Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wall Street licht lager na publicatie Fed-notulen.

Wall Street licht lager na publicatie Fed-notulen.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uit gegaan. Beleggers verwerkten onder andere de publicatie van de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Vooralsnog blijven de hoge rentes in stand, zo viel daarin te lezen. Pas als de inflatie tekenen van afkoeling vertoont zal de Amerikaanse centralebankenkoepel zijn beleid matigen. Beleggers zijn verder in afwachting van het inflatiecijfer dat donderdag wordt bekendgemaakt.

Beleggers hadden in het bijzonder aandacht voor een enkele opmerking uit het Fed-rapport. Mocht er onrust ontstaan op de financiƫle markten dan zou de Fed kunnen beslissen de rentes minder snel te verhogen. Mogelijk dat verhogingen dan worden teruggedraaid. Bij de laatste bijeenkomst in september verhoogde de Fed de rente voor de derde keer op rij met 0,75 procentpunt. Daarmee wil de centralebankenkoepel de inflatie in toom houden. Die staat momenteel op het hoogste punt in 40 jaar.

De leidende Dow-Jonesindex ging met een verlies van 0,1 procent de handel uit op 29.210,85 punten. De brede S&P 500 sloot 0,3 procent lager op 3577,04 punten. Daarmee zakte de graadmeter naar het laagste niveau sinds november 2020. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 10.417,10 punten.

Pepsico

Bij de bedrijven werd PepsiCo ruim 4 procent meer waard. De fabrikant van snacks en frisdranken boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, mede dankzij hogere prijzen voor zijn producten, en deed het beter dan de gemiddelde verwachtingen van analisten. Het bedrijf achter dranken als Pepsi, Gatorade en 7Up, maar ook Lay's chips en cruesli van Quaker, verhoogde ook zijn verwachtingen voor de omzet en winst dit jaar.

Intel steeg 1,2 procent. Het chipconcern zou van plan zijn duizenden banen te schrappen vanwege de sterk afzwakkende vraag naar computers. Naar verwachting zal Intel het banenverlies later deze maand aankondigen.

Lyft

Lyft steeg bijna 6 procent dankzij een koopadvies van het onafhankelijke analistenbureau Gordon Haskett. Het taxibedrijf kelderde dinsdag nog 12 procent door het nieuws dat de Amerikaanse overheid de regels rondom zzp'ers wil aanpassen. Dat betekent mogelijk dat bedrijven als Lyft en Uber een deel van hun chauffeurs in dienst moeten nemen.

De euro was 0,9699 dollar waard, tegen 0,9707 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 87,05 dollar. Brentolie werd 2,1 procent goedkoper op 92,35 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

11 minuten geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

13 minuten geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

1 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

1 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM).

2 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Heineken verkoopt Bralima en vertrekt uit Congo

AMSTERDAM (ANP) - Heineken vertrekt na veertig jaar uit Congo. Het bedrijf verkoopt zijn belang in Bralima, een grote bierbrouwer in het Afrikaanse land. Sinds 1986 was die bierbrouwer voor het grootste deel in handen van Heineken.

2 uur geleden