Wall Street met kleine plussen lang weekend in
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden plusjes een extra lang weekend ingegaan. De belangrijkste graadmeters speelden veel van hun eerdere winsten kwijt. Nieuws over de tweede besmettingsgolf met het coronavirus in de Verenigde Staten leidde de aandacht steeds meer af van een goed ontvangen banenrapport. Vrijdag zijn de beurzen gesloten in de aanloop naar Onafhankelijkheidsdag op zaterdag.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent hoger op 25.827,36 punten. De brede S&P 500 steeg 0,5 procent tot 3130,01 punten en techbeurs Nasdaq won 0,5 procent tot 10.207,63 punten.
Records van dagelijkse nieuwe besmettingen met het longvirus in de Verenigde Staten zijn de afgelopen dagen herhaaldelijk gebroken. In Florida steeg het aantal ziekenhuisopnamen door de longaandoening naar het hoogste aantal ooit op één dag. In de Texaanse stad Houston dreigen ic-afdelingen overbelast te raken.
Banenrapport
Eerder op de dag was er veel aandacht voor het banenrapport van de Amerikaanse overheid. In de Verenigde Staten kwamen er vorige maand 4,8 miljoen banen bij, exclusief de landbouw. Dat was meer dan economen in doorsnee hadden verwacht, wat tot optimisme stemde over het economisch herstel van de klap die de coronapandemie heeft uitgedeeld.
Bij de bedrijven won Tesla 8 procent na een kwartaalupdate over het aantal afgeleverde elektrische auto's. Die cijfers waren verrassend goed, mede gelet op fabriekssluitingen als gevolg van lockdownmaatregelen. Woensdag onttroonde Tesla al het Japanse Toyota als het autobedrijf met de hoogste beurswaarde.
American Airlines
American Airlines stond ook in de schijnwerpers, omdat het Amerikaanse ministerie van Financiën akkoord is over de voorwaarden voor noodleningen voor het bedrijf. Het aandeel verloor 2,4 procent. Biofarmaceut Moderna verloor bijna 5 procent na berichten dat het onderzoek naar zijn mogelijke coronavaccin vertraging had opgelopen, iets dat het bedrijf zelf tegenspreekt.
Een vat Amerikaanse olie steeg 1,3 procent in waarde tot 40,32 dollar. Brentolie werd 1,8 procent duurder op 42,79 dollar. De euro was 1,1238 dollar waard, tegenover 1,1241 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland verlengt opnieuw het verbod op de export van diesel om binnenlandse tekorten te voorkomen door de Oekraïense aanvallen op Russische olieraffinaderijen. Het verbod wordt nu verlengd tot eind september.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz overweegt een overname van de Britse autopechhulpdienst AA. Dat meldt nieuwszender Sky News. Met die overname kan volgens Sky een bedrag van 5 miljard pond, omgerekend 5,8 miljard euro, gemoeid zijn.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese chipbedrijf CXMT heeft in de Verenigde Staten een rechtszaak aangespannen tegen het Pentagon omdat het verwijderd wil worden van de zwarte lijst van het Amerikaanse leger. Het Pentagon stelt dat CXMT banden heeft met het Chinese leger.
15 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Ongeveer vierhonderd schepen liggen nog vast in de Perzische Golf sinds het begin van de Iranoorlog eind februari. Dat zegt de secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), Arsenio Dominguez. Ook ongeveer 6000 opvarenden zitten nog vast op schepen in de Perzische Golf vanwege de blokkade van de Straat van Hormuz. Iran claimt de volledige controle over de belangrijke vaarroute.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De havenstaking op vrijdag 4 september is vooral slecht voor het imago van de Rotterdamse haven, stelt haveneconoom Bart Kuipers. Volgens hem is betrouwbaarheid steeds belangrijker geworden voor grote containerreders. Het directe effect op de haven is volgens de econoom en het Havenbedrijf Rotterdam waarschijnlijk beperkt.
18 uur geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
1 dag geleden