Wall Street met klein verlies de handel uit
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen op Wall Street zijn donderdag met kleine minnen gesloten. Beleggers in New York verwerkten tegenstrijdige berichten over de handelsgesprekken tussen de Verenigde Staten en China. Daarnaast waren er geruchten over een megaovername van onlinebroker TD Ameritrade door branchegenoot Charles Schwab.
De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent lager op 27.766,29 punten. De brede S&P 500 zakte ook 0,2 procent, tot 3103,54 punten. Technologiebeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 8506,21 punten.
Berichten over de handelsgesprekken tussen de VS en China slingeren alle kanten op. Aan de ene kant was er een bericht dat een voorlopige handelsdeal er dit jaar niet meer in zit. Dat leek ook door president Donald Trump te worden bevestigd toen hij zei dat China nog niet genoeg heeft bewogen in de richting die hij wil. Anderzijds zou de Chinese toponderhandelaar zijn Amerikaanse collega's juist weer hebben uitgenodigd voor nieuw overleg in Peking.
Overname Ameritrade
Een overname van TD Ameritrade door Charles Schwab zou mogelijk snel worden aangekondigd. De twee bedrijven zijn de grootste beursgenoteerde onlinebrokers in de VS. Schwab (plus 7,3 procent) heeft een marktwaarde van 57,5 miljard dollar en Ameritrade (plus 17 procent) van 22,4 miljard dollar. Een samenvoeging zou een kolos opleveren met maar liefst 5 biljoen dollar aan gecombineerde activa.
Warenhuisketen Macy's verloor bijna 2,3 procent. Het bedrijf publiceerde minder dan verwachte cijfers en zette ook het mes in de verwachtingen. Het Chinese Canaan, dat zich bezighoudt met technologie rond cryptomunten, maakte een stormachtig debuut op Wall Street en eindigde iets onder de introductiekoers.
Koersen
Tevens kwamen er verschillende economische gegevens. De wekelijkse uitkeringsaanvragen in de VS bleven stabiel en de industriële bedrijvigheid rond de stad Philadelphia is toegenomen. Daarnaast meldde onderzoeksbureau Conference Board dat de vooruitzichten voor de Amerikaanse economie licht zijn gedaald. Verder ging de verkoop van bestaande woningen in de VS vorige maand omhoog.
De euro was 1,1061 dollar waard, tegen 1,1066 dollar in Europa. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 58,32 dollar en Brent klom 2 procent tot 63,64 dollar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.
3 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) wil dat toezichthouder Autoriteit Financiële Markten (AFM) onderzoek doet naar de gang van zaken rond het overnamebod op het Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat bevestigt VEB-directeur Gerben Everts na berichtgeving van BNR. Het aan de AEX genoteerde InPost maakte volgens de VEB pas laat en te beknopt melding van het overnamebod. Daardoor zijn beleggers mogelijk gedupeerd en kunnen mensen met voorkennis hebben geprofiteerd.
55 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen zijn gestegen naar het hoogste niveau sinds het najaar van 2023. Gevolg is dat ook de prijzen aan de pomp zullen oplopen, meldt UnitedConsumers. Het consumentencollectief schrijft de stijging toe aan een hogere olieprijs en geopolitieke onrust.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt erop dat de handelscommissie van het Europees Parlement een stemming over de handelsdeal met de VS weer op pauze wil zetten. Eerder zeiden de Groenen en de sociaaldemocraten de deal al te willen pauzeren vanwege twijfels over de betrouwbaarheid van de VS door nieuwe tarieven. Nu zegt ook de grootste partij EVP tegen Bloomberg "geen andere optie te zien" dan de stemming erover uit te stellen totdat er duidelijkheid is.
1 uur geledenSLEESWIJK (ANP) - De Nederlandse Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) is een nieuwe claimzaak begonnen tegen Meta, de eigenaar van Facebook en Instagram, in Duitsland. Volgens de stichting, die ook in Nederland een claimzaak tegen Meta heeft aangespannen, richt de collectieve schadevordering zich op het onrechtmatige gebruik van persoonsgegevens die zijn verzameld van Instagram- en Facebookgebruikers voor het trainen van Meta's AI-systemen.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM blijft voorlopig vliegen op Mexico. Ook Nederlandse reisbureaus merken nog weinig van de situatie in het land, laten zij desgevraagd weten. In een deel van Mexico is het onrustig sinds de dood van de beruchte drugsbaas El Mencho zondagochtend.
2 uur geleden