Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street omhoog na herstel olieprijzen

Wall Street omhoog na herstel olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag met stevige plussen gesloten. Net als in Europa gaven de hogere olieprijzen het sentiment op Wall Street een duwtje in de rug. Beleggers verwerkten verder weer een reeks bedrijfscijfers. Onder meer Netflix en Snap openden de boeken.

De Dow-Jonesindex eindigde 2 procent hoger op 23.475,82 punten. De breed samengestelde S&P won 2,3 procent tot 2799,31 punten en techbeurs Nasdaq dikte 2,8 procent aan tot 8495,38 punten.

Oliereuzen als Chevron en ExxonMobil kregen er rond de 3 procent aan beurswaarde bij. Afgelopen tijd stond de oliesector nog zwaar onder druk, met fikse prijsdalingen door zowel de coronacrisis als een prijzenoorlog tussen Rusland en Saudi-Arabië. Eerder deze week zakte de prijs van een vat Amerikaanse olie zelfs onder de nul. Maar inmiddels wordt deze olie verhandeld voor 13,92 dollar, goed voor een dagwinst van ruim 20 procent. Brentolie werd 7 procent duurder op 20,69 dollar per vat.

Netflix

Videostreamingdienst Netflix zag een forse groei van het aantal gebruikers die ook nog eens langer keken. Het Amerikaanse bedrijf kon daar door de sterke dollar echter maar beperkt van profiteren en moest ook kosten maken omdat het filmen van nieuwe producties stil ligt. Bovendien waarschuwde Netflix dat een deel van de nieuwe kijkers mogelijk weer afhaakt als de beperkende coronamaatregelen worden afgebouwd. Het aandeel zakte zo'n 3 procent.

Ook Snap, het moederbedrijf van chatapp Snapchat, zag het aantal gebruikers stijgen nu mensen thuis zitten en andere manieren zoeken om contact te houden met familie en vrienden. Beleggers waren over dit bedrijf wel enthousiast en zetten Snap bijna 37 procent hoger.

L Brands

Verder stond L Brands, het bedrijf achter Victoria's Secret, in de schijnwerpers. De koers zakte bijna 16 procent na een bericht dat investeerder Sycamore zich terugtrekt uit een grote deal. Sycamore zou eigenlijk een meerderheidsbelang van 55 procent nemen in het lingeriemodehuis, bekend van zijn modeshows met topmodellen.

De euro was 1,0818 dollar waard, tegen 1,0830 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Wall Street begint met kleine plussen na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine plussen geopend na de koersverliezen een dag eerder. Op dinsdag werd het sentiment onder beleggers op Wall Street enigszins gedrukt door een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij verklaarde onder meer dat aandelen hoog gewaardeerd lijken te zijn. AI-chipconcern Nvidia behoorde tot de winnaars na de koersdaling van een dag eerder.

40 minuten geleden
Bessent praat met Argentinië over valuta-uitruil van 20 miljard

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft meer details gegeven over de financiële hulp die ze wil bieden aan Argentinië, dat kampt met onrust op de markten. Minister van Financiën Scott Bessent heeft onder andere gesproken over een zogeheten swapline van 20 miljard dollar met de Argentijnse centrale bank. Dat is een afspraak waarbij Amerikaanse dollars worden geruild voor Argentijnse peso's, wat de Argentijnen de mogelijkheid geeft de eigen munt te stutten.

41 minuten geleden
LEGO neemt indoorpretparken over van exploitant

BILLUND (ANP/RTR) - LEGO koopt 29 indoorpretparken rond de speelgoedblokjes van attractieparkexploitant Merlin Entertainments, het concern dat ook achter onder meer Legoland en Madame Tussauds zit. Met de deal is 200 miljoen pond gemoeid, ongeveer 229 miljoen euro.

2 uur geleden
Heinen: Nederlands stroomnet blijft in overheidshanden

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerder TenneT blijft als het aan minister Eelco Heinen (Financiën) ligt volledig in overheidshanden, ook nu de Duitse tak deels in private handen komt. "Het gaat om kritieke infrastructuur", aldus de VVD-bewindsman, die woensdag bekendmaakte dat TenneT Duitsland voor bijna de helft wordt verkocht aan drie investeerders die daarvoor 9,5 miljard euro op tafel leggen.

2 uur geleden
Drijvend zonnepark op Noordzee weggesleept na branden

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Een drijvend zonnepark dat sinds augustus op de Noordzee ligt, moet worden weggesleept. In korte tijd is al twee keer brand geweest op het zonnepark en de ontwikkelaar wil het probleem onderzoeken en oplossen. Dit bevestigt een woordvoerster van Eneco na berichtgeving door NH Nieuws. De energieleverancier is samen met Shell de uitbater van het windpark waarin het zonnepark ligt, Hollandse Kust Noord.

3 uur geleden
Allianz: vaker cyberaanvallen op kleinere bedrijven

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Cybercriminelen slaan vaker toe bij kleinere bedrijven omdat grote bedrijven steeds beter beveiligd worden tegen cyberaanvallen, waardoor ze een moeilijker doelwit worden. Dat meldt de Duitse verzekeraar Allianz. Ook breiden cybercriminelen hun activiteiten steeds verder uit buiten de Verenigde Staten en Europa naar bedrijven in Latijns-Amerika en Azië, aldus Allianz.

4 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent licht lager, Philips bij verliezers

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag licht lager geopend in navolging van de verliezen op Wall Street een dag eerder. Beleggers in Europa reageren op een toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Hij zei dat er nog altijd een risico bestaat dat een te sterke verlaging van de rente de inflatie in de Verenigde Staten te veel aanjaagt.

7 uur geleden