben hierover een definitieve overeenkomst ondertekend.

4 uur geleden
Zeeland Refinery kan doorgaan ondanks sancties tegen Lukoil

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De olieraffinaderij Zeeland Refinery bij Vlissingen komt niet stil te liggen door de Amerikaanse sancties tegen de Russische medeaandeelhouder Lukoil. Dat verzekert het Franse olieconcern TotalEnergies, dat voor 55 procent eigenaar is van de raffinaderij. Lukoil heeft de andere 45 procent in handen.

6 uur geleden
SnowWorld fuseert met Britse branchegenoot Snowcentres

ZOETERMEER (ANP) - SnowWorld gaat samen met de Britse branchegenoot Snowcentres. Dat heeft de uitbater van skihallen vrijdag bekendgemaakt. De nieuwe groep telt twaalf locaties in vijf landen: Nederland, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, België en Frankrijk.

6 uur geleden