Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street met winst de dag uit

Wall Street met winst de dag uit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag in het groen geëindigd. Zorgen over het herstel van de economie die door de notulen van de Federal Reserve waren aangewakkerd werden wat naar de achtergrond geduwd. Beleggers op Wall Street verwerkten verder onder meer tegenvallende cijfers over de wekelijkse uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten en wat bedrijfsresultaten.

De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent hoger op 27.739,73 punten. De brede S&P 500 steeg 0,3 procent tot 3385,51 punten. Techbeurs Nasdaq dikte 1,1 procent aan tot 11.264,95 punten.

Het aantal Amerikanen dat zich tot de overheid wendde voor een werkloosheidsuitkering is vorige week tegen de verwachting in toch weer boven de 1 miljoen uitgekomen. In totaal deden ruim 1,1 miljoen mensen vorige week een beroep op het sociale vangnet. Een week eerder dook het aantal aanvragen voor het eerst sinds eind maart onder de 1 miljoen.

Lyft

Taxi-apps Lyft (plus 5,8 procent) en Uber (plus 6,8 procent) maakten een koerssprongetje nadat een rechter bepaalde dat ze hun chauffeurs in Californië voorlopig nog niet in dienst hoven te nemen. Eerder bepaalde een rechter dat de bedrijven dat uiterlijk donderdag moesten regelen.

L Brands, het bedrijf achter lingeriemerk Victoria's Secret en maker van verzorgingsproducten Bath & Body Works, boekte afgelopen kwartaal winst. De resultaten werden geholpen door de boost in onlineverkopen. Kenners hadden juist op een verlies gerekend, mede door winkelsluitingen. Het aandeel werd 3,9 procent hoger gezet.

Cosmeticabedrijf Estée Lauder zakte juist 6,7 procent. De onderneming zag de verkoop met een derde teruglopen in het afgelopen kwartaal doordat wereldwijd veel winkels hun deuren moesten sluiten wegens de uitbraak van het coronavirus.

Intel

Chipmaker Intel dikte 1,7 procent aan na de bekendmaking voor 10 miljard dollar eigen aandelen in te willen kopen. Techreus Apple, die woensdag meer dan 2 biljoen dollar waard werd, steeg nog eens 2,2 procent. Een aandeel van maker van elektrische auto's Tesla werd dankzij een koersstijging van 6,6 procent meer dan 2000 dollar waard. Eind deze maand worden de aandelen in vijven gesplitst.

De euro was 1,1861 dollar waard, tegen 1,1857 dollar bij de slotbel in Europa. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 42,58 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 44,89 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

7 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

8 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

11 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

12 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

13 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

14 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

14 uur geleden