Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers

Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager geopend. Beleggers Op Wall Street verwerken veel cijfers van bedrijven, waaronder grote namen als Facebook en Microsoft. Daarnaast werd gekauwd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en het nieuwe cijfer over uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,3 procent lager op 24.317 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1 procent tot 2909 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,4 procent in op 8877 punten.

De afgelopen weken klopten al meer dan 26 miljoen werkloze Amerikanen bij de overheid aan voor steun. Daar kwamen afgelopen week opnieuw 3,8 miljoen nieuwe aanvragen bij. De ECB hield zijn rente op hetzelfde lage niveau, maar breidde zijn crisissteun aan banken wel iets uit. De Federal Reserve had een dag eerder al besloten zijn aanpak gelijk te houden.

Microsoft

Facebook heeft zijn resultaten afgelopen kwartaal toch weer verbeterd ondanks de coronacrisis. Dat nieuws werd door beleggers enthousiast ontvangen. Het aandeel steeg meer dan 6 procent. Ook Tesla kreeg de handen van beleggers op elkaar, met een plus van ruim 7 procent. De maker van elektrische auto's boekte opnieuw winst en verbeterde de winstgevendheid, onder meer doordat de Chinese Gigafactory ging produceren. Daar liggen de personeelskosten lager.

Microsoft noteerde na zijn kwartaalbericht 0,2 procent lager. De Windows-maker profiteerde afgelopen kwartaal zoals verwacht wel van een toegenomen vraag naar clouddiensten door de plotselinge opkomst van thuiswerken. Fastfoodketen McDonald's (min 2,7 procent) zag zijn omzet flink dalen omdat een groot deel van zijn restaurants geheel of gedeeltelijk gesloten is. In China zijn vrijwel alle filialen inmiddels weer open, maar ligt het aantal klanten lager dan normaal.

Meer uit Financieel

Franse premier ziet mogelijkheden om drankheffing VS te vermijden

PARIJS (ANP/AFP) - Het is nog niet te laat om een deal te sluiten met de Amerikaanse president Donald Trump waarmee Europese landen fikse importheffingen op hun alcoholische dranken ontlopen. Dat zei de Franse premier François Bayrou in een interview met radiozender France Inter. "We hebben nog vijftien dagen om een uitweg te vinden", zei de politicus.

3 uur geleden
VS riskeren crisis met steun voor crypto, vindt ECB-bestuurder

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten riskeren een nieuwe financiële noodsituatie te creëren door de steun die de regering-Trump verleent aan de cryptosector, zei een Frans bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB). François Villeroy de Galhau, ook gouverneur van de Franse centrale bank, verwijt de Amerikanen te weinig oog te hebben voor de risico's rond cryptomunten.

5 uur geleden
Chinees techbedrijf Baidu komt met DeepSeek-concurrent

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese internetbedrijf Baidu heeft een nieuw model voor kunstmatige intelligentie (AI) onthuld en zijn chatbot gratis beschikbaar gesteld. Volgens de techonderneming is het model X1 op sommige punten beter dan concurrent DeepSeek, dat onlangs opzien baarde met de onthulling van een eigen AI-programma met bijbehorende chatbot.

6 uur geleden
Laadpaalbedrijven betreuren 'onverwachte toeslag' voor klanten

AMSTERDAM (ANP) - Laadpaalaanbieders TotalEnergies en Equans zeggen te zijn "geconfronteerd met een onverwachte toeslag" die laadsessies bij honderden publieke laadpalen in Nederland duurder maakte dan bekend. Ze reageren op berichten van een prijsvergelijker en app-ontwikkelaar. Die ontdekten dat elektrische rijders met een laadpas na de jaarwisseling telkens 2 cent per kilowattuur meer betaalden dan de officieel bekendgemaakte tarieven. Dat zou komen door een onopgemerkte tariefswijziging van een softwarebedrijf, maar dat wijst beschuldigingen van heimelijke prijsverhogingen van de hand.

19 uur geleden
Helft Belgische intercity's valt maandag uit door staking

BRUSSEL (ANP) - Door een staking op het spoor in België valt daar maandag de helft van alle intercity's uit. Dat komt naar voren uit een alternatief rittenschema van spoorwegmaatschappij NMBS, meldt persbureau Belga. Vakbonden organiseren de acties uit onvrede over plannen van de federale regering van België, waaronder een verhoging van de pensioenleeftijd en bezuinigingen bij de NMBS.

1 dag geleden
TotalEnergies verdacht van dood door schuld in Mozambique

NANTERRE (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een rechter gevraagd een onderzoek te openen naar TotalEnergies in Mozambique. In het Afrikaanse land vond in 2021 een dodelijke aanval plaats in de havenstad Palma, in de buurt van een groot gasproject van TotalEnergies. Het Franse olie- en gasconcern wordt ervan beschuldigd personeel onvoldoende te hebben beschermd tegen de aanval.

1 dag geleden
Indonesië laat weer arbeidsmigratie naar Saudi-Arabië toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië is van plan het verbod op arbeidsmigratie naar Saudi-Arabië op te heffen. De regering in Jakarta blokkeerde sinds 2015 de mogelijkheid voor Indonesiërs om bijvoorbeeld als huishoudelijke hulp aan de slag te gaan in de Golfstaat, vanwege zorgen over slechte werk- en leefomstandigheden voor arbeidsmigranten.

1 dag geleden