Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omhoog nu de VS officieus in recessie verkeren

Wall Street omhoog nu de VS officieus in recessie verkeren

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten de handel uitgegaan, nadat bekend werd dat de Verenigde Staten officieus in een recessie zijn beland. Beleggers denken namelijk dat de zwakke prestaties van de Amerikaanse economie ervoor kunnen zorgen dat de Federal Reserve wat terughoudender wordt als het gaat om het opvoeren van de rente.

In het tweede kwartaal nam de omvang van de grootste economie ter wereld voor het tweede kwartaal op rij iets af. Dat dit nieuws niet voor een schokgolf op de aandelenbeurzen zorgde heeft alles te maken met het rentebeleid van de Fed. De renteverhogingen van de centrale bank zijn namelijk slecht voor de waardering van aandelen. Als de Fed straks een pas op de plaats maakt in zijn strijd tegen de hoge inflatie juichen beleggers dat dus toe.

"Slecht nieuws wordt goed nieuws", verklaart een deskundige bij de firma State Street Global Advisors. "Als de economie vertraagt, zullen de inflatiemaatregelen waarschijnlijk dalen."

Meta

De Dow-Jonesindex ging met een plus van 1 procent de handel uit op 32.529,63 punten. De brede S&P 500 won 1,2 procent tot 4072,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,1 procent tot 12.162,59 punten.

Het was ook een drukke cijferdag op Wall Street. Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, werd door beleggers zo'n 5 procent lager gezet. Het bedrijf dat ook eigenaar is van WhatsApp en Instagram, zag de kwartaalomzet voor het eerst in zijn bestaan dalen. Dat kwam doordat adverteerders minder uitgaven aan reclames vanwege de afzwakkende economie. Om kosten te besparen gaat Facebook minder mensen aannemen.

Ford

Ford steeg meer dan 6 procent. De automaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst ondanks leveringsproblemen van chips en andere materialen. Ford profiteerde daarbij van hogere verkoopprijzen. Voor het komende halfjaar verwacht Ford dat er meer materialen beschikbaar komen en dat er meer auto's gemaakt kunnen worden. Tegelijkertijd rekent het bedrijf op hogere kosten door de sterke inflatie. Om dat te compenseren gaat Ford snijden in het personeelsbestand.

Comcast daalde op zijn beurt dik 9 procent. De kabelmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer omzet maar wist voor het eerst geen nieuwe klanten aan te trekken voor zijn breedbanddiensten. Motorenfabrikant Harley-Davidson won bijna 8 procent na beter dan verwachte kwartaalcijfers.

De euro was 1,0186 dollar waard, tegen 1,0158 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 97,16 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 107,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

3 uur geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

3 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

7 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

7 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

8 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

9 uur geleden