Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omhoog nu de VS officieus in recessie verkeren

Wall Street omhoog nu de VS officieus in recessie verkeren

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten de handel uitgegaan, nadat bekend werd dat de Verenigde Staten officieus in een recessie zijn beland. Beleggers denken namelijk dat de zwakke prestaties van de Amerikaanse economie ervoor kunnen zorgen dat de Federal Reserve wat terughoudender wordt als het gaat om het opvoeren van de rente.

In het tweede kwartaal nam de omvang van de grootste economie ter wereld voor het tweede kwartaal op rij iets af. Dat dit nieuws niet voor een schokgolf op de aandelenbeurzen zorgde heeft alles te maken met het rentebeleid van de Fed. De renteverhogingen van de centrale bank zijn namelijk slecht voor de waardering van aandelen. Als de Fed straks een pas op de plaats maakt in zijn strijd tegen de hoge inflatie juichen beleggers dat dus toe.

"Slecht nieuws wordt goed nieuws", verklaart een deskundige bij de firma State Street Global Advisors. "Als de economie vertraagt, zullen de inflatiemaatregelen waarschijnlijk dalen."

Meta

De Dow-Jonesindex ging met een plus van 1 procent de handel uit op 32.529,63 punten. De brede S&P 500 won 1,2 procent tot 4072,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,1 procent tot 12.162,59 punten.

Het was ook een drukke cijferdag op Wall Street. Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, werd door beleggers zo'n 5 procent lager gezet. Het bedrijf dat ook eigenaar is van WhatsApp en Instagram, zag de kwartaalomzet voor het eerst in zijn bestaan dalen. Dat kwam doordat adverteerders minder uitgaven aan reclames vanwege de afzwakkende economie. Om kosten te besparen gaat Facebook minder mensen aannemen.

Ford

Ford steeg meer dan 6 procent. De automaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst ondanks leveringsproblemen van chips en andere materialen. Ford profiteerde daarbij van hogere verkoopprijzen. Voor het komende halfjaar verwacht Ford dat er meer materialen beschikbaar komen en dat er meer auto's gemaakt kunnen worden. Tegelijkertijd rekent het bedrijf op hogere kosten door de sterke inflatie. Om dat te compenseren gaat Ford snijden in het personeelsbestand.

Comcast daalde op zijn beurt dik 9 procent. De kabelmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer omzet maar wist voor het eerst geen nieuwe klanten aan te trekken voor zijn breedbanddiensten. Motorenfabrikant Harley-Davidson won bijna 8 procent na beter dan verwachte kwartaalcijfers.

De euro was 1,0186 dollar waard, tegen 1,0158 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 97,16 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 107,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ACM onderzoekt garanties en reparaties huishoudapparaten

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) stelt een onderzoek in naar garanties en reparaties van huishoudelijke producten, zoals televisies, wasmachines en computers. Een nieuw speerpunt van de waakhond is duurzamer en circulair produceren makkelijker te maken en daar vloeit het onderzoek uit voort.

6 minuten geleden
Duits handelsoverschot met VS daalt door importheffingen Trump

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het Duitse handelsoverschot met de Verenigde Staten is in het eerste kwartaal van dit jaar afgenomen door de hogere handelstarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft opgelegd. Van een handelsoverschot is sprake wanneer een land meer goederen en diensten verkoopt aan het buitenland dan dat het koopt.

49 minuten geleden
Brussel somberder over groei economie door hoge energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Brussel is een stuk somberder geworden over de economie van de Europese Unie dan in het najaar van 2025. Door de hoge brandstofprijzen als gevolg van de Iranoorlog vertraagt de economische groei aanzienlijk. Tegelijkertijd wordt het leven voor EU-inwoners een stuk duurder, raamt de Europese Commissie in haar voorjaarsprognose.

1 uur geleden
Saudische olie-export op hoogste niveau in ruim drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De inkomsten van Saudi-Arabiƫ uit olie-export zijn in de eerste maand van de oorlog in het Midden-Oosten gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar. De totale waarde hiervan bedroeg in maart 24,7 miljard dollar, 37 procent meer dan in dezelfde maand vorig jaar.

1 uur geleden
Gasunie en Duitse netbeheerders werken aan waterstofverbinding

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse Gasunie en de Duitse netbeheerders Open Grid Europe en Thyssengas gaan samen een waterstofverbinding tussen Nederland en Duitsland ontwikkelen. De waterstofnetwerken van beide landen worden met elkaar verbonden. Dat willen ze rond 2031 realiseren, staat in een overeenkomst die ze hebben getekend.

1 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone krimpt door oorlog in Midden-Oosten

LONDEN (ANP/RTR) - De economische activiteit in de eurozone is in mei verder gekrompen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens marktonderzoeker S&P Global wordt vooral de dienstensector, de belangrijkste motor van de economie van het eurogebied, hard getroffen door de stijging van de kosten van het levensonderhoud door de oorlog.

1 uur geleden
FNV: meer transparantie essentieel tegen loonongelijkheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt dat met het wetsvoorstel dat meer inzicht in loonverschillen regelt een "belangrijke stap" is gezet in "de strijd tegen de loonkloof tussen mannen en vrouwen". Volgens de vakbond is meer transparantie essentieel om loonongelijkheid te bestrijden.

2 uur geleden