Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht hoger geopend na de kleine verliezen een dag eerder. Techbedrijven stonden om verschillende redenen in de belangstelling, maar beleggers doen het over het algemeen rustig aan. Wel is de angst voor stijgende inflatie weer wat afgenomen. Vrijdag komt een macro-economisch cijfer uit dat door de Federal Reserve belangrijk wordt geacht. Tot die tijd blijft de beurs vermoedelijk wat afwachtend reageren.
De Dow-Jonesindex ging in de eerste minuten 0,2 procent omhoog tot 34.378 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4196 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,4 procent hoger gezet, op 13.706 punten.
Amazon (plus 0,2 procent) stond in de belangstelling nadat het bekendmaakte filmstudio MGM over te nemen voor 8,5 miljard dollar. De overname hing al enige tijd in de lucht. Met de deal wil Amazon zijn streamingdienst Prime Video van meer content voorzien en de concurrentie met onder meer Disney, Apple en Netflix beter aan kunnen gaan. MGM is de studio achter onder meer de James Bond-films.
Tesla
Tesla is in het nieuws vanwege mogelijke sabotage bij de nieuwe fabriek van het bedrijf in Berlijn. Elektriciteitskabels werden daar in brand gestoken en een links-radicale groepering claimt dat te hebben gedaan. De groep zegt dat elektrische auto's niet milieuvriendelijk zijn en daarom tegen Tesla te strijden.
De Europese Commissie maakt volgens de Financial Times binnen enkele dagen bekend een officieel onderzoek tegen Facebook (min 0,4 procent) te beginnen. Het socialemediabedrijf zou concurrenten als eBay en Marktplaats benadeeld hebben door zijn eigen dienst Marketplace te promoten onder al zijn gebruikers.
Uber
Uber (min 0,5 procent) sluit naar verwachting woensdag nog een deal met vakbond GMB in het Verenigd Koninkrijk. De chauffeurs van de taxidienst krijgen daardoor meer zeggenschap binnen het bedrijf.
Oliebedrijven ExxonMobil en Chevron (plus tot 0,5 procent) hebben hun aandeelhoudersvergaderingen. Beide bedrijven krijgen het verzoek om meer te doen aan het terugdringen van hun CO2-uitstoot.
Ford (plus 4,5 procent) maakte bekend zijn investeringen in elektrische auto's met een derde te verhogen. De autoproducent geeft daar nu 30 miljard dollar voor uit en wil dat in 2030 vier op de tien nieuwe auto's volledig elektrisch zijn. Het bedrijf introduceerde onlangs zijn eerste volledig elektrische modellen.
Google sloot een deal met de Amerikaanse ziekenhuisketen HCA Healthcare om algoritmes te ontwikkelen voor de gezondheidszorg op basis van de patiëntendossiers van het zorgbedrijf. De zorgmarkt, waar biljoenen dollars in omgaan, is al langer bij techbedrijven in beeld. Google-moeder Alphabet werd 0,5 procent meer waard.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
29 minuten geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - Ryanair waarschuwt voor hogere kosten dit jaar als de prijzen voor vliegtuigbrandstof op het huidige hoge niveau blijven. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de kerosineprijzen flink gestegen, waardoor de winst van veel grote luchtvaartmaatschappijen dit kwartaal onder druk staat.
32 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweden en India hebben een strategisch partnerschap aangekondigd, gericht op het verdubbelen van hun handel en investeringen in de komende vijf jaar. Dit gebeurde tijdens een ontmoeting tussen de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Indiase premier Narendra Modi.
10 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
18 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
20 uur geleden