Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld

Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht hoger geopend na de kleine verliezen een dag eerder. Techbedrijven stonden om verschillende redenen in de belangstelling, maar beleggers doen het over het algemeen rustig aan. Wel is de angst voor stijgende inflatie weer wat afgenomen. Vrijdag komt een macro-economisch cijfer uit dat door de Federal Reserve belangrijk wordt geacht. Tot die tijd blijft de beurs vermoedelijk wat afwachtend reageren.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste minuten 0,2 procent omhoog tot 34.378 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4196 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,4 procent hoger gezet, op 13.706 punten.

Amazon (plus 0,2 procent) stond in de belangstelling nadat het bekendmaakte filmstudio MGM over te nemen voor 8,5 miljard dollar. De overname hing al enige tijd in de lucht. Met de deal wil Amazon zijn streamingdienst Prime Video van meer content voorzien en de concurrentie met onder meer Disney, Apple en Netflix beter aan kunnen gaan. MGM is de studio achter onder meer de James Bond-films.

Tesla

Tesla is in het nieuws vanwege mogelijke sabotage bij de nieuwe fabriek van het bedrijf in Berlijn. Elektriciteitskabels werden daar in brand gestoken en een links-radicale groepering claimt dat te hebben gedaan. De groep zegt dat elektrische auto's niet milieuvriendelijk zijn en daarom tegen Tesla te strijden.

De Europese Commissie maakt volgens de Financial Times binnen enkele dagen bekend een officieel onderzoek tegen Facebook (min 0,4 procent) te beginnen. Het socialemediabedrijf zou concurrenten als eBay en Marktplaats benadeeld hebben door zijn eigen dienst Marketplace te promoten onder al zijn gebruikers.

Uber

Uber (min 0,5 procent) sluit naar verwachting woensdag nog een deal met vakbond GMB in het Verenigd Koninkrijk. De chauffeurs van de taxidienst krijgen daardoor meer zeggenschap binnen het bedrijf.

Oliebedrijven ExxonMobil en Chevron (plus tot 0,5 procent) hebben hun aandeelhoudersvergaderingen. Beide bedrijven krijgen het verzoek om meer te doen aan het terugdringen van hun CO2-uitstoot.

Google

Ford (plus 4,5 procent) maakte bekend zijn investeringen in elektrische auto's met een derde te verhogen. De autoproducent geeft daar nu 30 miljard dollar voor uit en wil dat in 2030 vier op de tien nieuwe auto's volledig elektrisch zijn. Het bedrijf introduceerde onlangs zijn eerste volledig elektrische modellen.

Google sloot een deal met de Amerikaanse ziekenhuisketen HCA Healthcare om algoritmes te ontwikkelen voor de gezondheidszorg op basis van de patiëntendossiers van het zorgbedrijf. De zorgmarkt, waar biljoenen dollars in omgaan, is al langer bij techbedrijven in beeld. Google-moeder Alphabet werd 0,5 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Duitse investeringen in VS zakken naar laagste niveau in 3 jaar

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitse bedrijven hebben hun investeringen in de Verenigde Staten flink teruggeschroefd naar het laagste niveau in drie jaar. Dat komt volgens Reuters naar voren uit berekeningen van het Duitse Economisch Instituut (IW), die het persbureau heeft ingezien. Door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn bedrijven in de grootste economie van Europa terughoudender geworden.

2 uur geleden
India wil meer chipfabrieken en belooft jongeren gratis cursussen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Premier Narendra Modi van India wil meer chipfabrieken en kerncentrales in het land. Het zijn maatregelen die de Indiase economie verder moeten ontwikkelen, liet hij weten in een toespraak bij de viering van de onafhankelijkheid. Modi ging ook indirect in op de grote protesten tegen de geringe economische kansen voor jongeren, die uitbraken na een schandaal rond uitgelekte examens. De regeringsleider kondigde gratis opleidingen en examentrainingen aan voor miljoenen jongeren in India.

21 uur geleden
Regering VS is tegen inkopen Chinese geheugenchips door Apple

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Apple opgeroepen om geen geheugenchips van Chinese fabrikanten te kopen, meldt The Wall Street Journal. Dezelfde zakenkrant meldde onlangs dat het techbedrijf interesse heeft in chips van het Chinese CXMT.

22 uur geleden
EasyJet annuleert vluchten in Frankrijk wegens staking

PARIJS (ANP) - Een honderdtal vluchten van EasyJet zijn zaterdag en zondag in Frankrijk geannuleerd wegens een aangekondigde staking van cabinepersoneel.

1 dag geleden
Verliezen op Wall Street na tegenvallende winkelverkopen VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine minnen de handel uitgegaan. Beleggers hadden aandacht voor nieuwe macro-economische cijfers over Amerikaanse consumenten. Daaruit kwam onder meer naar voren dat de winkelverkopen in juli onverwachts waren gedaald vergeleken met de maand ervoor.

1 dag geleden
Noodlijdende bussenbouwer Ebusco twijfelt over voortbestaan

DEURNE (ANP) - De elektrische bussenfabrikant Ebusco kampt nog altijd met financiële problemen. Het bedrijf meldt bij zijn halfjaarresultaten dat inspanningen om de situatie te verbeteren "betekenisvolle vooruitgang" laten zien, maar dat de financiële positie van Ebusco "sterk beperkt" blijft. Dit maakt het volgens Ebusco onzeker of het zijn bedrijfsactiviteiten nog wel kan blijven voortzetten.

1 dag geleden
Spyker-baas Victor Muller toont nieuwe auto in Californië

CARMEL-BY-THE-SEA (ANP) - Het Nederlandse sportwagenmerk Spyker heeft vrijdag in Californië zijn nieuwe sportwagen C8 Preliator XXV gepresenteerd. Daarmee wil ondernemer Victor Muller het merk dat enkele jaren weg is geweest opnieuw op de kaart zetten.

1 dag geleden