Wall Street omhoog nu de VS officieus in recessie verkeren
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten de handel uitgegaan, nadat bekend werd dat de Verenigde Staten officieus in een recessie zijn beland. Beleggers denken namelijk dat de zwakke prestaties van de Amerikaanse economie ervoor kunnen zorgen dat de Federal Reserve wat terughoudender wordt als het gaat om het opvoeren van de rente.
In het tweede kwartaal nam de omvang van de grootste economie ter wereld voor het tweede kwartaal op rij iets af. Dat dit nieuws niet voor een schokgolf op de aandelenbeurzen zorgde heeft alles te maken met het rentebeleid van de Fed. De renteverhogingen van de centrale bank zijn namelijk slecht voor de waardering van aandelen. Als de Fed straks een pas op de plaats maakt in zijn strijd tegen de hoge inflatie juichen beleggers dat dus toe.
"Slecht nieuws wordt goed nieuws", verklaart een deskundige bij de firma State Street Global Advisors. "Als de economie vertraagt, zullen de inflatiemaatregelen waarschijnlijk dalen."
Meta
De Dow-Jonesindex ging met een plus van 1 procent de handel uit op 32.529,63 punten. De brede S&P 500 won 1,2 procent tot 4072,43 punten en techbeurs Nasdaq steeg 1,1 procent tot 12.162,59 punten.
Het was ook een drukke cijferdag op Wall Street. Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, werd door beleggers zo'n 5 procent lager gezet. Het bedrijf dat ook eigenaar is van WhatsApp en Instagram, zag de kwartaalomzet voor het eerst in zijn bestaan dalen. Dat kwam doordat adverteerders minder uitgaven aan reclames vanwege de afzwakkende economie. Om kosten te besparen gaat Facebook minder mensen aannemen.
Ford
Ford steeg meer dan 6 procent. De automaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst ondanks leveringsproblemen van chips en andere materialen. Ford profiteerde daarbij van hogere verkoopprijzen. Voor het komende halfjaar verwacht Ford dat er meer materialen beschikbaar komen en dat er meer auto's gemaakt kunnen worden. Tegelijkertijd rekent het bedrijf op hogere kosten door de sterke inflatie. Om dat te compenseren gaat Ford snijden in het personeelsbestand.
Comcast daalde op zijn beurt dik 9 procent. De kabelmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer omzet maar wist voor het eerst geen nieuwe klanten aan te trekken voor zijn breedbanddiensten. Motorenfabrikant Harley-Davidson won bijna 8 procent na beter dan verwachte kwartaalcijfers.
De euro was 1,0186 dollar waard, tegen 1,0158 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 97,16 dollar. Brentolie klom 0,8 procent in prijs tot 107,49 dollar per vat.
Meer uit Financieel
ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiële markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israël hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
5 uur geleden