Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld

Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht hoger geopend na de kleine verliezen een dag eerder. Techbedrijven stonden om verschillende redenen in de belangstelling, maar beleggers doen het over het algemeen rustig aan. Wel is de angst voor stijgende inflatie weer wat afgenomen. Vrijdag komt een macro-economisch cijfer uit dat door de Federal Reserve belangrijk wordt geacht. Tot die tijd blijft de beurs vermoedelijk wat afwachtend reageren.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste minuten 0,2 procent omhoog tot 34.378 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4196 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,4 procent hoger gezet, op 13.706 punten.

Amazon (plus 0,2 procent) stond in de belangstelling nadat het bekendmaakte filmstudio MGM over te nemen voor 8,5 miljard dollar. De overname hing al enige tijd in de lucht. Met de deal wil Amazon zijn streamingdienst Prime Video van meer content voorzien en de concurrentie met onder meer Disney, Apple en Netflix beter aan kunnen gaan. MGM is de studio achter onder meer de James Bond-films.

Tesla

Tesla is in het nieuws vanwege mogelijke sabotage bij de nieuwe fabriek van het bedrijf in Berlijn. Elektriciteitskabels werden daar in brand gestoken en een links-radicale groepering claimt dat te hebben gedaan. De groep zegt dat elektrische auto's niet milieuvriendelijk zijn en daarom tegen Tesla te strijden.

De Europese Commissie maakt volgens de Financial Times binnen enkele dagen bekend een officieel onderzoek tegen Facebook (min 0,4 procent) te beginnen. Het socialemediabedrijf zou concurrenten als eBay en Marktplaats benadeeld hebben door zijn eigen dienst Marketplace te promoten onder al zijn gebruikers.

Uber

Uber (min 0,5 procent) sluit naar verwachting woensdag nog een deal met vakbond GMB in het Verenigd Koninkrijk. De chauffeurs van de taxidienst krijgen daardoor meer zeggenschap binnen het bedrijf.

Oliebedrijven ExxonMobil en Chevron (plus tot 0,5 procent) hebben hun aandeelhoudersvergaderingen. Beide bedrijven krijgen het verzoek om meer te doen aan het terugdringen van hun CO2-uitstoot.

Google

Ford (plus 4,5 procent) maakte bekend zijn investeringen in elektrische auto's met een derde te verhogen. De autoproducent geeft daar nu 30 miljard dollar voor uit en wil dat in 2030 vier op de tien nieuwe auto's volledig elektrisch zijn. Het bedrijf introduceerde onlangs zijn eerste volledig elektrische modellen.

Google sloot een deal met de Amerikaanse ziekenhuisketen HCA Healthcare om algoritmes te ontwikkelen voor de gezondheidszorg op basis van de patiëntendossiers van het zorgbedrijf. De zorgmarkt, waar biljoenen dollars in omgaan, is al langer bij techbedrijven in beeld. Google-moeder Alphabet werd 0,5 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Ferrari rekent op hogere winst, orderboek gevuld tot eind 2027

MARANELLO (ANP) - Ferrari rekent in 2026 op een verdere stijging van de omzet en winst, onder meer door de introductie van nieuwe modellen en de verkoop van exclusieve sportwagens in het hogere segment. Het orderboek van de Italiaanse sportautofabrikant is tot eind 2027 gevuld, werd dinsdag bekend.

2 minuten geleden
Koers Solvinity-koper Kyndryl crasht na vertrek financieel topman

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De koers van het Amerikaanse bedrijf Kyndryl is meer dan gehalveerd op Wall Street. Dat volgde op het nieuws dat de financiële topman van de IT-dienstverlener maandag opstapte en het bedrijf zijn volledige kwartaalrapport later indient. Kyndryl is van plan het Nederlandse Solvinity, dat het platform levert waarop DigiD draait, over te nemen.

20 minuten geleden
EU-parlement stemt wel in met bescherming landbouw Mercosur-deal

STRAATSBURG (ANP) - Een grote meerderheid van het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met beschermingsmaatregelen voor de landbouwsector in het Mercosur-handelsakkoord. 483 leden stemden voor, 102 tegen.

28 minuten geleden
Slachthuizen dicht door staking rijksambtenaren

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren staken woensdag in het oosten van Nederland. Daardoor blijft onder andere een aantal slachthuizen woensdagmiddag dicht, meldt vakbond FNV.

1 uur geleden
Apple en Google beloven appwinkels eerlijker te maken

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple en Google hebben de Britse concurrentiewaakhond CMA toegezegd veranderingen door te voeren in hun appwinkels om die eerlijker te maken voor ontwikkelaars en consumenten. Daardoor moet het makkelijker worden voor gebruikers om apps van derden te downloaden op hun smartphone.

1 uur geleden
Investeringsmaatschappij wil Kwantum en Leen Bakker overnemen

TILBURG (ANP) - Investeringsmaatschappij Orlando Capital V wil de woonwinkelketens Kwantum en Leen Bakker overnemen. Moederbedrijf Homefashion Group meldt dat hierover een overeenkomst is gesloten. De afronding van de overname vindt naar verwachting in maart plaats en is onder voorbehoud van goedkeuring door de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

1 uur geleden
Recordkwartaal voor Spotify met groei in gebruikers en abonnees

STOCKHOLM (ANP) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien groeien. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 751 miljoen, een nieuw record. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts op Spotify, groeide met 10 procent tot 290 miljoen.

1 uur geleden