Wall Street omhoog na handelsdeal tussen VS en Japan
NEW YORK (ANP) - De aandelenmarkten in New York zijn woensdag met winsten geopend na het handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en Japan. Hierdoor namen de zorgen bij beleggers over de handelsoorlog wat af.
President Donald Trump spreekt van een "enorme deal", waarbij een wederzijdse importheffing van 15 procent wordt gehanteerd. Japan opent zijn grenzen voor de handel in auto's, vrachtwagens, rijst en andere landbouwproducten.
De Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,6 procent hoger op 44.754 punten. De S&P 500-index won 0,3 procent op 6331 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,2 procent omhoog tot 20.925 punten. Dinsdag sloot de S&P 500, waarin de 500 grootste beursgenoteerde bedrijven in de Verenigde Staten zijn opgenomen, voor de elfde keer op een recordniveau dit jaar. De beurshandel kreeg steun van signalen dat de Amerikaanse economie veerkrachtig is en van beter dan verwachte bedrijfsresultaten.
Hasbro
Speelgoedfabrikant Hasbro verloor 3,2 procent na de publicatie van zijn kwartaalresultaten. Het bedrijf boekte iets minder omzet en zag het operationele verlies oplopen tot 855 miljoen dollar. Toch verhoogde het bedrijf, bekend van onder meer Monopoly, Transformers, Peppa Pig en My Little Pony, zijn verwachtingen voor heel 2025.
Beleggers zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van Google-moederbedrijf Alphabet (min 0,1 procent) en elektrische autofabrikant Tesla (min 0,2 procent). Beide bedrijven komen woensdag als eerste van de grote Amerikaanse techconcerns met hun cijfers naar buiten. Van de ongeveer 17 procent van de S&P 500-bedrijven die tot nu toe deze periode hun resultaten hebben gepubliceerd, heeft 85 procent winstcijfers gemeld die de verwachtingen van Wall Street overtroffen.
Dit gold niet voor techbedrijf Texas Instruments, dat 11,3 procent van zijn beurswaarde verloor na de publicatie van een teleurstellend kwartaalrapport. De winstcijfers trokken ook branchegenoten zoals Analog Devices, NXP Semiconductors en ON Semiconductor omlaag, met koersverliezen tot 4,9 procent. Ook telecomconcern AT&T (min 2,8 procent) ging omlaag na de bekendmaking van zijn cijfers.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Een deel van de ruimbagage van reizigers via Schiphol blijft vrijdag achter op de luchthaven door een storing. Die raakt het systeem in vertrekhal 2, waardoor daar koffers handmatig moeten worden ingecheckt. Dit duurt langer, waardoor niet alle bagage mee kan.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen blijven de komende jaren stijgen, maar minder hard dan voorheen. Dat voorziet De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn nieuwe voorspellingen voor de economie. De betaalbaarheid van de woningen neemt echter af. In 2027 heeft waarschijnlijk maar één op de drie huishoudens genoeg inkomen voor de hypotheek van een gemiddelde woning. Dat was in 2019 nog bijna de helft.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Het Deense scheepvaartconcern Maersk heeft voor het eerst in bijna twee jaar door de Rode Zee gevaren. Het schip Sebarok legde de route richting het belangrijke Suezkanaal donderdag en vrijdag succesvol af. Door aanvallen van de Houthi-rebellen uit Jemen vermeed Maersk de doorgang sinds januari 2024.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een nieuw kabinet kan de economische groei in Nederland komende jaren behoorlijk op peil houden wanneer het direct knelpunten zoals de stikstofbeperkingen en het overvolle stroomnet aanpakt. Dat is de belangrijkste boodschap van De Nederlandsche Bank (DNB), die vrijdag met nieuwe economische ramingen is gekomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.
5 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.
5 uur geleden