Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street met winsten het weekend in

Wall Street met winsten het weekend in

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Op Wall Street werden onder meer de beloftes van president Donald Trump voor een eventuele tweede termijn verwerkt. Beleggers kauwden tevens na op de toespraak van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell, die donderdag verklaarde dat de Federal Reserve een hogere mate van inflatie zal toestaan.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 28.653,87 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,7 procent tot 3508,01 punten en technologiegraadmeter Nasdaq won 0,6 procent tot 11.695,63 punten.

Trump heeft gezegd in zijn tweede termijn als president de belastingen te zullen verlagen. Ook beloofde hij 10 miljoen banen te creëren in tien maanden, het land te veranderen in de "productiesupermacht van de wereld" en een einde te maken aan de Amerikaanse afhankelijkheid van China.

Coca-Cola

Bij de bedrijven ging de aandacht onder meer uit naar Coca-Cola, dat ruim 3 procent aan waarde won. Het frisdrankconcern kondigde een vrijwillige vertrekregeling voor personeel aan als onderdeel van een strategisch plan. Hier kunnen naar verwachting 4000 medewerkers gebruik van maken. In eerste instantie gaat het om werknemers in de VS, Canada en Puerto Rico. Coca-Cola sluit ontslagen ook niet uit.

HP Inc noteerde ruim 6 procent in de plus. De computerproducent heeft in het afgelopen kwartaal beter gepresteerd dan verwacht omdat de vraag naar bijvoorbeeld pc's en laptops flink toenam door het vele thuiswerken tijdens de coronacrisis. Casino- en hotelketens MGM Resorts International won daarnaast bijna 5 procent na een aankondiging dat het bedrijf 18.000 Amerikaanse werknemers ontslaat. De ingreep is nodig vanwege de virusuitbraak die een forse impact heeft op de resultaten van het bedrijf.

Herbalife

Verder heeft fabrikant van dieetproducten Herbalife een schikking getroffen van ruim 123 miljoen dollar, om vervolging af te kopen voor beschuldigingen dat het bedrijf Chinese ambtenaren omgekocht zouden hebben om makkelijker te kunnen groeien in China. Het aandeel ging 0,3 procent omlaag.

De euro noteerde op 1,1900 dollar, tegenover 1,1902 dollar bij het sluiten van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,1 procent in prijs tot 42,98 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 45,05 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ING: voorlopig geen daling huizenprijzen, ondanks stijgende rente

AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."

5 uur geleden
Beurzen in New York sluiten licht lager na oplopen rentezorgen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.

6 uur geleden
Trump zegt snel AI-adviseur te benoemen, benadrukt zelfregulering

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.

6 uur geleden
Autoconcern Stellantis legt fabrieken stil om batterijtekort

SOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.

6 uur geleden
Milieuorganisatie dient in Brussel klacht in over Nieuw-Zeeland

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.

7 uur geleden
Eurocommissaris: Brussel onderzoekt hoe brandstof goedkoper kan

DUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.

10 uur geleden
AEX nadert recordslot dankzij opmars chipaandelen, Arcadis omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.

11 uur geleden