Wall Street licht lager na publicatie Fed-notulen.
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uit gegaan. Beleggers verwerkten onder andere de publicatie van de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Vooralsnog blijven de hoge rentes in stand, zo viel daarin te lezen. Pas als de inflatie tekenen van afkoeling vertoont zal de Amerikaanse centralebankenkoepel zijn beleid matigen. Beleggers zijn verder in afwachting van het inflatiecijfer dat donderdag wordt bekendgemaakt.
Beleggers hadden in het bijzonder aandacht voor een enkele opmerking uit het Fed-rapport. Mocht er onrust ontstaan op de financiële markten dan zou de Fed kunnen beslissen de rentes minder snel te verhogen. Mogelijk dat verhogingen dan worden teruggedraaid. Bij de laatste bijeenkomst in september verhoogde de Fed de rente voor de derde keer op rij met 0,75 procentpunt. Daarmee wil de centralebankenkoepel de inflatie in toom houden. Die staat momenteel op het hoogste punt in 40 jaar.
De leidende Dow-Jonesindex ging met een verlies van 0,1 procent de handel uit op 29.210,85 punten. De brede S&P 500 sloot 0,3 procent lager op 3577,04 punten. Daarmee zakte de graadmeter naar het laagste niveau sinds november 2020. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 10.417,10 punten.
Pepsico
Bij de bedrijven werd PepsiCo ruim 4 procent meer waard. De fabrikant van snacks en frisdranken boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, mede dankzij hogere prijzen voor zijn producten, en deed het beter dan de gemiddelde verwachtingen van analisten. Het bedrijf achter dranken als Pepsi, Gatorade en 7Up, maar ook Lay's chips en cruesli van Quaker, verhoogde ook zijn verwachtingen voor de omzet en winst dit jaar.
Intel steeg 1,2 procent. Het chipconcern zou van plan zijn duizenden banen te schrappen vanwege de sterk afzwakkende vraag naar computers. Naar verwachting zal Intel het banenverlies later deze maand aankondigen.
Lyft
Lyft steeg bijna 6 procent dankzij een koopadvies van het onafhankelijke analistenbureau Gordon Haskett. Het taxibedrijf kelderde dinsdag nog 12 procent door het nieuws dat de Amerikaanse overheid de regels rondom zzp'ers wil aanpassen. Dat betekent mogelijk dat bedrijven als Lyft en Uber een deel van hun chauffeurs in dienst moeten nemen.
De euro was 0,9699 dollar waard, tegen 0,9707 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 87,05 dollar. Brentolie werd 2,1 procent goedkoper op 92,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
36 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.
1 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.
4 uur geleden