Wall Street omlaag door vrees voor escalatie conflict Israël-Iran
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten openden maandag hoger, maar sloten flink lager. Dat kwam vooral door zorgen bij beleggers over hoe Israël gaat reageren op de aanval van Iran. Goldman Sachs ging wel omhoog, met 2,9 procent. De zakenbank boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij sterke inkomsten van zijn investeringsdivisie.
De Dow-Jonesindex eindigde met een verlies van 0,7 procent op 37.735,11 punten. De breder samengestelde S&P 500-index verloor 1,2 procent op 5061,82 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 1,8 procent omlaag tot 15.885,02 punten. Vrijdag gingen de Amerikaanse beurzen ook al flink omlaag door zorgen over het conflict in het Midden-Oosten. De Dow leed daardoor vorige week het grootste weekverlies in ruim een jaar tijd.
Tesla noteerde een koersverlies van 5,6 procent. De fabrikant van elektrische auto's gaat wereldwijd meer dan 10 procent van de banen schrappen om kosten te besparen. Dat zou neerkomen op zo'n 14.000 werknemers wereldwijd, meldde persbureau Bloomberg op basis van een interne email die topman Elon Musk naar het personeel stuurde. Eerder gingen al geruchten rond over de ontslagronde. Tesla kampt al langere tijd met tegenvallende verkopen.
JPMorgan Chase en Apple
JPMorgan Chase eindigde een fractie hoger en herstelde niet van de koersdreun van 6,5 procent afgelopen vrijdag. De grootste bank van de Verenigde Staten ging toen omlaag, ondanks meevallende kwartaalcijfers. Branchegenoten Morgan Stanley en Bank of America, die dinsdag de boeken openen, gingen tot 0,9 procent vooruit.
Apple verloor 2,2 procent. Het techconcern heeft in het eerste kwartaal ongeveer 10 procent minder iPhones verkocht. De Zuid-Koreaanse concurrent Samsung heeft daardoor volgens marktonderzoeker IDC de koppositie in de smartphonemarkt weer afgepakt van Apple.
American Airlines
American Airlines Group werd 1,6 procent lager gezet. Een pilotenvakbond van de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij waarschuwde voor een "aanzienlijke piek" in veiligheids- en onderhoudsgerelateerde problemen bij het bedrijf. De Allied Pilots Association (APA) noemde "problematische trends" in een memo, waaronder gereedschap zoals hamers die in de wielkasten van vliegtuigen blijven slingeren.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP) - Nederland moet zo snel mogelijk "gunstige omstandigheden" creëren voor het oplossen van interne conflicten bij chipmaker Nexperia, vindt de Chinese regering. Voor de oorzaak van de internationale ruzie rond de Nijmeegse chipmaker wijst het Chinese ministerie van Handel naar "de Nederlandse kant", meldt persbureau Reuters.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen en Magnum behoorden donderdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs na tegenvallende kwartaalberichten. Betaalbedrijf Adyen, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh, Spotify en Groupon, kelderde 18 procent ondanks een stevige stijging van de omzet in de tweede helft van 2025. Voor dit jaar werd de omzetverwachting echter bijgesteld tot een groei van 20 tot 22 procent. Eerder rekende Adyen nog op een omzetstijging van 20 tot 25 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, profiteert van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel. Mede daardoor is er afgelopen jaar 2,6 miljard euro aan pensioengeld ingestroomd bij de pensioentak van de verzekeraar. Topman David Knibbe zag verder groei met verzekeringen in het buitenland en wijst erop dat het door AI tegelijk lukt om kosten te verlagen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Mercedes-Benz verwacht dat de winstmarges dit jaar onder druk blijven staan. Het autoconcern uit Stuttgart worstelt met de verhoogde Amerikaanse invoerheffingen en scherpe concurrentie van autoproducenten in China.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever heeft in het eerste jaar onder topman Fernando Fernandez een hogere winst in de boeken gezet. Het Britse bedrijf achter merken als Dove, Knorr en Rexona zette vaart achter een grote reorganisatie om kosten te besparen. Ook kondigde Unilever veel verkoopdeals aan om van minder goed presterende merken af te komen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - IJsbedrijf Magnum, ook bekend van merken als Cornetto en Ben & Jerry's, heeft vorig jaar een fors lagere nettowinst in de boeken gezet. Dat had onder meer te maken met kosten voor de afsplitsing van Unilever. De opbrengsten daalden licht.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse betaalbedrijf Adyen verwacht dat de omzet dit jaar met minstens 20 procent stijgt, na een groei van 21 procent vorig jaar. De winst uit de gewone bedrijfsactiviteiten klom afgelopen jaar met 26 procent tot 1,3 miljard euro, maakte het in Amsterdam gevestigde bedrijf donderdag bekend.
2 uur geleden