Wall Street met klein verlies de handel uit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met kleine minnen gesloten. Beleggers in New York verwerkten tegenstrijdige berichten over de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast waren er geruchten over een megaovername van onlinebroker TD Ameritrade door branchegenoot Charles Schwab.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 27.766,29 punten. De brede S&P 500 zakte ook 0,2 procent, tot 3103,54 punten. Technologiebeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 8506,21 punten.
Berichten over de handelsgesprekken tussen de VS en China slingeren alle kanten op. Aan de ene kant was er een bericht dat een voorlopige handelsdeal er dit jaar niet meer in zit. Dat leek ook door president Donald Trump te worden bevestigd toen hij zei dat China nog niet genoeg heeft bewogen in de richting die hij wil. Anderzijds zou de Chinese toponderhandelaar zijn Amerikaanse collega's juist weer hebben uitgenodigd voor nieuw overleg in Peking.
Overname Ameritrade
Een overname van TD Ameritrade door Charles Schwab zou mogelijk snel worden aangekondigd. De twee bedrijven zijn de grootste beursgenoteerde onlinebrokers in de VS. Schwab (plus 7,3 procent) heeft een marktwaarde van 57,5 miljard dollar en Ameritrade (plus 17 procent) van 22,4 miljard dollar. Een samenvoeging zou een kolos opleveren met maar liefst 5 biljoen dollar aan gecombineerde activa.
Warenhuisketen Macy's verloor bijna 2,3 procent. Het bedrijf publiceerde minder dan verwachte cijfers en zette ook het mes in de verwachtingen. Het Chinese Canaan, dat zich bezighoudt met technologie rond cryptomunten, maakte een stormachtig debuut op Wall Street en eindigde iets onder de introductiekoers.
Koersen
Tevens kwamen er verschillende economische gegevens. De wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS bleven stabiel en de industriële bedrijvigheid rond de stad Philadelphia is toegenomen. Daarnaast meldde onderzoeksbureau Conference Board dat de vooruitzichten voor de Amerikaanse economie licht zijn gedaald. Verder ging de verkoop van bestaande woningen in de VS vorige maand omhoog.
De euro was 1,1061 dollar waard, tegen 1,1066 dollar in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 58,32 dollar en Brent klom 2 procent tot 63,64 dollar.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.
11 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.
48 minuten geledenBEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland exporteerde in november opnieuw een stuk meer goederen dan een jaar eerder. De groei van 4,7 procent is wel iets lager dan de 5,7 procent van oktober, maar wel weer hoger dan in de zes maanden daarvoor. Vooral transportmiddelen en machines gingen vaker naar het buitenland, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
5 uur geleden