Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omlaag na reeks macrocijfers, retailer Gap onderuit

Wall Street omlaag na reeks macrocijfers, retailer Gap onderuit

NEW YORK (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurzen in New York kregen woensdag op de laatste volle handelsdag van de week een flinke hoeveelheid macrocijfers te verwerken. Zo kwam het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten uit op het laagste niveau sinds 1969. Verder werd de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal iets naar boven bijgesteld. Beleggers maken zich op voor een lang weekend.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,6 procent lager op 35.606 punten en de breed samengestelde S&P 500 zakte ook 0,6 procent, tot 4661 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 1 procent tot 15.619 punten. Wall Street is donderdag gesloten vanwege Thanksgiving Day. Op vrijdag wordt in New York maar een halve dag gehandeld. De vrijdag na Thanksgiving is koopjesfestijn Black Friday, waardoor met name winkelbedrijven de aandacht op zich gericht weten.

Beleggers zijn in afwachting van de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve, die na de slotbel op de Europese markten verschijnen. De aantekeningen geven mogelijk meer inzicht over de afbouw van de coronasteun door de Fed en de toekomstige rentestappen. Verschillende beleidsmakers van de Fed lijken voorstander te zijn van snellere steunafbouw.

Tesla

Gap kelderde 18 procent. De kledingverkoper kampt met productievertragingen en hogere transportkosten en kwam met tegenvallende kwartaalcijfers. Ook Nordstrom (min 24 procent) werd hard afgestraft na teleurstellende resultaten. De keten van warenhuizen heeft last van hogere loonkosten en voorraadproblemen. HP dikte juist 9 procent aan. De computermaker schroefde zijn verwachtingen op na sterke kwartaalresultaten. Concurrent Dell, die ook met cijfers kwam, won 3,4 procent.

Tesla ging 3,7 procent omlaag. Topman Elon Musk heeft na een pauze van een paar dagen de verkoop van zijn aandelen in de maker van elektrische auto's hervat. De miljardair verkocht nog eens 934.091 aandelen voor omgerekend zo'n 930 miljoen euro. Musk heeft nu 9,2 miljoen aandelen Tesla verkocht sinds hij op 6 november een Twitter-enquête hield met de vraag of hij 10 procent van zijn belang moest verkopen. Om de drempel van 10 procent te bereiken moet Musk in totaal ongeveer 17 miljoen aandelen verkopen.

Deere klom 5,5 procent. De fabrikant van landbouwmachines boekte afgelopen kwartaal meer winst dan analisten hadden verwacht en kijkt positief vooruit.

Meer uit Financieel

Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

1 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

2 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

2 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

2 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

3 uur geleden
Oud-Kamerlid wordt voorzitter brancheorganisatie openbaar vervoer

DEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.

4 uur geleden
Nippon Paint en Sherwin-Williams zien af van overnamepoging Akzo

TOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.

4 uur geleden