Wall Street naar nieuwe records na besluit afbouw coronasteun Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag op nieuwe recordstanden gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het besluit van de Federal Reserve om deze maand te beginnen met de afbouw van de coronasteunmaatregelen voor de economie. Verder waren er cijfers over de Amerikaanse banenmarkt van loonstrookverwerker ADP en kwartaalresultaten van onder meer gamesbedrijf Activision Blizzard en taxi-app Lyft.
De Fed koopt nu nog maandelijks voor 120 miljard dollar aan obligaties op om de economie te stimuleren. Door het sterke herstel van de coronacrisis gaat de Fed dit programma met 15 miljard dollar per maand afbouwen. Dit was al verwacht op de financiële markten. Daarnaast herhaalde de Fed dat de hoge inflatie in de Verenigde Staten waarschijnlijk van tijdelijke aard is vanwege het herstel van de pandemie en de wereldwijde toeleveringsproblemen. Ook zei Fed-voorzitter Jerome Powell dat er geen haast is om de rente verhogen.
De Dow-Jonesindex sloot met een plus van 0,3 procent op 36.157,58 punten. De brede S&P 500 steeg 0,7 procent tot 4660,57 punten en de technologiebeurs Nasdaq won 1 procent tot 15.811,58 punten.
571.000 nieuwe banen
Volgens ADP kwamen er in oktober 571.000 banen bij in het bedrijfsleven in de VS, wat meer is dan verwacht. In september viel de aanwas van banen nog tegen. Vooral in de dienstensector vonden veel Amerikanen werk door de versoepelde coronamaatregelen.
Activision Blizzard, bekend van onder meer Call of Duty, draaide in het derde kwartaal beter dan verwacht met een iets hogere omzet en winst dan een jaar eerder. De verwachtingen van het bedrijf voor heel het jaar en de uitgestelde release van twee spellen vielen bij beleggers echter slecht en het aandeel kelderde 14 procent.
Lyft
Lyft werd ruim 8 procent hoger gezet. De taxi-app zag de omzet uit ritjes met haast driekwart toenemen. Winkelketen Bed Bath & Beyond maakte een koerssprong van ruim 15 procent na het bekendmaken van een samenwerking met Kroger. Die supermarktketen steeg 5,5 procent.
Andere bedrijven met cijfers waren onder meer telecomconcern T-Mobile US (plus 5,3 procent) en zorgverzekeraar en apothekersconcern CVS Health (plus 5,6 procent).
De euro was 1,1603 dollar waard, tegen 1,1581 dollar bij het slot van de handel in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 4,8 procent in prijs tot 79,89 dollar. Brentolie werd 4,2 procent goedkoper op 81,19 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft Amerikaanse volksvertegenwoordigers gewaarschuwd dat het Chinese AI-bedrijf DeepSeek op oneerlijke wijze technologie van Amerikaanse concurrenten kopieert. Volgens de ChatGPT-maker kan dit het technologische voordeel van de Verenigde Staten ondermijnen.
39 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koersverliezen gesloten. Bij de bedrijven op Wall Street moest Cisco Systems het ontgelden na bekendmaking van cijfers. De maker van netwerkapparatuur zoals routers en switches kwam met tegenvallende verwachtingen voor het lopende kwartaal en dook meer dan 12 procent in het rood.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft bij een nieuwe financieringsronde 30 miljard dollar opgehaald, waarbij de onderneming een waardering werd toegekend van 380 miljard dollar. Dat maakte Anthropic donderdag bekend. Met het geld wil het Amerikaanse bedrijf verdere investeringen doen in de concurrentiestrijd met rivalen als ChatGPT-moeder OpenAI.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie begint een nieuw onderzoek naar Google over zorgen dat het Amerikaanse techbedrijf de prijzen voor advertenties op de zoekmachine kunstmatig hoog zou houden. Dat meldt persbureau Bloomberg dat documenten over de zaak heeft ingezien. Door die vermeende prijspraktijken zouden adverteerders op Google worden benadeeld, aldus de Commissie.
10 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - Als de 27 lidstaten van de EU in juni nog niet genoeg voortgang hebben gemaakt voor het opzetten van de Spaar- en Investeringsunie, moet een kleinere groep eensgezinde lidstaten ermee verder aan de slag. Dat stelde voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen donderdag na overleg met de EU-leiders. Deze kopgroep zou dan bestaan uit ten minste negen lidstaten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een flink verlies gesloten, onder druk van stevige minnen voor betalingsverwerker Adyen en ijsbedrijf Magnum door slecht ontvangen cijfers. Ook onder meer levensmiddelenconcern Unilever en verzekeraar NN Group kwamen met resultaten.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pastasauzenmerk Grand'Italia komt mogelijk in handen van het Franse Pimente Investissement, dat onderdeel is van investeerder CVC. Pimente voert hierover vergevorderde gesprekken met GBfoods Europe, waar de in Nederland gevestigde Grand'Italia-eigenaar GranFood onder valt. Dit meldt GBfoods, een groot levensmiddelenbedrijf in Europa.
12 uur geleden