Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers

Wall Street omlaag na stortvloed aan bedrijfscijfers

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag lager geopend. Beleggers Op Wall Street verwerken veel cijfers van bedrijven, waaronder grote namen als Facebook en Microsoft. Daarnaast werd gekauwd op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) en het nieuwe cijfer over uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten.

De Dow-Jonesindex stond kort na de openingsbel 1,3 procent lager op 24.317 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1 procent tot 2909 punten en techbeurs Nasdaq leverde 0,4 procent in op 8877 punten.

De afgelopen weken klopten al meer dan 26 miljoen werkloze Amerikanen bij de overheid aan voor steun. Daar kwamen afgelopen week opnieuw 3,8 miljoen nieuwe aanvragen bij. De ECB hield zijn rente op hetzelfde lage niveau, maar breidde zijn crisissteun aan banken wel iets uit. De Federal Reserve had een dag eerder al besloten zijn aanpak gelijk te houden.

Microsoft

Facebook heeft zijn resultaten afgelopen kwartaal toch weer verbeterd ondanks de coronacrisis. Dat nieuws werd door beleggers enthousiast ontvangen. Het aandeel steeg meer dan 6 procent. Ook Tesla kreeg de handen van beleggers op elkaar, met een plus van ruim 7 procent. De maker van elektrische auto's boekte opnieuw winst en verbeterde de winstgevendheid, onder meer doordat de Chinese Gigafactory ging produceren. Daar liggen de personeelskosten lager.

Microsoft noteerde na zijn kwartaalbericht 0,2 procent lager. De Windows-maker profiteerde afgelopen kwartaal zoals verwacht wel van een toegenomen vraag naar clouddiensten door de plotselinge opkomst van thuiswerken. Fastfoodketen McDonald's (min 2,7 procent) zag zijn omzet flink dalen omdat een groot deel van zijn restaurants geheel of gedeeltelijk gesloten is. In China zijn vrijwel alle filialen inmiddels weer open, maar ligt het aantal klanten lager dan normaal.

Meer uit Financieel

Tata Steel blij met steun EU-parlement voor beperken staalimport

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland is blij met de steun van het Europees Parlement voor een nieuw quotum voor de import van staal. Een meerderheid van de Europarlementariërs stemde dinsdag in met een halvering van het huidige staalquotum, om de Europese markt te beschermen tegen staaloverschotten van buiten de EU.

12 minuten geleden
Medeoprichter OpenAI aan de slag bij AI-bedrijf Anthropic

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.

1 uur geleden
AEX levert deel van winst weer in, Adyen grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.

1 uur geleden
Fortnite keert na bijna zes jaar terug in App Store van Apple

CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.

2 uur geleden
LTO Nederland kritisch op Europees plan voor kunstmest

DEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
G7 roept op tot financiële voorzichtigheid om inflatierisico's

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.

3 uur geleden
UWV krijgt geen extra tijd voor afhandelen dossiers

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.

3 uur geleden