Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager geopend. Beleggers Op Wall Street verwerken veel cijfers van bedrijven, waaronder grote namen als Facebook en Microsoft. Daarnaast werd gekauwd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en het nieuwe cijfer over uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten.
De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,3 procent lager op 24.317 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1 procent tot 2909 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,4 procent in op 8877 punten.
De afgelopen weken klopten al meer dan 26 miljoen werkloze Amerikanen bij de overheid aan voor steun. Daar kwamen afgelopen week opnieuw 3,8 miljoen nieuwe aanvragen bij. De ECB hield zijn rente op hetzelfde lage niveau, maar breidde zijn crisissteun aan banken wel iets uit. De Federal Reserve had een dag eerder al besloten zijn aanpak gelijk te houden.
Microsoft
Facebook heeft zijn resultaten afgelopen kwartaal toch weer verbeterd ondanks de coronacrisis. Dat nieuws werd door beleggers enthousiast ontvangen. Het aandeel steeg meer dan 6 procent. Ook Tesla kreeg de handen van beleggers op elkaar, met een plus van ruim 7 procent. De maker van elektrische auto's boekte opnieuw winst en verbeterde de winstgevendheid, onder meer doordat de Chinese Gigafactory ging produceren. Daar liggen de personeelskosten lager.
Microsoft noteerde na zijn kwartaalbericht 0,2 procent lager. De Windows-maker profiteerde afgelopen kwartaal zoals verwacht wel van een toegenomen vraag naar clouddiensten door de plotselinge opkomst van thuiswerken. Fastfoodketen McDonald's (min 2,7 procent) zag zijn omzet flink dalen omdat een groot deel van zijn restaurants geheel of gedeeltelijk gesloten is. In China zijn vrijwel alle filialen inmiddels weer open, maar ligt het aantal klanten lager dan normaal.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
16 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
17 uur geleden