Wall Street licht lager na publicatie Fed-notulen.
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uit gegaan. Beleggers verwerkten onder andere de publicatie van de notulen van de laatste beleidsvergadering van de Federal Reserve. Vooralsnog blijven de hoge rentes in stand, zo viel daarin te lezen. Pas als de inflatie tekenen van afkoeling vertoont zal de Amerikaanse centralebankenkoepel zijn beleid matigen. Beleggers zijn verder in afwachting van het inflatiecijfer dat donderdag wordt bekendgemaakt.
Beleggers hadden in het bijzonder aandacht voor een enkele opmerking uit het Fed-rapport. Mocht er onrust ontstaan op de financiƫle markten dan zou de Fed kunnen beslissen de rentes minder snel te verhogen. Mogelijk dat verhogingen dan worden teruggedraaid. Bij de laatste bijeenkomst in september verhoogde de Fed de rente voor de derde keer op rij met 0,75 procentpunt. Daarmee wil de centralebankenkoepel de inflatie in toom houden. Die staat momenteel op het hoogste punt in 40 jaar.
De leidende Dow-Jonesindex ging met een verlies van 0,1 procent de handel uit op 29.210,85 punten. De brede S&P 500 sloot 0,3 procent lager op 3577,04 punten. Daarmee zakte de graadmeter naar het laagste niveau sinds november 2020. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 10.417,10 punten.
Pepsico
Bij de bedrijven werd PepsiCo ruim 4 procent meer waard. De fabrikant van snacks en frisdranken boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst, mede dankzij hogere prijzen voor zijn producten, en deed het beter dan de gemiddelde verwachtingen van analisten. Het bedrijf achter dranken als Pepsi, Gatorade en 7Up, maar ook Lay's chips en cruesli van Quaker, verhoogde ook zijn verwachtingen voor de omzet en winst dit jaar.
Intel steeg 1,2 procent. Het chipconcern zou van plan zijn duizenden banen te schrappen vanwege de sterk afzwakkende vraag naar computers. Naar verwachting zal Intel het banenverlies later deze maand aankondigen.
Lyft
Lyft steeg bijna 6 procent dankzij een koopadvies van het onafhankelijke analistenbureau Gordon Haskett. Het taxibedrijf kelderde dinsdag nog 12 procent door het nieuws dat de Amerikaanse overheid de regels rondom zzp'ers wil aanpassen. Dat betekent mogelijk dat bedrijven als Lyft en Uber een deel van hun chauffeurs in dienst moeten nemen.
De euro was 0,9699 dollar waard, tegen 0,9707 dollar eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,6 procent minder op 87,05 dollar. Brentolie werd 2,1 procent goedkoper op 92,35 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DUBAI (ANP) - Dubai International Airport, normaal de drukste luchthaven ter wereld, heeft in maart de passagiersaantallen zien kelderen door de oorlog in het Midden-Oosten en de ernstige verstoringen van het vliegverkeer in de regio. Volgens de luchthaven daalde het aantal reizigers die maand met 66 procent in vergelijking met een jaar eerder tot 2,5 miljoen.
19 minuten geledenDE MEERN (ANP) - Huizenkopers en mensen die bijvoorbeeld een verbouwing willen financieren hebben afgelopen maand minder hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). De gestegen hypotheekrente maakte zowel kopers als niet-kopers terughoudender.
35 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.
46 minuten geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.
1 uur geledenGRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.
5 uur geleden