Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld

Wall Street licht omhoog, techbedrijven in beeld

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag licht hoger geopend na de kleine verliezen een dag eerder. Techbedrijven stonden om verschillende redenen in de belangstelling, maar beleggers doen het over het algemeen rustig aan. Wel is de angst voor stijgende inflatie weer wat afgenomen. Vrijdag komt een macro-economisch cijfer uit dat door de Federal Reserve belangrijk wordt geacht. Tot die tijd blijft de beurs vermoedelijk wat afwachtend reageren.

De Dow-Jonesindex ging in de eerste minuten 0,2 procent omhoog tot 34.378 punten. De breed samengestelde S&P 500 steeg 0,2 procent tot 4196 punten en techbeurs Nasdaq werd 0,4 procent hoger gezet, op 13.706 punten.

Amazon (plus 0,2 procent) stond in de belangstelling nadat het bekendmaakte filmstudio MGM over te nemen voor 8,5 miljard dollar. De overname hing al enige tijd in de lucht. Met de deal wil Amazon zijn streamingdienst Prime Video van meer content voorzien en de concurrentie met onder meer Disney, Apple en Netflix beter aan kunnen gaan. MGM is de studio achter onder meer de James Bond-films.

Tesla

Tesla is in het nieuws vanwege mogelijke sabotage bij de nieuwe fabriek van het bedrijf in Berlijn. Elektriciteitskabels werden daar in brand gestoken en een links-radicale groepering claimt dat te hebben gedaan. De groep zegt dat elektrische auto's niet milieuvriendelijk zijn en daarom tegen Tesla te strijden.

De Europese Commissie maakt volgens de Financial Times binnen enkele dagen bekend een officieel onderzoek tegen Facebook (min 0,4 procent) te beginnen. Het socialemediabedrijf zou concurrenten als eBay en Marktplaats benadeeld hebben door zijn eigen dienst Marketplace te promoten onder al zijn gebruikers.

Uber

Uber (min 0,5 procent) sluit naar verwachting woensdag nog een deal met vakbond GMB in het Verenigd Koninkrijk. De chauffeurs van de taxidienst krijgen daardoor meer zeggenschap binnen het bedrijf.

Oliebedrijven ExxonMobil en Chevron (plus tot 0,5 procent) hebben hun aandeelhoudersvergaderingen. Beide bedrijven krijgen het verzoek om meer te doen aan het terugdringen van hun CO2-uitstoot.

Google

Ford (plus 4,5 procent) maakte bekend zijn investeringen in elektrische auto's met een derde te verhogen. De autoproducent geeft daar nu 30 miljard dollar voor uit en wil dat in 2030 vier op de tien nieuwe auto's volledig elektrisch zijn. Het bedrijf introduceerde onlangs zijn eerste volledig elektrische modellen.

Google sloot een deal met de Amerikaanse ziekenhuisketen HCA Healthcare om algoritmes te ontwikkelen voor de gezondheidszorg op basis van de patiƫntendossiers van het zorgbedrijf. De zorgmarkt, waar biljoenen dollars in omgaan, is al langer bij techbedrijven in beeld. Google-moeder Alphabet werd 0,5 procent meer waard.

Meer uit Financieel

Autoplatform: tweedehands stekkerauto's goedkoper in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.

1 uur geleden
ACM keurt overname HEMA door Jumbo-familie Van Eerd goed

DEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.

2 uur geleden
HEMA stapt na kritiek klanten af van vernieuwd rookworstrecept

AMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.

2 uur geleden
EU onderzoekt X en Grok om AI-naaktbeelden kinderen en vrouwen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.

2 uur geleden
ACM uit zorgen over afnemende concurrentie in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.

3 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ houdt vast aan pauze bij productieverhogingen

WENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabiƫ en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.

4 uur geleden
Meta trekt tijdlijn-bezwaren in, aanpassingen mogelijk blijvend

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de aangepaste tijdlijnen op Facebook en Instagram blijven. Eigenaar Meta Platforms heeft bijna alle bezwaren tegen de uitspraak van de rechtbank in Amsterdam hierover op het laatste moment ingetrokken. Dit bevestigt een woordvoerder van Bits of Freedom (BoF), dat zich inzet voor burgerrechten en privacy, na berichtgeving door BNR op de dag dat het hoger beroep van Meta wordt behandeld.

4 uur geleden