Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers

Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager geopend. Beleggers Op Wall Street verwerken veel cijfers van bedrijven, waaronder grote namen als Facebook en Microsoft. Daarnaast werd gekauwd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en het nieuwe cijfer over uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,3 procent lager op 24.317 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1 procent tot 2909 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,4 procent in op 8877 punten.

De afgelopen weken klopten al meer dan 26 miljoen werkloze Amerikanen bij de overheid aan voor steun. Daar kwamen afgelopen week opnieuw 3,8 miljoen nieuwe aanvragen bij. De ECB hield zijn rente op hetzelfde lage niveau, maar breidde zijn crisissteun aan banken wel iets uit. De Federal Reserve had een dag eerder al besloten zijn aanpak gelijk te houden.

Microsoft

Facebook heeft zijn resultaten afgelopen kwartaal toch weer verbeterd ondanks de coronacrisis. Dat nieuws werd door beleggers enthousiast ontvangen. Het aandeel steeg meer dan 6 procent. Ook Tesla kreeg de handen van beleggers op elkaar, met een plus van ruim 7 procent. De maker van elektrische auto's boekte opnieuw winst en verbeterde de winstgevendheid, onder meer doordat de Chinese Gigafactory ging produceren. Daar liggen de personeelskosten lager.

Microsoft noteerde na zijn kwartaalbericht 0,2 procent lager. De Windows-maker profiteerde afgelopen kwartaal zoals verwacht wel van een toegenomen vraag naar clouddiensten door de plotselinge opkomst van thuiswerken. Fastfoodketen McDonald's (min 2,7 procent) zag zijn omzet flink dalen omdat een groot deel van zijn restaurants geheel of gedeeltelijk gesloten is. In China zijn vrijwel alle filialen inmiddels weer open, maar ligt het aantal klanten lager dan normaal.

Meer uit Financieel

Wall Street wint na verwerpen heffingen Trump door Hooggerechtshof

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump. Trump kondigde vervolgens een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent aan die maximaal 150 dagen gaat gelden.

2 uur geleden
Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

4 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

4 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

6 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiƫle reactie gekomen.

7 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

7 uur geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

7 uur geleden